Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Süt ve süt ürünlerine ait tesiste bir buhar kazanı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında gizcev tarafından paylaşıldı.

1. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Arkadaşlar çevre görevliliğinde süt ve süt ürünlerine ait tesiste bir buhar kazanı var. Emisyon ölçümü yapılacak ama benim kafam karıştı. Bu buhar kazanının toz ölçümü mü yapılır yoksa yanma gazları,islilik ve toz ölçümleri hepsi mi yapılır?

2. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

Merhaba gzem,

SANAYİ KAYNAKLI HAVA KİRLİLİĞİ KONTROL YÖNETMELİĞİ EK-5

Kullanılan Yakıt:
    -Doğalgaz ise Yanma Gazları ve Toz
    -Kömür ise kazanınız 500 kw altında ise İslilik ve Yanma Gazları
    500 kw üstünde ise Toz ve Yanma Gazları
    -Sıvı Yakıt ise kazanınız 2 Mw altında ise İslilik ve Yanma Gazları
    2 Mw üstünde ise Toz ve Yanma Gazları

Umarım açıklayıcı ve faydalı olmuştur.

Fulya Bulut bunu beğendi.
  3. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim..:)

4. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

Rica Ederim İşinizi Gördü Sanırım ;)

5. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

eVet teşkrler:) ben yönetmelikte o maddeyi bulamadım tam olarak nerde yazıyo? benim tesisim kömürle çalışan 1,168 mw lık bir tesis,sadece toz ve yanma gazları ölçülcek anladığım kadarıyla ama yönetmeliğin dayandığı maddeyi bulamadım. yardımcı olur musunuz?

6. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği EK-5
    A - 1 / Katı Yakıtlı Yakma Tesisleri

başlığı altında bahsettiğim bilgiler mevcut. kolay gelsin.

Özge Kılıç bunu beğendi.
Süt ve süt ürünlerine ait tesiste bir buhar kazanı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuzey Buz Denizi'nin 5'te 1'i buhar oldu

Kuzey Buz Denizi'ndeki buzul örtüsünün genişliği bu yaz, ölçümlerin başladığı 1979 yılından itibaren kaydedilen ortalama genişliğin yüzde 20 altında kaldı. Kışın genişleyen, yaz aylarında ise daralan buzul, bu yaz da rekora yakın bir küçülmeye ulaştı. Buzulun alanı, rekor daralma olan Eylül 2007'deki küçülmeye yaklaştı. ABD Ulusal Kar ve Buzul Veri Merkezi ölçümlerine göre buz tabakasının...
  2. Nükleer tesiste patlama / FRANSA

Fransa'da nükleer tesiste patlama Fransa'nın güney doğusunda bulunan Marcoule nükleer atık işleme tesisinde patlama meydana geldi. Olayda en az bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Le Figaro gazetesi, patlamada bir kişinin hayatını kaybettiğini, birisi ağır dört kişinin de yaralandığını duyurdu. Patlamanın ardından AFP'ye bir açıklama yapan, adının açıklanmasını istemeyen Atom...
  3. Çevre Görevlisi Bir Kaç Tesiste Çalışabilirmi

Belediyemizde katı atık ve evsel atık su arıtma tesisi bulunmaktadır. İki aynı vergi altında bir çevre görevlisi yetiyor mu ?
  4. Tesiste atık kontrolü

Arkadaşlar işyerinizdeki atıklarla ilgili nasıl ayırma yapıyorsunuz. Yeni fabrika kurduk ve çıkan çeşitli atıklarımız var. Atıkları ilk oluştuğu yerde ayrıştırmak istiyorum. Farklı biriktirme kaplarında farklı atıklar şeklinde. Bu konuda güzel bir çalışma yapan var mı acaba?
  5. 15.04.2013 organik gaz ve buhar ölçümleriyle ilgili duyuru

12.04.2013 tarih ve 67516161-150.10.02-378 sayılı Genel Müdürlük Makamı Oluru ile aşağıdaki düzenleme getirilmiştir: Sanayi tesislerinden kaynaklanan organik buhar ve gazlara ilişkin ölçümlerde, ölçüm sonuçlarının SKHKK Yönetmeliği Ek-7''de yer alan gereklilikleri karşılamak zorunluluğu bulunmakta olup, yönetmelikte yer alan hüküm ve sınır değerlerin sağlanıp sağlanmadığı hususunun emisyon...