• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sunum !!

bekirkaradeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İş arayışı içinde....
Merhabalar . Yaz okulunda üstten sunum dersini aldım ve ne yapılacak nasıl olacak bi fikrim yok . Hocaya sordum bi konu seç sunumu yap getir dedi . Yardımcı olabilir misiniz ?

Aslında olabilir . ama kaynak lazım bana pek zamanim olmadığı için erken bitmesi lazım . yani hemen konuyu seçip bulup yazmam lazım :)

Daha yeni mühendislik dersleri almaya baslayacagiz .o yüzden daha sektör düşünmedim . Ama ben geri dönüşüm olayını çok merak etmisimdir sanırım konu da geri dönüşümle ilgili olacak .

Gerçekten cok iyi olur şimdiden tesekkur ederim . :)

@bekirkaradeniz Çok zevkli bir iş ben 3 sene çalıştım ve çok memnun olmuştum. Eğer ilerde param olursa ben geri kazanım işine girmeyi çok isterim:)

@Fatma Gül Es @Fatma Gül Es Aynen öyle Fatma Gül Hanım. Bu arada size ben üstadım demek istiyorum. İzin var mı? Zaten sunumları ben hazırlamıştım. Kendisi de araştırma yapacaktır. Herşeyin farkındayım ama bilgilendirme için teşekkür ederim.:) :)

Benim de bir ara böyle bir sunum yapmam gerekiyordu. Katı atıkların bertarafi konusunu seçmiştim ve sunum için bulunduğum ildeki katı atık tesisine gidip yerinde incelemiş bol bol foto çekmiştim ve ordaki bir çalışanı da sistemi anlatırken videoya almıştım. Sunumu bu fotolarla zenginleştirip videoyu da sunum sonunda izletmistim hoca çok beğenmişti sana da bu şekil yapmanı tavsiye ederim.Eğer geri dönüşüm düşünüyorsan geri dönüşüm fabrikasını bi ziyaret et derim .Şimdiden kolay gelsin

yaz okulunda aldığım için öyle geniş bir zamanım yok malesef :/ artık internetten ve sizlerin yardımıyla bitirmiş olurum inşallah

@bekirkaradeniz

Bana mı sordunuz Bekir Bey "Bu kadar mı?" diye? Siz Geri dönüşüme meraklıymışsınız, ee Olgaç Bey de size yardımcı olacakmış; öyle olunca ben aradan çekileyim dedim.. :)

Ama bana soruyorsanız ve eğer herhangi bir kısıtlamanız da yok ve dersinizin tek amacı sunum hazırlayabilme yetinizi ortaya dökmek ise; Yenilenebilir Enerji üzerine bir çalışma yapabilirsiniz. Bu, içerisinde tüm yenilenebilir enerji kaynaklarını içeren/anlatan bir sunum olabilir. Ya da bu kaynaklardan kabaca bahsettikten sonra içlerinden ilginizi çeken bir tanesini seçip onun üzerine yoğunlaştığınız bir sunum da olabilir. Biz bir arkadaşımla beraber Rüzgar Enerji Santralleri üzerine bir çalışma yapmıştık, Çanakkale'de bir santrali de ziyaret etmiştik; çok güzel bir deneyimdi mesela.. Siz bu kaynaklardan herhangi başka birini seçebilirsiniz. Ya da Nükleer enerji ile ilgili bir sunum hazırlayıp hem dünyadaki, hem Türkiye'deki yerini irdeleyip uygulandığı takdirde ortaya çıkacak sorunlar, uygulanmadığı takdirde bir kaybın olup olmayacağı, eğer bir kayıp olacaksa o kaybı telafi edebilecek yol/yöntem/seçeneklerin neler olduğu vs. diye içeriği zenginleştirebilirsiniz.

Bölümümüzün yer aldığı üniversitelerde genelde su/atıksu arıtımına ağırlık verilerek eğitim yapılmakta; siz de oradan yola çıkarak spesifik bir atıksu seçip onun arıtılması ile ilgili bir sunum hazırlayabilirsiniz. Yine ülkemizdeki uygulamalarından da örnekler vererek..

Biraz klişeleşmiş olabilir fakat Küresel Isınma başlığı altında bir sunum hazırlamaya girişip nedir?, ne değildir?, etkileri nelerdir?, vs. soruları ile zenginleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz konuyu biraz da genel kültür açısından irdelemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Ya da hepsini bırakıp ülkemizde "çevresel faaliyetler" adı altında yapılan "çevre katliamlarını" konu alan bir çalışma yaparsanız sunumunuza epey örnek bulabilirsiniz.. Böylece gündemin de içine derinlemesine girmiş olabilirsiniz;)

Benim aklıma ilk gelen genel konular bu şekilde. Fakat bunlar tabii ki hem spesifikleştirilip hem de çoğaltılabilir. O yüzden tekrardan kolay gelsin diyorum size..:)