Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Süt endüstrisinde oluşan tehlikeli atıklar, kodları ve giderim yolları nelerdir ?

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında taze mühendis tarafından paylaşıldı.

1. taze mühendis

taze mühendis CMNet Üyesi

süt ve süt ürünleri endüstrisinde dezenfeksiyon ve yıkama sonucu oluşan deterjan kalıntıları hakkında bilgisi olan var mı ?

Süt endüstrisinde oluşan tehlikeli atıklar, kodları ve giderim yolları nelerdir ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evlerde Oluşan Özel Çöpler, Tehlikeli Çöpler ve Atıklar

Evsel çöpler içinde özel tehlikeli çöpler, çok az oluşma olasılığına sahip olduğu veya hiç oluşmaz gibi insana geldiği için , insanın gözünden kaçmaktadır. Halbuki az miktarlarda da olsa evde de oldukca alıcı ortamlar için tehlikeli olabilecek özel tehlikeli atıklar üretilmektedir. Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz. Hazırlayan Prof. Dr. Ertuğrul Erdin
  2. Otellerde çıkabilecek tehlikeli atıklar nelerdir? Aklımıza geldikçe yazalım..

Flüoresan lambalar Sprey kutular Kartuş ve tonerler Zirai kimyasallar Atık boya, vernik Atık motor, şanzıman ve yağlama yağları, atık hidrolik yağlar Elektronik atıklar Bitkisel atık yağlar Atık piller ve bataryalar
  3. Hastanede oluşan tehlikeli atıklar

Arkadaşlar hastanede oluşan ve tehlikeli atık sınıfına giren maddeler nelerdir ve nasıl toplanır nasıl depolanır bununla ilgili bie eğitim slaytı olan varmı ? Teşekkürler
  4. Tehlikesiz atıklar nelerdir?

Selam Arkadaşlar, Ben sitenize yeni üye oldum ve bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. Firmamızda ki üretimden arta kalan (fire) Silisli Sac Hurdaları var. Bu silisli sac hurdaları Tehlikesiz Atık Kapsamında mı değerlendirmemiz gerekli? (sac hurdalarımız tamamen temiz olup herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmamıştır.) Eğer ki; yukarıda bahsetmiş olduğum konu Tehlikesiz Atık...
  5. Hastanelerde oluşan patolojik atıklar hk.

Merhaba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetim Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazıyı aşağıda görebilirsiniz. Yazıya göre; Sterilizasyon Tesisinin faaliyete başlaması sebebiyle İstanbul genelinde enfeksiyöz ve kesici delici atıklar sterilizasyon işlemine tabi tutulacak. Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği 46. maddesinde...