Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tabs

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nilay Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

Merhabalar, bildiğiniz gibi Mart sonuna geldik ve TABS'lar yapılıyor. Ben ilk defa yapıyorum benim sormak istediğim bu beyanlarda zaten 2012 yılını giriyoruz fakat 2013 yılında verilen atıkları da stokta göstermek gerekiyor mu?

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

hayır 2013 leri seneye girişlerini yapacaksın.

3. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

İl müdürlüğü stoklarında sisteme girileceğini söylemişti, 2012 yılına ait atık alanındaki miktar ne ise onlarıda belirtecek şekilde sistemde stok olarak giriş yaptım bende...

4. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar yine bir sorum olacak. danışmanlığını yaptığım bir firmanın tehlikeli atıkları var fakat 2012 yılında göndermek istemediler ki atıklardan da boyalı tenekeler yaklaşık 25-30 kg, floresan lambalar ise yaklaşık 200 kg. Benden önceki Çevre Görevlisi arkadaş da 2011 yılının TABS beyanında motor yağlarını 20 lt, 15 01 10 kodlu atığı 96 kg, floresan lambalarını ise 85 kg olarak stokta göstermiş. Bu durumda ben ne yapmalıyım yine stok mu göstermem gerek yoksa hiç beyan etmeyim mi?

5. stok gösterin yine ama en kısa zamnda atığınızı verin

6. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

Yasemin Hanım peki belirttiğim atık miktarlarıyla benden önceki arkadaşın belirttiği miktarlar farklı. Nasıl belirtmem gerekiyor bu miktarları? ilk defa beyan yaptığım için soruyorum.

7. önceki yılki beyanın üstüne ekleyerek gösterin.

8. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

Ama 15 01 10 kodlu atık şuan 25-30 kg, stokta görülen ise 96 kg. üstüne eklesem bu yıl verilecek miktar o kadar olmazki yani az verilecek. Sonuçta UATF ile veriliyor biliyorsunuz. Stoktaki 96 kg depolama alanında yok yani. oofff kafam karıştı :(

9. hım önceki beyan fazla ortalıkta atık yok diyorsunuz, hocam o zamn aynı mik girin.

10. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

en iyisi öyle yapmak. Çok teşekkür ederim Yasemin Hanım.

11. Rica ederim, Kolay gelsin iyi çalışmalar

12. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

2012 yılında 15 01 10; 100 kg oluştu diyelim, 50 kg'ını gönderdin 50 kg'ı stokta kaldı.

50 kg'ımı bildireceksiniz, diğerine dokunmayacaksınız. Esas olan UATF'ler. UATF'de ne yazıyorsa o.

13. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Evet onur bey aynen o dediğiniz şekilde yaptım, verdiğiniz örneğe göre kalan 50 Kg' ı stok gösterdim..Sizinde söylediğiniz gibi UATF'ler esas alınıyor sisteme beyan yaparken , benim söylediğim stok miktarlar içindi...

14. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

arkadaşlar tesisimde 2-3 tane floresan lamba vardır. 2 -3 tane yine kontamine olmuş eldiven mevcuttur. ben bunların beyanını yapsam 180 gün içinde ne geç tesisten çıkış yapmam gerek. boş beyan versem ne olur? seneye birikir daha yüksek bir tonajla veya çıkış yapmış bir şekilde işlem yaparım. fikriniz nedir bu konuda?

15. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

@Evrem Yeşil işte bu olayların olmaması için denetimler yapılıyor:) Şahsi fikrim sıkıntı olmaz oluşmamıştı daha yeni oluştu dersiniz:)

Evrem Yeşil bunu beğendi.
  16. Esem

Esem CMNet Üyesi

@Evrem Yeşil benım çalıştığım tesis 9ncu ayda işletmeye başladı. bende hiç yok. mecbur boş beyan yapıcam. umarım sorun olmaz

Evrem Yeşil bunu beğendi.
  17. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

oluşan varsa 2016da gönderebileceğiniz onları stok olarak gösterebilirsiniz ;)

18. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@Tarık Can çok az diye dedim zaten . yükleme yapılacak kadar daha çıkmaz 2016 dada bakalım. orta yol bulacağız:)

19. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Bu yıl bildiğiniz gibi Tehlikeli atıkların yanında tehlikesiz atıkların da beyanı yapılacak. Ambalaj atıklarını da tehlikesiz atık kabul edip onların da mı girişi yapılacak acaba yoksa sadece tehlikesiz atık olarak örneğin demir çelik atıkları vb gibi olanların mı beyanı yapılacak ? Fikrinizi öğrenebilir miyim ?

20. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@Nilay Öztürk merhaba nilay hanım. ben tat ve gdt tesisinde çalışıyorum. bakanlığa sorduğumda bana ambalajlarıda gireceğimi söyledi. bazı firmalara ambalajı girmeyeceği söylenmiş. bu konuda size tavsiyem il müdürlüğünüze görüş sorunuz. elinizde kanıt olması en sağlıklı yol olacaktır.

Tabs konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tabs Kılavuzu 2012

Tehlikeli atık beyan formu, atık üreticileri için kullanım klavuzu ektedir.
  2. TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır 12 Ekim 2012

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır Ekim 12, 2012 [FONT=calibri]2011 yılı Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) ve [FONT=calibri] Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi [FONT=calibri] kullanıma açılmıştır. [FONT=calibri] [FONT=calibri] [FONT=calibri][COLOR=white]Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) [FONT=calibri] [FONT=calibri]Tehlikeli Atık Beyan Sistemi...
  3. Tabs

tabs ile ilgili sorun yaşyorum. bakanlıktan kimle görüşeblirim
  4. Tabs bildirimi ve geçici depolama tesisleri

Arkadaşlar, Mart ayına girdik bildiğiniz gibi TABS bildirimi yapılacak ay sonuna kadar.ç merak ettiğim bir konu var. Tesisimizden UATF ile "Geçici Depolama" iznine sahip tesislere sevkedilmiş (ÖTL'ler mesela) atıklar için bildirim yapacak mıyız? Yoksa bu tesisler zaten nihai bertarafçıya gönderdikleri bu atıklar için başka bir bildirim yapıyorlar da biz atık üreticisi olarak...
  5. Tabs - motat - kds söyleşisi

TABS - MOTAT - KDS SÖYLEŞİSİ TABS : TEHLİKELİ ATIK BEYAN SİSTEMİ MOTAT : MOBİL TEHLİKELİ ATIK TAKİP SİSTEMİ KDS : KÜTLE DENGE SİSTEMİ Atıkların üretimi, taşınması ve geri kazanım/bertaraf tesislerine gönderilmesi aşamalarında etkin bir izleme yönteminin hayata geçirilebilmesi amacıyla atık verilerinin online toplanması ve değerlendirmesi çalışmaları son dönemde hız kazanmış ve bu...