• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Taksim gezi parkındaki ağaçlar kesiliyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat Erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Çevreye duyarlı bütün İstanbul halkı Gezi Parkı'na koşmuştu. Bir ağaç kesilmesin diye... Limon ve su aldılar yanlarına. Biber gazına karşı direnişe geçtiler bir tek dal kırılmasın diye... Tam 7 ağaç söküldü yerinden... Tam 7 can... Bir eylemci kadın şöyle bağırıyordu o kalabalıkta; "Evlat acısı çekin inşallah..."

Oysa o küçük ağaç, yanındaki koca gövdeli ağacın evladıydı belli ki, kadın o yüzden o ağacı kökünden sökenler böyle sesleniyordu ağlayarak.

Eylemciler el birliğiyle diktiler ağaçları yerlerine... Ya tutarsa diye...

Polis eylemcilere yine sert şekilde müdahale etti, sanki savaş vardı, oysa direniş doğa içindi...

Polis tazyikli su sıkıyor, biber gazını dayıyordu yine eylemcilere...

Tam o sırada deklanşöre basan Reuters muhabiri Osman Örsal bu unutulmaz resmi kaydetti hafızalara...

Ve sosyal medyada "Fön çeken polis" ismiyle başladı paylaşılmaya...

İşte o resim..

polis_müsveddesi.jpg

Kaynak :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Samet Acar

Ben gerçekten bu insanları anlayamıyorum bunca şeye rağmen hala yok ayakkabıyla camiye girmişler camide içki içmişler dinsizler toplumun ahlakını bozuyorlar ayakkabı tamam o hengamede olur camide içki içtilerse çok büyük saygısızlık ama bunlar nası söylemler bu nasıl bir provokatiflik amaç ne bura da geçmişte olan olaylar yine mi olsun insanlar Kürt Türk alevi diye sağcı solcu diye ayıramadınız yine başa döndünüz siz Müslümansınız da biz diilmiyiz siz Allah'a inanıyorsunuz da biz inanmıyormuyuz biz dinimize sahip çıkamıyormuyuz bu nasıl yobazlık i 90'lı yıllara da dinciyiz diyen kesim Amerika malı diye coca cola bile içmezken bugün ne değişti de Amerikalara yerleştiniz Amerika'dan icazet almadan parmağınızı oynatamaz hale geldiniz ırakta Afganistan'da Müslüman kadınları öldürüp tecavüz eden amerikan askerlerine dua eder hala geldiniz yada dua edenlere oy verir hale geldiniz bu mu yani Müslümanlık ayrıca o gösterdiğin video pkk nın bilmem ne mitinginden kalma TRT mi haber kanalı ben ne bu hükümete nede devletin kanallarını kendi malıymış gibi kullanan hükümete itibar etmem inanmam sen amacın ne arkadaş sen ne ayaksın bide paylaştığı yazılara bak acaba sende türk görünümlü başka ülke vatandaşı olabilirmisin söylemlerin bariz o yönde kimse bana ne bülent arıncın nede RTE nin müslüman olduğunu dini koruduğunu filan söylemesin ben kör diilim inanmam Hz Muhammet sofradan insanların rızkını yemim diye karnını doyurmadan kalkarmış hem Peygamberimiz dememişmi beytül _male uzanan el kızım fatımanın eli dahi olsa keserim hepiniz bilirsiniz beytül-mal devlet hazinesi demektir hani bizim devlet hazinesinin üzerinde kimlerin eli var bi deyin bana kartalda sadec 2 dairesi olan RTE bu gün ne olmuşta altın musluklu villalara sahip olmuş ticaret mi yapmış bu adam nerden kazanmış bu parayı bizim bildiğimiz müslümanlıkla bu müslümanlığın ne alakası var tek Allah tek kitap tek peygamber var gerisi boş ben bunlara inanırım bunlardan feyz alırım biz müslümanlığı bu kaynaklardan öğrendik biz akp'den sonra müslüman olmadık zaten müslüman doğduk. Yıllardır filistini ezen israile iran saldırmasın diye sınırlarımıza kalkanda koyduk nerdeydi sizin bahsettiğiniz o müslümanlık siz o zaman nerdeydiniz niye demediniz senin bu yaptığın ne diye o iş öle olmaz işte tarih sürekli tekerrür önce Türkiyede atatürke hakret ediceksin hapis ceza filan alıcaksın ki bi amerikanın dikkatini çekiceksin o da sana sen gel bakim ben seni 1-2 sene eğitim sana ne istersen verim sen benim dediğimi harfiyen yap diyecek sen dönüceksin Türkiyeye oyun başlicak bu oyun hep böyle oldu ama biz Türk halkı olarak bir türlü oyunun kurallarını öğrenemedik bu işin dinle alakası yok kimsenin dinle derdi yok olay başka ben yinede sükunet sağduyu diliyorum rica ediyorum böyle provoke edici eylemlerde söylemlerde bulunmayalım varsada bulunmayalım bu ülke bizim tartışmakta istemiyorum çok net içten duygularımı yazdım.

Ecenil sana da burdan yemek çıkmaz. Biz din konusunu konuşmuyoruz. Senin cevabını sana ayrı bir şekilde iletirim. Bugün ki eylemcilerin arkasında TÜSİAD patronları varsa Dikkat bu düşündürücüdür.

Sayın arkadaşlar,

Öncelikle bu gergin ortamda herkesin düşüncelerini uygun bir üslupla dile getirdiği için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor ve bu çizginin bozulmamasını diliyorum.

Konu düşünceler olunca bu konunun sonu gelmeyecektir fakat böyle bir konuyu da kapatmak istemiyorum.

Herkese hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum..

@Tamer Çankaya

Bu gün bu eylemlere 3 gündür katılan bir arkadaşımıza istirahat verdik. Bir mağazayı kundaklamaya çalışan eylemcilere engellemeye çalışırken saldırı sonucu dizinden aldığı yarayı kendisi gösterdi. Eminim ki bu tip haberleri yakınlarında eyleme bizzat katılan arkadaşları olanlar medyaya ihtiyaç duymadan dinleyip gözlemleyebilir. İşin doğrusu tv pek izlemem izlediğim anlarda da konuyla ilgili (iyi yada kötü) kapsamlı bir haberle karşılaşmadım.

Benim Gezi Parkı Eylemlerinin ilk gününü kabul etmemin sebeplerinden biri. Daha baştan söyledim iyi hesap etmek lazım. Haklı direnişi sabote edecek mihraklar çoktur. Bu ülkenin en az ABD kadar pis düşmanlarından biridir İran
Kızılay'daki eylemleri provoke eden İranlı bir kişi gözaltına alındı.
Gezi Parkı eylemlerini provoke etmek amacıyla bazı ülkelerden gelenlerin var olduğu bilgisi mevcuttu...
Bu bilgiyi doğrular yönde bir gelişme Ankara'dan geldi.
Kızılay Meydanı'ndaki eylemlere karışan ve göstericileri provoke ettiği belirlenen İranlı bir kişi gözaltına alındı...
Şahsın isminin Shayan Shamloo olduğu öğrenildi.
Ben sabretmeyi, müsamahalı olmayı öğrendim. İnşallah herkes öğrenecek.

Azılı liberal çevrelerin Ali Bayramoğlu, Cengiz Çandar, Ahmet İnsel, Mithat Sancar gibi temsilcileri, “çözüm süreci” konusunda daha da uç adımlar atmaya davet ederken, pohpohladıkları Başbakan Erdoğan’a son olaylarla ilgili ise etmedik hakaret bırakmadılar.
Bir diğer ortak özellikleri ise “PKK paravanı DPI’ın gizli toplantılarına katılmaları” olan bu isimlerdenCengiz Çandar, twitter hesabından Başbakan Erdoğan’ı “zalim” ilan etti.
Çandar “Tayyip Bey kimsesizlerin kimsesi, sessizlerin sesi olmaktan çıkıp, zalimlerin amiri olmaya nasıl ve niye dönüşmeye başladığını düşünmeli” diye yazdı.
Yeni Şafak’tan Ali Bayramoğlu da, Hükümet’i “hoyratça davranmakla” suçladı.
Bayramoğlu bir açıklamasında da “Barış için bu kadar çaba gösterirken, uğraşırken bu kadar polis hoyratlığının, devlet şiddetinin olması barış dilini çok zedeliyor. Bu son derece yanlış birşey. Hepimiz karşıyız buna” dedi.
Mithat Sancar ise şöyle yazdı: “Türkiye’de siyasal kültürün köklü unsurlarından olan muhalefete karşı tahammülsüzlük ve toplumsal taleplere tepeden bakma yaklaşımı, AKP ve Başbakan Erdoğan tarafından da sürdürülmektedir. Bunlara bir de, Türkiye sağının derin saplantısı olan “çoğunlukçuluğu” eklediğimizde, polisin tavrının, nasıl bir siyasal zihniyetin yansıması olduğunu daha kolay görebiliriz.”
İNSEL’DEN “FİL” BENZETMESİ
Ahmet İnsel de, Gezi Parkı eylemleri için "Bu bir haysiyet ayaklanmasıdır" derken Başbakan'a çok ağır hakaretlerde bulundu. İnsel, Başbakan için “saldırgan”, “gaspçı”, “fil” gibi ifadeler kullandı.
İnsel’in konuşmasından bazı bölümler şöyle:
"Bu bir haysiyet ayaklanmasıdır. AKP'liler ya da AKP değil doğrudan Başbakan'ı hedef alan bir harekettir. Burada Başbakan'a yeter artık diyen bir tavır var. Kadın doğumundan içki içmeye Taksim Gezi Parkı'na ne yapılacağından başka konulara kadar her şeyi bilen, her şeye karar veren, saldırgan tavra yeter deniyor."
" Yüzde 50'yi evde zor tutuyorum demek başlı başına provokasyondur.”
“Başbakan, Kadir Topbaş'ın da yetkilerini gasp ederek fincan mağazasına girmiş fil gibi dolaşıyor ortada. Sanki bu Başbakan bu tepkiden güç alıyor, siyasi enerjiyi besleyen bir havası var."
" Tayyip Erdoğan bu kez eski Türkiye'yi temsil ediyor."
ALKOL DÜZENLEMESİNE BOZULDULAR!
Terör örgütü ile masaya oturulmasının en hararetli savunucuları olan bu çevrelerin Hükümet'in son alkol düzenlemesi ile 3. köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesine ise tepkili oldukları, son olaylarla ilgili Başbakan'a yönelik öfkelerinin altında da asıl bu nedenin yattığı ifade ediliyor. Ellerinde İsrail bayraklarıyla beraber Türk bayrakları da sallayan Siyonistler Türkiye’deki eylemcilere destek verdiler. Kendilerini ‘Çarşı İsrail’ olarak lanse eden Siyonist grup, marjinal ‘çapulcuların’ twitter etiketlerine (hashtag) de desteklerini ortaya koydular
Böylece ‘terör devleti’ ile marjinal ‘çapulcular’ arasındaki paslaşma ve en azından gönül birliği deşifre olmuş oldu.
Eli kanlı terör devletinin vatandaşı Siyonistler, ellerindeki afişlerle Türkiye’ye de “Devlet ana değil polis devleti” diyerek saldırdılar.

israilliler.jpg

Fatih bey konuyu kapatmaktan bahsetmedim bitmesi konusunda sormuştum, konu derin ya herkesin bir fikri var haliyle, tez-antitez çatışması inatlar vs. çerçevesinde konuşmuştum. Konuyu kapatmanızı asla tercih etmem

@Tamer Çankaya

Güle güle git, güle güle gel kardeşim. Başına bir iş gelmeden, olaylara karışmadan, sağa sola bulaşmadan gel ;) :) :D

@CMNet Okuru
klasik devlet refleksi açıklamasının halk tarafından özümsenmiş hali. bütün dünya türkiyeye karşı.

@Samet Acar
konuyu parsellemiş arkadaş, sadece kendi doyuyor. böyle bir megaloman daha vardı sahi. nerede o?
neyse samet acar, bunlar hep israil oyunları. iran oyunları. he, heee.

Samet Acar bu size son uyarıdır. Üslubunuzu düzeltmezseniz kimseye yapmadığım bir şey ama forum düzenini sağlamak için sizi forumdan uzaklaştırmak zorunda kalacağım.

Umarım asıl siz mesajı almışsınızdır..

Not: Ben sadece bir cümleyi yazarken siz komple bütün yazılarınızı öyle yazmıştınız.

Saygılarımla

Sayın arkadaşlar,
Eylem yapmak herkesin en doğal hakkı fakat sizlerden ricam provokasyonlara gelmeyin. Sizleri sonuna kadar destekliyoruz fakat yakıp yıkmalar devam ettiği sürece haklı direniş haksız bir mağduriyete dönüşecektir. Aslı belli olmayan haberleri lütfen kimse körü körüne yaymasın.

Diren Gezi Parkı,[DOUBLEPOST=1370413659,1370413568][/DOUBLEPOST]bb.jpg

Sayın arkadaşlar,

Konu günlerdir kendi içimizde olsun medyada olsun uzun uzun konuşuldu. Bu konular önümüzde ki günlerde çok daha uzun süreler devam edecektir. Herkes eylemini yaptı ve sesini ilgili yerlere duyurdu diye düşünüyorum.

Bu konuyu devam etmemesi için kilitliyorum, bunu demokrasiye bir engel olarak düşünmeyin, bunu zamanı gelen huzura bir katkı olarak düşünün lütfen.

cc.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...