Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sürekli emisyon ölçüm cihazı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tuğba Kaplan tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Kaplan

Tuğba Kaplan CMNet Üyesi

sürekli emisyon ölçüm veri sistemi değerlerinin bildirimi nasıl ve ne zaman yapılıyor?? bu konuyla ilgili yardımlarınızı beklemekteyim...

2. realastala

realastala CMNet Üyesi

Çok Detaylı Bir konu Umarım Yardımcı olur.

Ekli Dosyalar:

3. Tuğba Kaplan

Tuğba Kaplan CMNet Üyesi

teşekkür ederim. yönetmeliği daha önce incelemiştim tam olarak anlayamamıştım. neyse tekrardan sağolun..

bu arada fizibiliteyi yaptım veri bildirimiyle ilgili pek bilgim yok...

4. realastala

realastala CMNet Üyesi

Fizibiliteyi yaptiysaniz.İl müdürlüğü onayindan sonra QAL2 süreci başlıyacak.Biliyorsunuz 3 tane yeterlilik alan firma var bu konuda Tübitak-mam,Artek,KÇK bunlardan birisiyle anlaşabilirsiniz.Kalite açısından SEÖS le ilgili talimatları ve yetkiliyi tanımlamanız şart.Sormal isteerim ölçüm cihazlarınızın markası ne

5. Tuğba Kaplan

Tuğba Kaplan CMNet Üyesi

cihaz siemens marka set teknik kurulumunu yaptı. diğer bilgiler için teşekkür ederim.

6. realastala

realastala CMNet Üyesi

sizinki hangi sektör cihaz markası ilginc geldi

7. Tuğba Kaplan

Tuğba Kaplan CMNet Üyesi

doğalgazdan elektrik ve buhar enerjisi imalatı yapan bir tesis.

8. Kerembay41

Kerembay41 CMNet Üyesi

Ne kadara kurdurdunuz set teknık fırmasına Seös sistmini

9. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

fizibilite konusunda doküman paylaşabilir misiniz?

10. burcin gundem

burcin gundem CMNet Üyesi

merhaba ben kireç firmasında çalışıorum ve fırında surekli sıcaklı kaydı yapan bir cihaz var fizibilite raporu hazırlıcam ama elinde örnek olan varsa paylaşabilrmi?

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merhabalar,
    SEÖS ün takibine ilişkin olarak online sayfanın kullanım klavuzu var mıdır? Ayrıca ölçüm parametrelerinin limit değerlerinin aşıma uğramasınını 48 saatlik değerler olarak değerlendirilmesi nasıl olmaktadır? Kaç adet sınır değer aşma durumu vardır?

12. gakdemir

gakdemir CMNet Üyesi

Forumları incelerken gözüme çarpan özellikle SEÖS Tebliği'ne tabii olan firmaların online izleme konusunda neler yapılacağı konusunda süreçler ve alternatif firmalar hakkında bilgi arayışında olduğunu tespit ettik. Bu bağlamda destek ihtiyacınız olursa benimle irtibata geçmenizi rica ederim.

Qualist GreenChimney, Çevre Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri (SEÖS) nin Çevrimiçi izlemesi Genelgesinin isterlerine tamemen uymaktadır. Yazılımımız, tamamen kendi uzman Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilmiş bir emisyon yazılım sistemidir. Aynı şekilde teknik destek hizmetimiz de Ar-Ge çalışmaları tamamlamış olan uzman kadromuz tarafından yürütülmekte olduğu için mevzuat oluşabilecek farklılıklar yada teknik destek ihtiyacı için çok hızlı aksiyon alabilmekteyiz.
    Teknik servis kalitemizin üstünlüğüne ek olarak, yazılımı geliştiren firma olarak yazılımımız uygulamaları ve arayüzler
    üzerinde sürekli geliştirmeler yapmaktayız. 49 tesis ve 137 bacanın Çevre Bakanlığı veri aktarımını da başarıyla
    gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

iyi çalışmalar dileklerimle..

Sürekli emisyon ölçüm cihazı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 100 yere ölçüm cihazı konuldu

Türkiye sınırına çok yakın bir bölgede bulunan Ermenistan'daki Metzamor nükleer santralinden radyasyon sızmaları olduğuna dair iddialar üzerine Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi (ÇNAEM) ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü tarafından Iğdır, Ağrı, Muş, Tunceli, Hakkari ve Şırnak'ta radyasyon ölçümleri yapılmaya başlandı. İstanbul- Çalışmalara Iğdır'dan...
  2. Gürültü ve titreşim ölçüm cihazı

Arkadaşlar gürültü ve titreşimi ayni anda ölçen cihazlar hakkinda bİlgİnİz varsa yardimci olabİlİr mİsİnİz? Bu cİhazlarla ÖlÇÜm saĞlikli midir? Son olarak cİhaz Önerİlerİnİzİ alabİlİr mİyİm?.
  3. Sürekli Ölçüm Sistemleri

Sürekli ölçüm zorunlulukları ile ilgili hususlar Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği kontrolü yönetmeliğini incelenir ise sorularının cevabını bulunabilir. Ben aşağıda bazı hususları ekledim, ilgili tebliğde bu konuda bir bilgi içermemektedir. Sürekli ölçümler Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü yönetmeliği; MADDE 26 da sürekli ölçümler ile ilgili bilgiye uşabilirsin fakat sürekli...
  4. Sürekli emisyon ölçüm cihazları seös dosyası oluşturma konusunda yardım

Merhaba Katı yakıtlı bir termik santralin İnşaatı aşamasında çalışıyorum. burdaki tesisimizin bacası için CEMS (SEÖS) cihazlarını kurduk. Bu Cihazlar İçin bir dosya oluşturmam gerekiyor. SEÖS Tebliğine baktım yalnız çok açıklayıcı olmadığı için kafamda birşeyler şekillenmedi. Bu dosya hakkında bilgisi olan , nasıl oluşturulduğunu bilen, yada elinde bir örneği olan varsa ve yardımcı olursa...
  5. Sürekli emisyon ölçüm sistemleri fizbilite raporu

sürekli emisyon ölçüm sistemi fizbilite raporu hazırlanırken 6. madde de yer alan üretimde birim ürün başına kullanılacak elektrik enerjisi miktarının birimi ne olacak?