• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat belediye ve atık yönetim planı

Can Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
herkese merhaba tat firmasıl olarak birkaç sorum olacak
1-) Tat firmaları belediye ile anlaşmak zorundamı
2-) Tat firmaları yetkilendirilmiş kuruluş (çevko, tükçev) ile anlaşma yapmak zorundamı
3-) Ambalaj atıkları yönetim planı bu şartların olumsuzluğu durumunda hazırlanmalı mı ayrıca bu plan sözleşme yapıldıktan öncemi sonramı hazırlanır hazırlandıktan sonra nerelere gönderilir

Bildiğim kadarıyla
Tat firmaları Belediye ile anlaşmak zorunda değildir.
Yetkilendirilmiş kuruluşla anlaşma yapmak zorunda değildir.
Kaynağında ayrı toplama yapmak istediğinde bu şartları sağlamak zorundadır ve ambalaj atıkları yönetim planı sözleşme yapıldıktan sonra hazırlanmalıdır. Bir de her altı ayda bir gelişme raporu hazırlanıyor diye biliyorum.

Bir sorum olacak kaynağında toplama ayırma yapıldığı zaman belediyelerle imzalanan alındı makbuzlarını iç mekan kutularını bırakıp haftada bir, iki vs. atıklarını aldığınız yerlere bir nüshasını veriyor musunuz? Yoksa alındı makbuzlarını sadece kaynağında ayrı toplama şeklinde mi düzenliyorsunuz? Ve irsaliye ile alınan atıklara da alındı makbuzu veriliyor mu?

alındı makbuzlarını aylık dönemler halinde belediyeye veriyoruz yani ayrı ayrı yerlere vermiyoruz
ayrıca irsaliye ile alınan atıklara alındı makbuzu vermeye gerek kalmıyor zaten irsaliye yeterli oluyor

peki iç mekan kutuları bıraktığınız yerler sizden alındığına dair belge istediğinde ne yapıyorsunuz alındı makbuzu bu işe yaramıyor mu?

ilginç örnek olarak ptt ye iç mekan kutusu verdik kutuyu boşaltırken hiç aldığımıza dair belge istemediler zaten iç mekan kutusu ne kadar mal alabilirki 10 kg lık belgemi hazırlamak gerek ? illa belge istiyoruz derlerse şuradan şu kadar atık alınmıştır diye tutanak imzalayıp verin derim ben

her ay toplam miktarı yazıyorum belediyeye imzalatıp firmalara veriyorum ama şuan emin değilim bazı arkadaşlar alındı makbuzu yerine şu kadar alındı şeklinde yazı yazıp imzalatıyormuş o zaman alındı makbuzu ne işe yarıyor onu anlamadım

alındı makbuzları belediyelerde yetkili kişi tarafından imzalatılıp belgelendirme amacıyla kullanılıyor
sizin iç mekan kutusu koyduğunuz yerlere alındı makbuzu gibi bir şey vermeniz ilginç bence

İsterseniz aylık yazı düzenleyin ben o şekilde yapıyorum.
Örnek

Tarih

B Belediyesi sınırları içerisindeki, A işletmesinden Nisan ayı içerisinde kaynakta ayrı toplama faaliyetleri kapsamında ambalaj atıkları ............. adresinden tarafımızca alınıp tesisimizde ayrıştırılması yapılmıştır.

Kaşe imza

eğer atık yönetim planına dahilse evet her altı ayda bir gelişme raporu hazırlanır.
Formatı da plan usul ve esaslar da yayınlanmıştı tat belediyeye gönderir belediye il çevreye o formata uygun sunar.

anladım ben şu yüzden sordum atık ambalaj sisteminde firma durum raporu diye bir kısım var buraya girdiğimde gelişme raporu gönderilmedi diye yazıyor o ne peki biliyormusunz

belediyenin şifre ve kullanıcı adından atık ambalaj sistemine giriyorsanız çıkar o yazı bu da belediyenin gelişme raporunu göndermediğini gösterir.

@Dilan Seycan
atık ambalaj bilgi sisteminde firma durum raporunda[DOUBLEPOST=1368103098,1368103039][/DOUBLEPOST]@Gülay Kudret Birdal
belediyenin değil kendi şifremizle girdiğimizde çıkıyor