Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Taşınacak atıkların tehlike grup numaları

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında metin açıkgöz tarafından paylaşıldı.

1. metin açıkgöz

metin açıkgöz CMNet Üyesi

bu grup numaraları nedir arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

2. mnemonic

mnemonic CMNet Üyesi

6) Taşınacak atıkların Tehlikeli Maddelerin Karayollarında Taşınması Hakkında Yönetmeliğe göre tehlikeli grup numarası,

Grup III a Kolayca tutuşabilen sıvı maddeler

Grup III b Kolayca tutuşabilen katı maddeler

Grup IV a- Zehirleyici maddeler

Grup V Aşındırıcı maddeler

Bunun gibi taşınacak atığın özelliğine göre grup numaraları var, bunları tanımlamalısınız. Ben de araç lisansı alırken yapmıştım. ADR ve benzer bazı dökümanları inceleyerek bulmuştum.

3. metin açıkgöz

metin açıkgöz CMNet Üyesi

teşekkürler kardeş

Taşınacak atıkların tehlike grup numaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlike örnekleri ve önlemler

Kaynak : INRS – InstitutNational de Recherche et de Sécurité ; Evaluation desrisques professionels , Guide pourles PME-PMI Çeviren: Mustafa Bağan Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Genel Sek. Sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Antartika'da tehlike çanları

[FONT=verdana][SIZE=16px]Antartika'daki bir buzuldan, B9S adı verilen başka bir dağın çarpması sonucu 90 kilometre uzunluk ve 30 kilometre genişliğinde bir buz dağı koptu. [FONT=Verdana]Antarktika’nın doğusunda da tehlike zilleri çalıyor. Bilim insanları 450 bin kilometrekarelik bir buzul alanının daha erime tehdidi altında olduğunu açıkladı. [FONT=Verdana]Antarktika’nın doğusunda yer alan...
  3. Taşınacak fabrika için gfb süreci

Arkadaşlar, fabrikamız taşınacak. 1-1,5 yıla kadar. Henüz gfb başvurusu yapmadık, uygunluk yazımız geldi. Önerileriniz nelerdir. Başvuruyu geciktirip, 6-7 ay daha beklesem, sonra 1 sene gfb ile beklesek, taşınınca yeni yer için aynı sürece başlasak. Böyle sorun çıkar mı? 6-7 ay bekler mi il çevre zaten 2 ay olmuş yazı geleli. Bilgisi olanları bekliyorum.
  4. Sınırda nükleer tehlike

Sınırda nükleer tehlike Ermenistan, ABD desteği ile Metsamor Nükleer Santralı’nın süresini uzattı Ermenistan yönetimi 18 Ekim’de kritik bir karar alarak, Türkiye sınırına 16 km mesafede bulunan, Metsamor nükleer santralini 2023 yılına kadar işletilmeye devam edileceğini açıkladı. Miladı geçmiş ve saatli bomba misali çalıştığı öne sürülen Metsamor nükleer santralinin ömrünün uzatılma kararını...
  5. Çin'den gelen yeni tehlike

Çin'de düşük maliyetlerle üretilen iş güvenliği kıyafetleri ve malzemeleri, çok tehlikeli ve tehlikeli sınıflarında bulunan işletmeleri risklere açık hale getiriyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'nın önemli unsurlarından biri olan iş güvenliği kıyafetleri ve malzemeleri, zaman zaman ciddi iş kazalarına yol açabilecek olaylara zemin oluşturabiliyor. Personel güvenliği ve konforu için alınan...