Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Tanker temizleme tesisleri tebliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Tanker Temizleme Tesisleri Tebliği

  RG sayı: 27125
  RG yayın tarihi: 29 Ocak 2009

  Amaç
  Bu Tebliğin amacı, karayolu veya kombine taşımacılık ile taşınan tüm kimyasal ürünleri taşıyan donanımların temizlenmesi ve yeniden kullanımı sırasında oluşan atıkların, çevreye duyarlı bir şekilde bertarafının sağlaması ve kontrolünün yapılmasıdır.
  Kapsam
  Bu Tebliğ, karayolu ve kombine taşımacılık ile taşınan tüm kimyasal ürünleri taşıyan ekipmanların temizlendiği hallerde temizleme işlemleri sonrasında oluşabilecek atıklar ile oluşan atık suyun ilgili mevzuat çerçevesinde arıtılması ve bertaraf edilmesinin gerekliliği ve bu konuda hizmet veren temizleme tesislerinde bulunması gereken asgari şartları kapsamaktadır. Metal variller bu Tebliğ kapsamı dışındadır.

  İlgili tebliği ekte bulabilir veya buradan ulaşabilirsiniz.
  Söz konusu tebliğ ile ilgili oluşan kavram karmaşası sebebiyle Bakanlık tarafından ekteki açıklama yazısı yayımlanmıştır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Fatih Özcan bunu beğendi.
Tanker temizleme tesisleri tebliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tehlikeleri Belirle Parça temizleme işleri

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 33. Parça temizleme işleri Bir tamirci tezgâhta parçaları temizliyor. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Kaynak yaparken ortama yayılan kıvılcımlar parça temizlemekte...
 2. Tanker yıkama tebliği...

  Arkadaşlar Tanker Temizleme Tesisleri Tebliğine göre lisans almış ve faaliyet gösteren lisanslı tanker yıkama tesisleri ni Bakanlığın lisanslı tesisler sayfasından ulaşamadım.Lisanslı tanker yıkama tesisleri,lisans alım işlemleri,yıkama sularının arıtımı ve taşınması ile ilgili bilgi ve tecrübeye sahip arkadaşlardan konuyla ilgili paylaşımlarını bekliyorum.Yardımcı olursanız memnun olurum.
 3. Yürürlükte Atıksu arıtma tesisleri teknik usulleri tebliği

  ATIKSU ARITMA TESİSLERİ TEKNİK USULLERİ TEBLİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 20.03.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27527 Amaç: Bu Tebliğ, yerleşim birimlerinden kaynaklanan atıksuların arıtılması ile ilgili atıksu arıtma tesislerinin teknoloji seçimi, tasarım kriterleri, arıtılmış atıksuların dezenfeksiyonu, yeniden kullanımı ve derin deniz deşarjı ile arıtma faaliyetleri esnasında ortaya çıkan...