• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT Atık Toplama Aracı

Burçin Hekimoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar;
Benim ufak bir sorunum var. TAT'lar için gerekli olan Toplama Araçları için yönetmelikte araçlar için resmi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir denmekte. Bu resmi belgeler nelerdir. Tehlikeli atık taşıma lisansı gibi toplama aracı içinde bir lisans varmı? var ise bu belgeyi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden mi alıyoruz. Gerekli belgeler nelerdir?
Tat başvurularını yine sistem üzerinden elektronik ortamdanmı yapılacak yoksa Tehlikesiz atık toplama lisansı gibi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ibraz edilerekmi alınacak?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayın fmrlhst;
Göndermiş olduğunuz linkte belirtilen atık toplama araçları tehlikeli atıklar için geçerli.
Benim istemiş olduğum atık toplama aracı Ambalaj Atıkları için. Bu konu ile ilgili olarak Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinde madde 28 de 2 adet Ambalaj Atığı Toplama Aracı olacak diyor. madde 25 de Toplama araçları ile ilgili Fiziksel şartlarıda belirtilmekte. Fakat madde 28 de resmi belgelerin ibraz edilmesinden de bahsediliyor. Bu remi belgeden kasıt ne olmakta bunu anlamadım :S
İlginiz için teşekkür ederim.

TAT Toplama Araçları ile ilgili resmi belge sadece tesise ait olduğuna dair ruhsat yüklenmesi yeterli imiş. İş akım şeması içerisinde resimlerini yükleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
Bilgilerinize.

Merhaba,

Ambalaj atığı toplama aracı için belgeleri sunacağımız 2 araç kiralık, kira sözleşmesi ve araç ruhsatları sunarak başvuru yaptıktan sonra araç satın alırsak yani araçlar haliyle plaka değişecekse sıkıntı yaşar mıyım, ne yapmam lazım ?
Cevaplarınızı bekliyorum.

AYP sonrası yapılan değişiklikleri il çevreye bildirmeniz ve gelişme raporları dönemlerinde de belirtmenizde fayda var.