Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sülfat giderim havuzu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Halil Korutürk Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Halil Korutürk Özcan

  Halil Korutürk Özcan CMNet Üyesi

  arkadaşlar kimyasal arıtmalarda sülfat giderim havuzuna gerek varmı? ilk kez karşılaşıyorum sülfat giderim havuzuyla.önüme bir tane teknik şartname geldide
   
 2. Ahmet Başpınar

  Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

  Eğer atıksu deşarjınızdaki sülfat değeri çok yüksekse (bildiğiniz gibi atıksu kanallarında korozyon ve biyokimyasal olarak indirgendiğinde H2S problemi yaratır) sülfatı gidermeniz gerekecektir. Bunun için kimyasal arıtma metodları mevcuttur.
   
Sülfat giderim havuzu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Demir sülfat

  Merhaba arkadaşlar, Biyolojik bir arıtma tesisinin yoğunlaştırma havuzuna bir süre demir sülfat takviyesi yapamazsam nasıl bir sonuçla karşılaşabilirim?Şu an pompa arızalı ve havuza kendim ilave etsem bir sonuç alırmıyım?
 2. Sülfat Tayini

  GRAVİMETRİK ANALİZ (SÜLFAT TAYİNİ) 1. DENEYİN AMACI Kükürt bazı organik maddelerin yapısına da girebilen, bunun dışında doğal dolanımda en çok inorganik halde yer alan bir elementtir. Sularda az miktarda sülfür (S-2) ve daha çok da sülfat (SO4-2) halinde bulunabilir. Özellikle anaerobik ayrışma sonunda indirgenen kükürt, ikinci aşamada kötü kokulu ve zehirli bir gaz olan H2S ‘e dönüşür....
 3. Pestisit Giderim Yöntemleri

  Kimyasal prosesler dersi ödevi için(cuma son teslim) pestisit giderim yöntemleri ile ilgili bilgi paylaşabilecek olan var mı şimdiden teşekkür ederim.
 4. Atıksu arıtma tesisinde çinko giderim problemi

  Arkadaşlar Merhaba; Sodyum hidroksit ile çinko giderimi yapmaya çalıştığımız kimyasal bir proseste çinkoyu çöktüremiyoruz. Giriş çinko değeri 300 mg/l civarlarında ve çıkış değerlerinde neredeyse hiç giderim yapılmadığını görüyoruz. Suda amonyak ta bulunuyor. Sizce giderim yapamamızın sebebi nedir ? Fikri olan paylaşırsa sevinirim.
 5. Süt endüstrisinde oluşan tehlikeli atıklar, kodları ve giderim yolları nelerdir ?

  süt ve süt ürünleri endüstrisinde dezenfeksiyon ve yıkama sonucu oluşan deterjan kalıntıları hakkında bilgisi olan var mı ?