Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

süpermarket atıkları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında omerokumus tarafından paylaşıldı.

1. omerokumus

omerokumus CMNet Üyesi

mrb ben birşey soracaktım bizim burda büyük süpermarket var atıkları oluşuyor bu atıklar lisanslı firma tarafından alınıyor bu süpermarket danısmanlık firması vasıtasıyla gfb basvurusu yapıp bu lısanslı fırma faalıyetlerını bakanlıgın sıtesıne yuklemesı gereklı degılmıdır ? kısaca bu işyeri çevre danısmanlık almak zorundamıdır ? yönetmelikde bulamadım giriyosa yönetmeliğin hangi maddesine girer? ayrıca atık kodunda var buna dayanarak olurmu ?
    fotograf sektörüde yonetmelıkde yok ama atık kodunda kodu var bu ona örnek olurmu ?

2. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

Cevap: süpermarket atıkları

bu tür süpermarketlerin herhangi bir izin başvurusu yapması veya lisans alması söz konusu değildir. Bunun gibi satış noktaları oluşan ambalaj atıklarını, atık yağlarını,vs. bağlı bulunduğu belediyenin sözleşmeli olduğu lisanslı firmaların toplama sistemine vermesi gerekir. lisanslı firmalara verdiğine dair kayıtlarını belgelerini saklayacaktır. danışmanlık hizmeti alması söz konusu değildir

3. Yağmur Cengiz

Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

Cevap: süpermarket atıkları

Süpermarketler yönetmelikte satış noktaları olarak belirtilmiştir bildiğim kadarıyla, atıklarını ayrı toplamakla yükümlüdür. Bunu da bağlı bulunduğu belediyenin ambalaj atık yönetim planına uygun olarak belediyenin anlaştığı lisanslı firmaya vererek yapar. Atıklarını alındı makbuzu karşılığında vs verebilir ( atığı verdiğini belgelemek adına) Bunun dışında GFB başvurusuna ya da bakanlığın sistemine bildirim yapmasına gerek yoktur diye biliyorum.

süpermarket atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yay Atıkları

arkadaşlar, yataklarda kullanılan yay atıklarının atık kodu ne olarak geçiyor? Bu konu da tehlikeli atık lisansı olan bir firma var mı? Ben piyasada bulamadım da.
  2. Cam atıkları hkk.

Arkadaşlar mrb, Elimde MERCK firmasına ait kırılmış camlar var. Bu atıkları nereye gönderebilirim? Teşekkürler.
  3. 12 01 13 Kaynak Atıkları

Merhaba, 12 01 13 atık kodlu kaynak atıklarını İZEYDAŞ dışında alabilecek bir yer var mı? Geri Dönüşümü mümkün mü?
  4. Cam atıkları hkk.

Arkadaşlar mrb, Tesisteki Pencerelerden ve Kapılardan çıkan kırık camları ( kontamine olmamış ) nasıl değerlendir meliyiz ?
  5. Cd atıkları

Merhabalar Arkadaşlar; CD atıkları hangi kategoride değerlendirilmektedir? Hastanede biriken CD atıkları ile ilgili olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce CD atıkları problemiyle karşılaşanlarınız bana yardımcı olursa çok sevinirim.