Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sürekli emisyon ölçüm cihazları seös dosyası oluşturma konusunda yardım

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Adem Dursun tarafından paylaşıldı.

1. Adem Dursun

Adem Dursun CMNet Üyesi

Merhaba Katı yakıtlı bir termik santralin İnşaatı aşamasında çalışıyorum. burdaki tesisimizin bacası için CEMS (SEÖS) cihazlarını kurduk. Bu Cihazlar İçin bir dosya oluşturmam gerekiyor. SEÖS Tebliğine baktım yalnız çok açıklayıcı olmadığı için kafamda birşeyler şekillenmedi. Bu dosya hakkında bilgisi olan , nasıl oluşturulduğunu bilen, yada elinde bir örneği olan varsa ve yardımcı olursa çoook sevinirim:)

herkese iyi günler.

2. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Merhabalar adem bey,

Cihazın serfitikaları olması gerekiyor. Bakım planı yapılıp konulması gerekiyor. KGS 3 sıfır span kontrolü için bir çizelge oluşturulması lazım. Fizibilite Raporu olması gerek ve SEÖSten sorumlu kişi tarafıdan bu işi yapacak yetkili personelin görev yetki belgeleri dosyaya konulur.

serhan aykose bunu beğendi.
  3. Adem Dursun

Adem Dursun CMNet Üyesi

Merhabalar Hüseyin Bey;

Verdiğiniz Bilgiler İçin Çok Teşekkür Ediyorum.

4. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

KGS 3 sıfır span kontrolü nedir acaba?

5. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

6. Hüseyin Hanlı

Üçüncü Seviye Kalite Güvence Sistemi (KGS3): SEÖS’ün normal çalışma koşullarında sıfır ve span ölçümlerle yapılan fonksiyon kontrolleri sonucu KGS2’de oluşturulan kalibrasyon fonksiyonunun geçerliliğinin kontrol edilmesi

serhan aykose bunu beğendi.
  7. Hale Aylin

Hale Aylin CMNet Üyesi

Bir soru da ben sorabilir miyim Mevcut SEÖS lerin online izlenimi için aktarımı yapabilecek yeterli ve yetkin bir firma bilen var mı? Şimdiden teşekkürler

8. realastala

realastala CMNet Üyesi

Donanımsalmı,yazılımsalmı

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yazılım firması olarak Pratikkod yazılım geliştirme firmasını biliyorum sizinde kurdukları sisteme bakmanızı tavsiye ederim :)

10. Hüseyin Hanlı

Alp teknikle bir görüşün

11. Ömer Çağlar

Ömer Çağlar CMNet Üyesi

REFERANS firması ile görüşebilirsiniz. Kocaeli bölgesinde çalıştılar.

12. gakdemir

gakdemir CMNet Üyesi

Pratikkod Yazılım Geliştirme Qualist markası altında, Çevre Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri (SEÖS) nin Çevrimiçi izlemesi Genelgesinin taleplerine tamemen uyan GreenChimney geliştiren bir yazılım firmasıdır.
    GreenChimney, tamamen kendi Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilmiş bir emisyon yazılım sistemidir. Bu sayede genelgede oluşabilecek farklılıklar için çok hızlı aksiyon alabilmekteyiz. Yaklaşık 49 tesis ve 137 bacanın Çevre Bakanlığı veri aktarımını başarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
    Online izleme konusunda ihtayacınız olması durumunda sizlere destek olmak isteriz.

cagatayoksuz ve lizzie bunu beğendi.
Sürekli emisyon ölçüm cihazları seös dosyası oluşturma konusunda yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Online baca gazi ölçüm cihazları

Merhaba arkadaşlar Online baca gazı ölçüm cihazları hakkında yardıma ihtiyacım var. Toz, gaz ve debi ölçümü için cihazlar arıyorum. Tecrübesi olan arkadaşların tavsiye edebilecekleri marka şirket varmı ? ayrıca konuyla ilgili tecrübe ettiğiniz diğer olumlu olumsuz şeyleride paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler
  2. Sürekli Ölçüm Sistemleri

Sürekli ölçüm zorunlulukları ile ilgili hususlar Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği kontrolü yönetmeliğini incelenir ise sorularının cevabını bulunabilir. Ben aşağıda bazı hususları ekledim, ilgili tebliğde bu konuda bir bilgi içermemektedir. Sürekli ölçümler Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü yönetmeliği; MADDE 26 da sürekli ölçümler ile ilgili bilgiye uşabilirsin fakat sürekli...
  3. Icp-ms/oes, gc-ms, gc cihazları hakkında yardım

iyi günler bana acil olarak ICP-MS/OES vb. cihazların ölçüm aralıkları lazım. Tam olarak konu: 'EC Water Frame Directory/AB Su Çerçeve Direktifinde yeralan "priority pollutants/öncelikli kirleticiler" için belirtilen detection limit değerlerinde bu kirleticileri suda ölçmek için uygun cihaz ve metot belirlenmesi' metodları belirledim ama cihazları ve bu cihazların ölçüm aralıkları...
  4. Sürekli emisyon ölçüm cihazı

sürekli emisyon ölçüm veri sistemi değerlerinin bildirimi nasıl ve ne zaman yapılıyor?? bu konuyla ilgili yardımlarınızı beklemekteyim...
  5. Sürekli emisyon ölçüm sistemleri fizbilite raporu

sürekli emisyon ölçüm sistemi fizbilite raporu hazırlanırken 6. madde de yer alan üretimde birim ürün başına kullanılacak elektrik enerjisi miktarının birimi ne olacak?