Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tank sahası taşma havuzu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Esin Alkar tarafından paylaşıldı.

1. Esin Alkar

Esin Alkar CMNet Üyesi

Tesisimizde yanıcı malzemenin (alkid reçineler) bina dışında depolanması için depolama tankları ve taşma havuzu olan bir yer yapılmaktadır. Sorun şu ki tanklar açık alanda olduğundan yağmur yağdığında taşma havuzu yağmur suyu ile doluyor. Ya bu alanın üstü kapanacak ya da bu su tahliye edilecek. Bu suyun tahliyesi için dalgıç pompa kullanılabilir diye düşünüyorum ancak bunun için suyun depolanacağı ikinci bir depo gerekli. Bir çok firmanın tankları dışarıda ve taşma havuzları içinde, onlar bu suyun tahliyesi için ne yapıyorlar bilen varsa veya herhangi bir firmasında bu durumla karşılaşan varsa yardımcı olabilir mi?

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Cevabı kendin vermişsin zaten Esin; ya üstü kapanacak ya su tahliye edilecek. Ama bu kimyasal malzeme için yapılmış olan dökülme taşma kanallarına su girişinin kesinlikle önlenmesi gerek. Bu sebeple görsel bir resim falan koymuş olsaydın daha net cevaplar verebilirdim ne yapabileceğine. Selamlar.

Esin Alkar ve Nilüfer Aslantaş bunu beğendi.
Tank sahası taşma havuzu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Akaryakıt tank temizliği

arkadaşlar, akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
  2. HDPE tank temizliği

arıtma tesisinde kullanılan HDPE tanklarının -tankların içinde polielektrolit var- dibinde tortulaşma olmuş ve emiş boruları sık sık tıkanıyor. bu tankların temizliği nasıl yapılmalıdır, herhangi bir kimyasal kullanılabilir mi?
  3. IBC tank

Merhaba arkadaşlar, İçinde alkol olan kullanılmış IBC tankların kodunu bilen varmı? bunların niteliği nedir? Tehlikeli atıkmıdır yoksa ambalaj atığı olarakmı nitelendirmek gerekir? acil yardım edebilecek olan varmı ?
  4. Tank Yapımı

kimyasal tankların taşma havuz hacmi yakıt tanklarında olduğu gibi tank hacminin 1/3 ' ü müydü?
  5. tat tesisinde lpg tank bulundurma standartları

arkadaşlar merhaba,tat tesisinde lpg tankı bulundurabilir miyim,bunun standartları nedir,nasıl önlem alınmalıdır,ya da bulundurmak yasak mıdır,birleşik denetimde eksiklik yazıldığı için bütün arkadaşların görüşünü bekliyorum.