Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Taş ocağı ve konkasör yardım

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında sedatbilgin54 tarafından paylaşıldı.

1. sedatbilgin54

sedatbilgin54 Misafir

ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ EK II
    Madde 49 (d)Kırma-eleme-yıkama tesisleri (Ek-1’de yer almayanlar)
    Arkadaşlar konkasör tesislerini bu kapsamdamı değerlendiriyoruz. Bu maddenin 3 ü de birlikte oluncamı yoksa yoksa sadece kırma eleme yapılıyor yıkama yapılmıyor mesela . Tesiste Pülverizasyon yönetimi ile toz bastırılıyor . Şimdi bu yöntem yıkamaya giriyormu . Birde şimdi bu konkasör mobil şimdi taş ocağının çedi var mobil olan bir konkasör tesisi içinde çed gereklimidir. Ne kadar süre durursa çed gerekli olur bunun bir süresi var mı .

2. mgules

mgules CMNet Üyesi

kırma eleme olupta yıkama olmasa bile bu kapsamda değerlendirilir

3. mgules

mgules CMNet Üyesi

ayrıca mobilde olsa ruhsat sahası içerisinde kırma eleme faaliyeti yaplması durumunda çede tabidir.
    konkasör tesisinde toz bastırma için kullanılan pulvarize su yıkama değildir. yıkama daha çok kum ocağından elde edilen malzemede olur yoğun bir su kullanımı olur.

KaanDogukan bunu beğendi.
Taş ocağı ve konkasör yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kireç ocağı iş akım şeması

arkadaşlar kireç ocakları ile ilgili iş akım şemasına ihtiyacım varbu konu ile ilgili bilgisi olan varmı?
  2. Konkasör çalışma mekanizması

Arkadaşlar konkasör (kırma-eleme) ün çalışma prensibi hakkında detaylı bilgiye ulaşmam lazım yardımcı olursanız seviinirim.
  3. Maden Ocağı ÇED Belgesi Devri

Arkadaşlar 30.06.2011 tarihine kadar Maden Ocakları için ÇED devri ile ilgili durumlarda Rödovans sözleşmesi belge olarak kabul ediliyordu, ancak şu anda yapmış olduğum başvuruda Rödovans sözleşmesi kabul edilmedi. Bakanlığa nasıl bir belge istiyorsunuz diye sorduğumda devir ile ilgili yapmış olduğunuz sözleşmenin örneğini gönderin dediler. Ben de tamam işte devir ile ilgili Rödovans...
  4. Konkasör tesisleri üst kapama

KONKASÖR TESİSERİNDE 31.12.2012 TARİHİ SONUNA KADAR TESİSLERİN ÜST KAPAMA İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMASI GEREKTİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BİLDİRİM YAPILAN TESİSLERDE KONKASÖR ÜNİTESİNDE YIKAMA İŞLEMİ OLSA BİLE ÜST KAPAMA ZORUNLULUGU KONUSUNDA GÖRÜŞ AYRILIGI VAR BU KONUDA BİLĞİSİ OLAN ARAKADAŞ VARSA YARDIMCI OLABAİLİRMİ ...TEŞEKKÜRLER
  5. Taş ocağı

Arkadaşlar merhaba; Bir proje bünyesinde taş ocağı kurulumu yapılmak isteniyor. Daha önce taş ocağı ile ilgili bir çalışma yapmamıştım açılış ve izinler gibi konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.. Proje Çed'ten muaf ama ocak kamulaştırma alanı dışında