• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tabs

Arkadaşlarım,Biyodizel için gfb başvurusunda bulunacağım.Bilgisi olan var mı?

@shalic
Geçici olarak tehlikeli atıkları depoladığın yer için izin alman gerekiyor.Mali sorumluluk sigortasıyla aynı şey değil.İşde depoladığın yerin yönetmelikle ilgili boyutları atıkladan sorumlu kişi vb bilgiler isteniyor.İl müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz.

shalic tehlikeli atık beyanında atık miktarın toplam bin kg'ı geçiyorsa diye bişe yok.
1.Aylık tesisinden çıkan tehlikeli atık miktarı 1000kg'ı geçiyorsa ''Tehlikeli atık geçici depolama alanı için izin alacaksın.Yani buranın fiziki vs. şartları var. onları sağlayıp izin alman gerekiyor.
2.tehlikeli atık beyanı bir yıl boyunca verilen atıkların toplamını beyan ediyorsun.O aylık değil 12 aylık.
3.Tehlikeli atık zorunlu mali sorumluluk sigortasını da şirketletrin kimyasal kullanımı varsa, kimyasal depolanıyorsa,geri dönüşüm faaliyetleri yapılıyorsa,kimyasalların taşınması işlemleri oluyorsa bunu yaptırmak zorunlu efendim.
4.yani senin yıllık tehlikeli atığın 12ton'u geçecek ki sen depolam izni alasın.
5.Firman ne iş yapıyor. Senin.

Bilenlerden emin bilgisi olanlardan varsa biyodizel ile ilgili izin lisans işlemleri için yardım isteyeceğim. şimdiden hepinize teşekkürler.

@realastala

teşekkür ederim zaman ayırdığınız için , peki neler istiyorlar belge olarak müdürlüğe ulaşamadığım için soruyorum kusura bakmayın:)

@Ayşe Mıhçıoğlu

benim de tehlikeli atık beyanını kastetmemin sebebi zaten bu, 12 ton u nasıl hesapladınız çıkan atıkların 12 ay toplamı değil mi, bu zaten tabs beyanındaki 12 aylık beyanınıza denk gelmez mi ! gelir... bunu kastediyorum sondan başa geliyorum bir nevi.
atık çıkaran, atık sahası olan bir firmayım, ayda 1 tondan fazla olduğu da oluyor ortalama bir belirleme yapacak olursak ta 6 ay boyunca bir sene için deki 6 ay toplamını alarak mı yapacaksınız ? yine tabs taki beyanların(tehlikeli atıkların 12 ay olan) toplamının yarısına bakarak geçip geçmediğinizi anlamaz mısınız,,

shalic tehlikeli atık beyanında atık miktarın toplam bin kg'ı geçiyorsa diye bişe yok.
atık beyanında bir sınırlama olmadığını zaten biliyoruz, il müdürlüğü iznin alınması gerekip gerekmediğini burdan çıkaramaz mı demek istemiştim, teşekkürler.

beyan ettiğim atıkların toplamı 1000 kg aşıyor ise valilikten geçici depolama izni almak zorunda mı kalıyorum
BU cümleden toplam atık miktarınızın 1000 kg'ı geçtiğinde mi izin alınacağı anlamı çıkıyor.
En azından ben öyle anladım.Öyle cevap verdim.

@shalic
Hayır aylık 1000 kg atık oluşuyorsa tehlikeli atık geçici depolama izni alınması gerekiyor.sizin yaptığınız yıllık beyan yani yılda 1000 kg çıkıyor,bunun için tehlikeli atık geçici depolama izni almanıza gerek yok.

ya bu sistemde vergi numarasını ben güncelleyemiyorum. il çevreye dilekçe verdim o da güncelleyemiyoruz diyor. yardım masasına mail atıyorum bi izin lisans şubesine sorun lisansınız kaybolup kaybolmayacağını diyor. böyle birşey olabilir mi ? firma sadece ltd. den A.ş. ye geçti kimse bir çözüm üretemiyor.

@Olgaç Sürmelihindi

evet ama vatandaş ben adres güncelliyorum işte ek uygulamaları açabiliyorum ama vergi numarasını değiştiremiyorum diyor.

üstadım bu sana mantıklı geliyormu. eğer adres ve diğerlerini güncelliyorsa vergi numarasınıda güncellemeri gerekli. hem şunu düşün siz maliyeden bütün bilgilerinizi güncellediniz eğer il çevrenin kendi değiştirme yetkisi yoksa ozaman cevre bilgi sistemine şunu yazmaması lazım maliyedeki butun bilgilerinizi yenileyiniz ve bu bilgiler maliye bakanlıgından alınacaktır diye yazı yazılmıs bır tutarsızlık var. istersen bir daha ara bunu söyle il çevredekılere.

@Olgaç Sürmelihindi

hatta bana şunu söylediler yeni vergi numaranız ile yeni kayıt açın falan gibi. e ben yeni kayıt açarsam bu yeni bir firma demek. yeni bir firma yeni bir lisans alma süreci demek. değil mi ?

@Abdulkerim Doğam
onlar yanlıs aktarım yapmıslardır sonucta sız unvan değişikliği yaptınız. lisans alma surecını yenıden baslatamazlar. sen ıstersen tam bır gorus benım kaanatımce yenı sıfre ve kullanıcı kodu alabılırsın. ama bundada gerek olmaz. mevcut sıstemden yenılemelerı lazım.

@Mehtap Işık

böyle bir bilgilendirme yazısı yazan var mı:) ne kadar gerekli bir durum bilemiyorum ama, siz yazdınız mı ' şu kişi sorumludur ' diye

atık yönetim planında irtibat kurulacak kişi ve iletişim bilgilerini belirttiğimiz için bu kişi aynı zamanda sorumlu kişi oluyor.