Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır 12 Ekim 2012

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır

Ekim 12, 2012
    2011 yılı Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) ve
    Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi
    kullanıma açılmıştır.

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS)

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi 2011 yılı atıklarına ilişkin beyanların tamamlanması veya güncellenmesi amacıyla 11.10.2012 tarihi itibariyle yeniden kullanıma açılmıştır. Sistem 31.12.2012 tarihine kadar kullanıma açık kalacaktır.

Sistemin kullanılmasında kullanıcı adı ve şifre alınması zorunlu olup, atık üreticisi FİRMA’lar http://online.cevre.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. Başvuruya ilişkin tüm yardım dokümanlarına yine aynı adreste bulunan yardım duyurularından ulaşılabilir.

Firmaya bağlı tesisler için kullanıcı adı ve şifre firma yetkililerince oluşturulacaktır. Firmaya bağlı tesisler için mükerrer veya yanlış girişlerin birleştirme/silme işlemleri de firma yetkililerince yapılacak olup, bu konudaki yardım dosyasına da http://online.cevre.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar [U]cevre.bilgi@csb.gov.tr[/U] adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.
    Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir

[B][COLOR=white][FONT=calibri]Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=white][FONT=calibri]
    [FONT=calibri]
    [FONT=calibri] 22.05.2012 tarihli ve 28300 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği 9. Maddesi (m) bendi gereğince EEE üreticileri piyasaya sürecekleri EEE’ler için Çevre Bilgi Sistemi - Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını doldurmaları ve kod numarası almaları gerekmektedir.
    [FONT=calibri]
    [FONT=calibri]Bu amaçla hazırlanan Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulaması kullanıma açılmış olup, EEE üreticisi firmaların [URL='http://online.cevre.gov.tr/'][FONT=calibri][U]http://online.cevre.gov.tr[/U][/FONT][/URL][FONT=calibri]
    [FONT=calibri]adresinden kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını kullanarak EEE KOD’larını almaları gerekmektedir.
    [FONT=calibri]
    [FONT=calibri] Daha önceden alınmış olan Çevre Bilgi Sistemine ilişkin mevcut kullanıcı adı ve şifreler kullanılarak Ek uygulama talep edilebilir. Buna ilişkin bilgilendirme aynı adreste bulunan duyurular bölümünde verilmektedir.
    [FONT=calibri]
    [B]Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar [EMAIL='cevre.bilgi@csb.gov.tr'][U]cevre.bilgi@csb.gov.tr[/U][/EMAIL] adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.[/B]
    [B]Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir[/B]
    [FONT=calibri]
    [FONT=calibri]

LİNK: [url]http://atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/atikyonetimi/AnaSayfa/tumDuyuru/12-10-12/TABS_ve_EEE_Kay%C4%B1t_Sistemi_kullan%C4%B1ma_a%C3%A7%C4%B1lm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r.aspx?sflang=tr[/url]

Kolay Gelsin..[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/font][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/font][/color]

2. ferhatcam

ferhatcam CMNet Üyesi

bilgilendirme için teşekkür ederiz...

İbrahim Şen bunu beğendi.
  3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim. İyi çalışamalar..

4. Ümit Bozkurt

Ümit Bozkurt CMNet Üyesi

Tehlikeli Atık Beyan Sisteminde güncelleme yapılamıyor. Bir sorun mu var acaba?

5. güncelleme yapabilmeniz için önceden yaptığınız beyanı il müd. göndermemiş olmanız gerekiyor. eğer gönderdiyseniz ve beyanda değişiklik yapacaksanız il müdürlüğünden onayı kaldırmasını rica etmeniz gerekir.

6. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Ümit Bey, ocak-şubat-mart ayında beyanınızı onayladıysanız, düzeltmeyi kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Bağlı olunan il çevre ve şehircilik müdürlüğünü arayıp vergi numaranızı bildirerek sistemden onayı kaldırtın, sonrasında değişkliklerinizi yapıp yeniden onaylayın.

7. Ümit Bozkurt

Ümit Bozkurt CMNet Üyesi

Teşekkürler, sağolun.

8. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim, iyi çalışmalar..

9. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

Hiç atık beyanı yapmadıysak yine il çevre ve şehircilik müdürlüğü yardımcı olacak sanırım. Çünkü bizim ÇBS de atık beyan linki butonu yok.

10. ÇBS de atık beyan linki butonu yoksa ve teh. atığınız oluşuyor ise ÇBS ek uygulama talep etmeniz lazım talebiniz üzerine atık beyanı edebileceğiniz sistem açılacaktır.

11. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

ÇBS de atık beyan sistemi görüntülensin kutucuğunu önceden işaretlemişim zaten. Ama bazı tesislerde link varken bazılarında yok. Teknik bi sıkıtı olabilir veya daha önce hiç atık beyanı yapmadığımız için çıkmamış olabilir.

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır 12 Ekim 2012 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atığı verş kayıt sistemi hakkında

merhaba; ambalaj veri kayıt sistemine girdiğimde raporlar kısmında 5B(eski), 5B1 kısımları var bunlar firmanın giriş miktarları fakat eski ve 1 demesi neyi ifade ediyor? şimdiden teşekkür ederim.
  2. Yeni kayıt sistemi için acil yardım

Eskiden girilmis olan firmaların bilgi güncellemesini nasıl yapacagım acill yardım
  3. Tabs Kılavuzu 2012

Tehlikeli atık beyan formu, atık üreticileri için kullanım klavuzu ektedir.
  4. TÜÇEV (Antalya- Ekim 2012) Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Hk.

[FONT=Georgia]Arkadaşlar Merhaba; [FONT=Georgia]"TÜÇEV" eğitim programındaki izlenimlerimi ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Yaklaşık 150 kişilik katılımcı sayısı ile uygulamalı olarak eğitim verdim. Eğitimlerim 2 gün sürdü. Katılımcılara hem test ortamında hemde gerçek kayıtlar üzerinde uygulamalı olarak detaylı şekilde eğitim verdim. Adım adım Çevre Bilgi Sistemi ve e-çevre...
  5. TÜÇEV (SUNUMLARIM - Antalya-Ekim 2012) Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi

Arkadaşlar TÜÇEV'in eğitim seminerine katılamayan çevre mühendisi ve çevre görevlisi kullanıcıları için slayt ve sunumlarımı paylaşmak istiyorum. Rar dosyası olduğu için öncelikle çıkarmanız gerekmektedir Not: Bu bilgileri başka bir yerde bulamazsınız. Saygılarımla...