Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sularda organik kirleticilerin giderilmesinde kullanılan yöntemler

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında teeme tarafından paylaşıldı.

1. teeme

teeme CMNet Üyesi

Proje konum olan sularda organik kirleticilerin giderilmesinde kullanılan yötemlerle ilgili atık sular için yazılan kaynaklarda sektörel olarak ayırdıkları için kaynakta sıkıntı çekiyorum.Genel olarak atık sulardan organik madde giderimi yöntemleri ile ilgili kaynak veya bilgi paylaşırsanız tesekkur ederım.

Sularda organik kirleticilerin giderilmesinde kullanılan yöntemler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Sularda Bulanıklık Giderimi?

Arkadaşlar, paket arıtmam var ve yaklaşık 1 ay önce hazır bakteri aşıladım. Sistemde geri devir yok, havalandırma ve aynı tank içerisinde dinlendirme yapıp deşarj ediyoruz. İmhoff hunisinde yaptığım seviye gözlemlerime istinaden mevcut çamur 200 ml ye ulaştı. Aşı yapmadan önce de 200 ml civarında arıtma yapabiliyordum. Çıkış suyum duru ydu. Fakat şimdi o duruluğu bulamıyorum. BOİ değerlerim...
  2. Biyogaz içerisindeki kirleticilerin arıtılması

Atık su arıtma tesislerinde, arıtma işlemleri sonucunda oluşan arıtma çamurlarının anaerobik yöntemlerle stabilizasyonu; atık bünyesindeki organik madde içeriği ve patojen mikroorganizma konsantrasyonunun azaltılması amacıyla günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.[1] Biyogaz içerisinde enerji potansiyeli olan metanın enerji seyreltici olan diğer gazlar bulunmaktadır. CO2, H2S ve H2O...
  3. Hava Kirliliği Kontrolünde Biyolojik Yöntemler

Hava Kirliliği Kontrolünde Biyolojik Yöntemler konusunda yardımcı olabilecek olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi ?
  4. Deniz ortamlarının kirlenmesinde karasal kaynaklı kirleticilerin önemi

DENİZ ORTAMLARININ KİRLENMESİNDE KARASAL KAYNAKLI KİRLETİCİLERİN ÖNEMİ, TÜRKİYE VE AVRUPA BİRLİĞİ’NDE YÜRÜRLÜKTE OLAN MEVZUATIN KARŞILAŞTIRILMASI THE IMPORTANCE OF LAND BASED POLLUTANTS IN THE POLLUTION OF SEA ENVİRONMENT, AND COMPARING OF THE DIRECTIVES IN TURKEY AND EUROPEAN UNION Ayça ERDEM * , Bülent TOPKAYA ** * Akdeniz Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Çevre Bilimleri ABD,...
  5. Şantiyelerde uygulanan çevresel yöntemler

Arkadaşlar öncelikler herkese günaydın, konu başlığından da anlaşılacagı üzere şantiyelerde yapılan çevresel uygulamalar hakkında fikir alış verişi yapmak istedim. Acaba sizlerin çalıştığı tesislerde uygulanan farklı çevresel yöntemler var mı ? Ne gibi işlemler yapıyorsunuz ? Su ve atıksu, toz, gürültü, atık yönetimi ve hatta rehabilitasyon bile olabilir. Fikirlerinizi bekliyorum,şimdiden...