Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Talaş geri dönüşümü

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar aradım sitede ama bulamadım konuyu açmaya karar verdim. çalıştığım yerde sürekli mobilya sektörü arıyor ve bu talaşları napabilirim diyor. araştırdım ama nasıl bir başlangıç olur veya nerelere yönlendirebilirim yardımcı olabılır mısınız?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    iyi çalışmalar

2. FatihYılmaz

FatihYılmaz CMNet Üyesi

Merhaba,
    Atık kodu 03 01 05 olmakta ve bertarafını İzaydaş yada ekolojik enerji yapmaktadır.

İyi Çalışmalar

3. Merve Yeşildağ

Bertaraftan ziyade yararlı kullanımı saglayan fırma yok mu?

H. Mustafa Pekçetin bunu beğendi.
  4. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Toz toplama sistemlerinde biriken ince talaşlarsa sunta yapımında, kalın talaşlar ise tavuk çiftliklerinde kullanıyorlar.

5. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

Biz evlerde bursada eskiden talaş yakardık sobada tabi bilmiyorum aynı talaştan mı bahsediyoruz. iyi bir ticaret kapısı olabilir. tabiki sadece bi öneri araştırmak lazım.

6. keops

keops CMNet Üyesi

Merve hanım talaşlarınızı alabiliriz üretimimiz dolayısı ile ünitelerimizde kullanabiliriz

7. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Tutkal veya başka bir kimyasal ile karışmış talaşlar tehlikeli atık sınıfına giriyor olması lazım. Eğer bu şekilde ise bertarafı gerekiyor olabilir.

8. keops

keops CMNet Üyesi

Evet bahsi geçen talaşların kimyasal bir etkileşim olmaması gerekir ki üretimimizde kullanalım

9. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

Merve Hanım, bu konu üzerine yıllar geçmiş ama en son nereye varmıştınız öğrenmek isterim.
    Bende sunta-mdf talaşı konusunda arayış içindeyim. İstaç' a vs bertarafa göndermek kolay tabi ki yeniden kullanımı daha iyi olacaktır.
    İyi çalışmalar..

10. Ümit Mert

Ümit Mert CMNet Üyesi

Bahsedilen talaş tehlikeli atık mıdır?

11. H. Mustafa Pekçetin

Bunun için sanırım analiz gerekecek..

12. Ümit Mert

Ümit Mert CMNet Üyesi

Ahşap talaşı ne yapabiliriz diye düşünen olmaz derdim ama oluyormuş demek ki.

Talaşı ne yapıyorsunuz?

13. Merve Yeşildağ

bu ara başka seylere odaklandım bu konu bıraz askıda benım ıcın:)

14. keops

keops CMNet Üyesi

Sunta ve mdf talaşı için yardımcı olabilirim? Talaş dediğinizi açabilir misiniz elek altı mı zımparalama sonrası mı v.b.?

15. H. Mustafa Pekçetin

Frezelerden çıkan talaş vakumlama ile kapalı sistemde toplanmaktadır. Toz talaş.

16. Yaşar sinir

Yaşar sinir CMNet Üyesi

Mdf ve sunta tozu talaşı planya ve hızar tozu talaşlarını değerlendiriyorum. İlgilenen arkadaşların irtibata geçmesini rica ederim. y. sinir 05324831435

17. SaMeD_34

SaMeD_34 CMNet Üyesi

Merhabalar,
    danışmanlığını yaptığım tesisin sizin firmanızda ki gibi tehlikesiz toz talaşları çıkmaktadır. Bunları lisanssız firmalara vererek para kazanmaktadır. Fakat bu atıklarını da lisanslı firmalara vermesi gerekiyor sanırım. Lisanslı ve üzerine ücret ödeyecek firma varmıdır ?

18. gokaydasdelen

gokaydasdelen CMNet Üyesi

Çam talaşının alıcısı var ama her talaşı almıyorlar. Mesela suntadan işlenen talaş gitmiyor.

19. Turan Elieyioğlu

Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

arkadaşlar benimde talaş konusunda bir sorum olacak...bildiğimiz doğal odu talaşı ve odun kömürü yapımında hammadde olarak kullanılmakta olup bu anlamda lisans almak veya çevre kanunu açısından ne yapmak gerekir acaba?

bilen arkadaşalarım var mı acaba?

20. Ahmet Coşkun

Ahmet Coşkun CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba elimizde mobilya firmamızdan çıkan toz talaş vardır. Bu talaşı İzmir ve çevresinde alabilecek firma arıyoruz, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Talaş geri dönüşümü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. PET ve Geri Dönüşümü

TSK Koruyucu Hekimlik Bülteni, 2007: 6 (4) Derleme/Review Article Funda Sevencan*, Songül A. Vaizoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD, Ankara * Funda Sevencan, Halk Sağlığı AD, Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi 06100, Sıhhiye, Ankara. E-posta: fundasevencan@yahoo.com ** 18/01/2006-21/01/2006 tarihlerinde düzenlenen II. Çevre Hekimliği Kongresi’nde poster olarak...
  2. kablo geri dönüşümü

kablo geri dönüşümü sonucu pvc ve bakır elde ediyoruz pvc kodu ile ilgili bi bilgiye ulaşamadım.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikte atık kodu ne olmalıdır pvc malzemenin
  3. Tetra-pak geri dönüşümü hk.

tetrapak geri dönüşümü yapan lisanslı firma önerebilir misiniz acaba?
  4. Crt geri dönüşümü

crt geri dönüşümü ile ilgili tez için yardımcı kaynak elinde olan var mı acaba?
  5. Tat ve plastik geri dönüşümü

Merhabalar öncelikle. Yeni işe başladım ve çalıştığım firma TAT ve Plastik geri dönüşümü için GFB almak istiyor. Bulunduğumuz tesis belediyeye ait ve gereken koşullar sağlanmış durumda ancak sormak istediğim birkaç soru var. 1) TAT ve Plastik Geri Dönüşümü için ayrı ayrı GFB ve lisans mı alınması gerekli? (Tesisler aynı yerde bulunacak. Entegre tesis olarak görüneceği için konuya hakim değilim...