Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sulu filtre ile baca gazının temizlenmesi

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Ozden Davaslıgil tarafından paylaşıldı.

1. Ozden Davaslıgil

Ozden Davaslıgil CMNet Üyesi

Merhaba,
    Restaurantlarda yemek kokularının ve yağlı buharın yoğun olarak çevreye dağılıp rahatsız etmemesi, temzilenmesi için bacaya giden hatta sulu filtre yapılmasını, bacanın yükseltilmesini istiyoruz. Bu konuda belirlenmiş standartlar ve önerdiğiniz sulu filtre şekli var mı?

2. Ahmet Ecevit

Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

Sayın ;ozden Davaslıgil,
    Ekmek ve PİDE Fırınları baca flitreleri ,konulu yorumumuzu okursanız ,sanırım bilgilenirsiniz. selamlar..

3. Ali Çarboğa

Ali Çarboğa CMNet Üyesi

www.ferkos.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Sulu filtre ile baca gazının temizlenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Zn(II), Cd(II), Co(II) ve Remazol Turkish Blue-G Boyar Maddesinin Sulu Çözeltilerinde

Ayşe ELMACI, Taner YONAR, Nihan ÖZENGÝN, Hakan TÜRKOÐLU Uludağ Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, 16059 Görükle-BURSA Zn(II), Cd(II), Co(II) ve Remazol Turkish Blue-G Boyar Maddesinin Sulu Çözeltilerinde Kurutulmuş Chara sp., Cladophora sp. Ve Chlorella sp. Türleri Ile Biyosorpsiyonun 14, 55, 24-31 Araştırılması 2005 Ekoloji Özet Toksik ağır metallerden...
  2. baca-filtre seçimi

arkadaşlar, bir alüminyum fabrikasının bacasının filtre seçiminde nelere dikkat edilmeli?? emisyon ölçümü yapıldıktan sonra mı karar verilir?? not: bana jet tipi filtre mi kullanmalıyız yoksa başka bir şey mi diye soruldu ancak ben arıtma işiyle ilgileniorum ve hava kirliliği konusunda fazla bilgim yok... yardımcı olursanız sevinirim....
  3. Nikel(II) Iyonunun Sulu Ortamdan Granül Aktif Karbon (GAK) ile Giderilmesi

ÖZET Bu çalışmada, Ni (II) iyonunun sulu ortamdan Granül Aktif Karbon (GAK) ile giderilmesi, olaya etki eden bazı parametreler ve adsorpsiyon izotermi incelenmiştir. Nikelin GAK adsorpsiyonu Freundlich izotermine daha çok uyduğu görülmektedir. GAK ile nikel adsopsiyon olayında; metal giriş konsantrasyonu, pH, temas süresi ve ligantlar önemli parametrelerdir. İlk 6 saat temas süresinin önemli...
  4. Fakültatif stabilizasyon havuzunda çamurun temizlenmesi

40000 nüfuslu belediyemizin atıksu arıtma tesisi fakültatif stabilizasyon havuzundan ibaret ve gelen atıksu sadece evsel nitelikte. Havuzdaki biriken yaşlı çamuru temizlemek, kurutmak ve gübre olarak kullanmak istiyorum. Bunun içinde çıkan çamuru arazimizin alanı yeterli olduğu için kurutma yatağı kurup burada kurutmayı düşünüyorum. Sorularım; 1) Havuzdaki çamuru temizlerken almam gereken isg...