• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Süresi dolan iznin yenilenmesi

cansu ERGÜL

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
merhabalar.

hava emisyonu konulu çevre izin belgesi olan tesisim için belge yenileme başvurusunda bulundum. ( 5 yıllık süreyi tamamladık) tüm aşamaları hallettik. dekont isteği geldiğinde 'Çevre İzinleri/Hava Emisyonu (Ek2 Listesi Tesis ve Faaliyetler) ' adı altında geldi.

bana sorarsanız 'Çevre İzni/Çevre İzin Ve Lisansı Belgesinin Güncellenmesi (Ek2 Listesi Tesis ve Faaliyetler)' kapsamında gelmesi lazımdı.

acaba aranızda yenileme yapan var mı ?

anladığım kadarıyla dekont istek metnindeki yazan açıklamayı kastediyorsunuz. başvurunuzu yenileme butonundan yaptığınız için o açıklamanın pek bir önemi olmadığını düşünüyorum. benim bir başvurumda '' 0 tl '' yatırılması gereklidir demişti. :)

il müdürlüğündeki bayan inatla isteğini o şekilde yaptırdı. 2200 tl yatırdık valla. ama ben hala 1000 tl güncelleme olması gerektiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar Merhaba

Ö.T.A firmamın lisans süresi 1 yıl sonra dolacak ve yenileme işlemi yapmam gerekiyor. Lisans süre bitiminden sonra başvuru yapıldığında ne gibi belgeler isteniyor? Yardımcı olabilir misiniz? Yönetmelikte istenen belgelerle ilgili herhangi bir şey yazmıyor.

@obeygo Merhaba,

Konu ile ilgili nasıl bir yol izlediniz. Aynı şey şu an benim için de geçerli. Lisans bitimine 6 ay kala Çevre İzin ve Lisans yenileme başvurusu yapmak gerekiyor ancak teknik uygunluk raporunu hazırlayamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

merhaba;
hava emisyon izni 8. ayda dolan bir firmayı yeni aldım izin lisans yenileme başvurusu yapılmamış ben yapmak istediğimde 'izin lisans belge süreniz dolmuştur. yenileme başvurusu yapılamaz' diyor ne yapmam gerekir. Yardımcı olur musunuz?

@alimcomek
Merhaba, çevre izni suresi dolmadan en az 6 ay onceden yenileme yapmak gerekir. Ancak süresi geçti ise gfb alma süresinden başlamanız gerekmektedir.

@alimcomek
Üstadım hemen gerekli evrakları toplayarak gfb sürecine başvuru yapın. Normalde faaliyet yapılması yasak ama siz muracaat edin