Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Sinem Yener tarafından paylaşıldı.

1. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

ArkadaŞlar taŞ ocaklarinda patlatmadan kaynakli gÜrÜltÜ ÖlÇÜmÜ ve Çevresel etkİlerden toz ÖlÇÜmÜ burda kİ toz ve sulama kisminda kullanilan suyun ÖlÇÜmlerİ konusunda bİlgİ sahİbİ olan var mi?
    Yardimci olur musunuz?

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Cevap: TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

Soruyeteri kadar açık değil,
    Patlatma ile ;
    Gürültü, titreşim ölçümlerini kimler mi yapar, yaptırmam gereklimi, standarları nelerdir, sınır değerleri nelerdir, gibi sorarsanız yardımcı olmak daha kolay.
    Ayrıca toz ölçümleri de Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği ve tozumanın engellenmesi için kullanılan suların deşarjında gerekli olan pareametreler mi?

3. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

gürültü ölçümleri için bir çevre laboratuvarı ile görüşün. patlatma ölçümleri gerekecektir. toz ölçümü için ise çöken toz ölçümleri gerekecektir. bunun içinde laboratuvar ile görüşün, il k etapta PM10 ölçümleri yapılacak ve çıkan sonuca göre çöken toz ölçümünün yapılıp yapılmayacağına karar verilecek. toz ve gürültü ölçümlerinde fiyat bakanlığın belirlediği standart fiyatlardır. aşağı yukarı bütün laboratuvarlar aynı fiyatı verirler. sulama derken tozumayı önleme amaçlı yollarda yapılan sulamalardan mı bahsediyorsunuz?

TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık veya çevre ile ilgili ölçüm analiz laboratuvarı açmak hakkında...

Herkese selamlar çevre mühendisliğinin kapsamı aslındagerçekten çok güzel bence, bir çevre mühendisi olarak yapabileceğimiz bir sürü iş var fakat genelde ekonominin talep değilde arz tarafında yer aldığı için yaptığımız işler fabrika sahipleri ve üreticiler genelde çevre mevzuatını çevre ile ilgili işleri pek sevmezler yinede kanunlar gereği çed raporları hazırlanmalı ölçümler yapılmalıdır...
  2. Spektrofotometre veya koi ölçüm kitleri hakkında

Arkadaşlar merhaba, Bir Alüminyum firmasında Çevre Mühendisi olarak yaklaşık 3 haftadır çalışmaktayım.Tesisimizin atıksu artıma tesisi giriş ve çıkış suyundaki KOI değerlerini günlük olarak takip etmem gerekiyor.Bunun için ya spektrofotometre ya da KOI ölçüm kiti aldıracağım.Ama öncelikle bunlar hangi firmalar satıyor bilgi sahibi olmam lazım ki fiyat teklifi alabileyim.Yardımcı olabilecek...
  3. A2, B1 veya B2 Gürültü Ölçüm Uzmanları

Arkadaşlar bu konuda uzmanlık alan arkadaşlarımız var mı ?
  4. Eğitim Şart!.. ama hangi konuda?

Arkadaşlar, Çevre Mühendisleri Odası 'nın planladığı eğitim bilgisi hepinize ulaşmıştır.. yine de ulaşmayanlar için aşağıda detaylarını vermek istedim... [FONT=Segoe UI][COLOR=#2a2a2a]Eğitim Adı GFB BAŞVURU İŞLEMLERİ VE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ EĞİTİMİ Eğitimin Verileceği Tarih 12-13 Mayıs 2012 Saat 09:30 – 17:00 Eğitim Verileceği Yer TMMOB Kütüphanesi Selanik Caddesi No:24/17 Kızılay...
  5. Yürürlükte Iş hijyeni ölçüm, test ve analizi yapan laboratuvarlar hakkında yönetmelik

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetlere veya çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapacak özel veya kamuya ait kurum ve kuruluş laboratuvarlarının yetkilendirilmesine ilişkin usul ve esasları...