Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz

Ekli Dosyalar:

Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karbon Ayak İzi Hesabı Uygulama Eğitimi

Sayın Yetkili; UENCO A.Ş. Sürdürülebilirlik Eğitimleri kapsamında; 26-27 Mart 2012 tarihlerinde; Titanic Hotel/ Kartal'da ISO 14064-KISIM 1. SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE KARBON AYAKİZİ HESABI UYGULAMALI EĞİTİMİ düzenlenecektir. Eğitim kapsamında ilk gün teorik eğitim verilecek olup; 2.gün bir örnek üzerinden gidilerek kaynakların belirlenmesi, algoritmenın oluşturulması ve hesaplama ve...
  2. Sürdürülebilir üretim sempozyumu

Hacettepe Üniversitesi Kongre Merkezi‘nde (Sıhhiye, Ankara) gerçekleştirilecek olan sempozyumun amacı, Türkiye’de sanayi sektörlerinin sürdürülebilir üretimi nasıl gerçekleştirdiklerini, başarı örneklerini kullanarak ortaya koymaktır. Sempozyumda ayrıca katılımcılara konuyla ilgili güncel mevzuat ve finansman desteklerine ilişkin bilgi aktarımı da sağlanacaktır. Sürdürülebilir kalkınma...
  3. Karbon ayak izi tezi

Merhaba tekrar, Bitirme tezim için seçtiğim "Karbon Ayak İzi" çalışmam için takıldığım noktalar var. Sera gazı hesaplaması için kullanılan çeşitli standartlar mevcut anladığım kadarıyla. Bunlar ; GHG Protocol, IPCC Rehberleri ve ISO 14067-1 gibi standartlar. Aramama rağmen bunlardan hiçbirine ulaşamıyorum. Yani ayrıntılı bir şekilde adım adım yapılması gerekenleri içeren bir...
  4. Yeşil gelecek projesi

Dünyamızın geleceği bizim elimizde, iki kere düşünün!!! Keşfi çok daha eskilere dayansa da kağıt kullanımı, 19. yüzyıldan başlayarak hayatımızda büyük bir öneme sahip olmuştur. 20. yüzyılda ülkelerin gelişmişliğinin tüketilen kağıt miktarı ile doğru orantılı olduğu görüşü kabul görmüştür. Bu yüzyılda, özellikle gelişmekte olan ülkelerin kişi başı kağıt tüketimi hızla artmış ve 21. yüzyıla...
  5. Sürdürülebilir ekosistem günleri

Sürdürülebilir ekosistem günleri hakkında bilgisi olan,giden... var mı?