• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat-aylık değerlendirme raporu

Öznur Pamir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum
Merhaba arkadaşlar, tat tesisinde bir buçuk aydır çalışmaktayım. Tatlarda tam zamanlı olarak bulunan çevre görevlilerinin aylık değerlendirme raporu hazırlama zorunluluğunun olmadığı konusunda bir duyum aldım. Ben hazırlanması gerektiğini biliyorum. Bu ne kadar doğru. Bilen arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

@Öznur Pamir
Öznur hanım merhaba. Öncelikle hayırlı olsun ve Allah pişman etmesin. Eğer danışman yardımı almıyorsanız, aylık değerlendirme ve iç tetkik raporunu sizin hazırlamanız gerekli. Bende GDT ve TAT firmasında çalışmıştım ve danışman yardımı aldığımız için danışman firma hazırlıyordu. eğer örnek rapor yoksa gönderebilirim.

Yükümlülükler
MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;
a) Çevre yönetimi hizmetlerini mevzuata uygun bir şekilde yürütmek, koordine etmek, çevre yönetimi hizmeti çalışmalarını düzenli aralıklarla izleyerek, ilgili mevzuatta belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilip getirilmediğini tespit etmekle,
b) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren her ay aylık faaliyet raporunu hazırlamak, bu raporları en geç takip eden ayın on beşine kadar işletme sahibine veya sorumlusuna sunmak ve sisteme yüklemekle,
c) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren otuz gün içinde, takip eden her yılda ise bir defadan az olmamak üzere işletmenin genel durumunu kapsayacak şekilde iç tetkik raporunu hazırlamak, bu raporları işletme sahibine veya yetkilisine sunmak ve sisteme yüklemekle,

Yönetmelik gereği yapılması gerekmektedir. Bende Tat firmasında çalışmaktayım her ay düzenli olarak hazırlayıp dosyalıyorum.

Bende hazırladım. . Burdaki arkadaslarin yardimiyla hallettim bir seyi yapmadan önce cok zor görülüyor ama yapinca kolaymis dersin ve tecrüben de olmuş olur.. raporu yazın yani :)

@Olgaç Sürmelihindi
Ben aslanım yaparım ederim atıl kurt :)

@Olgaç Sürmelihindi
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim Olgaç Bey. Danışman yardımı almıyoruz. Bu durumda hazırlamam gerektiğini daha iyi anlamış oldum. Örnek rapor gönderebilirseniz de ayrıca sevinirim :rolleyes::)

@Öznur Pamir
Danışmanlık yardımı almıyorsanız sizin yapmanız lazım. Ben şunu da söylemek istiyorum. Danışmanlığa geçtiğimde iç tetkik ve aylık değerlendirme raporlarının hazırlanmasını zor zannederdim ve korkardım işin açığı. Ama bende yardım aldım ve bana örnek gönderdiler. Ben örneğe bakarak tek tek doldurdum ve yaptıktan sonra zevkli olduğunu gördüm. Tabi örnek formata bakarken bazı kısımlar aynı gibi oldu ama ben kendi cümlelerimi kattım büyük çoğunluğuna. Kopyala yapıştır olayına asla girmedim. Sade bir dil kullandım, abartıya ve süslemeye gerek yok. Bir de hata yaparak öğreneceğiz. Ben yine söylüyorum bende dahil herkes hata yapabilir ve biz bu sosyal ortamda yanlışlarımızı düzelteceğiz ve doğruyu bulacağız. Ama insanların açığı bulmak ta kötü birşeydir. Yani hep beraber istişare ederek doğruyu bulacağız. Gocunma asla olmasın ve ben yine üstüne basa basa söylüyorum bilgi paylaştıkça çoğalır ve ben insanlara yardım ettikçe mutlu oluyorum. Bazen işlerimiz yoğun olabiliyor ve unutabiliyoruz. Affola. Allah herkesi iyi yere getirsin:)

merhaba arkdaşlar aylık değerlendirme ve iç tetkik önemsiz gibi duruyor ama bir anda bileşik denetim olunca ilk istedikleri belgeler arasında oluyor. bu yuzden yapmakta fayda var.
işi sağlama almak gerek:)

Bildiğim kadarıyla sadece danışmanlık ve çevre yönetim birimi sisteme yüklüyor bizde herhangi bir yükleme yok şimdilik.

Danışmanlıktada sisteme yükleme kalktı galiba sadece 3 ay sisteme yükleyebildiler.

Zaten bakanlığın yayınladığı formatı dolduruyorsun kendi tesisisindeki eksikliklere göre tesisten tesise değişebileceği için çok faydalı olacağını düşünmüyorum alıp yönetmelikleri tek tek inceleyip doldurursanız sizin içinde daha faydalı olacaktır.

Bende ilk başta bir kaç kişiden örnek olması açısından almıştım ama çok yüzeysel buldum onları tek tek yönetmelikleri okuyup elimden geldiğince kendim doldurdum sizin içinde böylesi daha faydalı olacaktır. Bu benim fikrim tabiki.

Artık @ikaya
aylık değerlendirme ve içtetkik raporu sisteme yüklenmeyecek.

Bu tür@Ayşe Kılıç
formatları abartılı şekilde doldurmak gerekmez diye düşünüyorum. Sonuçta firmanın eksikliklerini görüp ona göre hem firmayı sıkıntıya sokmayacak şekilde yazmak gerekli

Firmayı uyarıcı nitelikte yazıyorum eksikleri görmezden gelmeyip uyarıyorum ki bence formatların yapılmasının amacıda bu diye düşünüyorum

@Ayşe Kılıç
Zaten firmayı uyarmak gerekli. Sözlü bir şekilde uyarı yapılmalı ve yazıya dökerken bilgilendirilmiştir demek bence daha uygun gibi.

@Olgaç Sürmelihindi

Sonuç olarak firmayı uyarıcı nitelikte oluyor sonuna bilgilendirilmiştir yerine eksiklikler tespit edilmiştir yazıyorum bence ikisi arasında bir fark yok ;)

@Olgaç Sürmelihindi