Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat belediye ve atık yönetim planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

herkese merhaba tat firmasıl olarak birkaç sorum olacak
    1-) Tat firmaları belediye ile anlaşmak zorundamı
    2-) Tat firmaları yetkilendirilmiş kuruluş (çevko, tükçev) ile anlaşma yapmak zorundamı
    3-) Ambalaj atıkları yönetim planı bu şartların olumsuzluğu durumunda hazırlanmalı mı ayrıca bu plan sözleşme yapıldıktan öncemi sonramı hazırlanır hazırlandıktan sonra nerelere gönderilir

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
  2. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

Bildiğim kadarıyla
    Tat firmaları Belediye ile anlaşmak zorunda değildir.
    Yetkilendirilmiş kuruluşla anlaşma yapmak zorunda değildir.
    Kaynağında ayrı toplama yapmak istediğinde bu şartları sağlamak zorundadır ve ambalaj atıkları yönetim planı sözleşme yapıldıktan sonra hazırlanmalıdır. Bir de her altı ayda bir gelişme raporu hazırlanıyor diye biliyorum.

3. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

yani belediye ile anlaşmazsak atık yönetim planına gerek kalmayacak anladım sağolun

4. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

Bir sorum olacak kaynağında toplama ayırma yapıldığı zaman belediyelerle imzalanan alındı makbuzlarını iç mekan kutularını bırakıp haftada bir, iki vs. atıklarını aldığınız yerlere bir nüshasını veriyor musunuz? Yoksa alındı makbuzlarını sadece kaynağında ayrı toplama şeklinde mi düzenliyorsunuz? Ve irsaliye ile alınan atıklara da alındı makbuzu veriliyor mu?

5. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

alındı makbuzlarını aylık dönemler halinde belediyeye veriyoruz yani ayrı ayrı yerlere vermiyoruz
    ayrıca irsaliye ile alınan atıklara alındı makbuzu vermeye gerek kalmıyor zaten irsaliye yeterli oluyor

6. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

peki iç mekan kutuları bıraktığınız yerler sizden alındığına dair belge istediğinde ne yapıyorsunuz alındı makbuzu bu işe yaramıyor mu?

7. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

iç mekan kutusu verdiğimiz yerler bizden alındı makbuzu istemiyor ki sizden istiyorlar mı

8. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

9. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

ilginç örnek olarak ptt ye iç mekan kutusu verdik kutuyu boşaltırken hiç aldığımıza dair belge istemediler zaten iç mekan kutusu ne kadar mal alabilirki 10 kg lık belgemi hazırlamak gerek ? illa belge istiyoruz derlerse şuradan şu kadar atık alınmıştır diye tutanak imzalayıp verin derim ben

10. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

her ay toplam miktarı yazıyorum belediyeye imzalatıp firmalara veriyorum ama şuan emin değilim bazı arkadaşlar alındı makbuzu yerine şu kadar alındı şeklinde yazı yazıp imzalatıyormuş o zaman alındı makbuzu ne işe yarıyor onu anlamadım

11. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

alındı makbuzları belediyelerde yetkili kişi tarafından imzalatılıp belgelendirme amacıyla kullanılıyor
    sizin iç mekan kutusu koyduğunuz yerlere alındı makbuzu gibi bir şey vermeniz ilginç bence

12. gülay

gülay CMNet Üyesi

İsterseniz aylık yazı düzenleyin ben o şekilde yapıyorum.
    Örnek

Tarih

B Belediyesi sınırları içerisindeki, A işletmesinden Nisan ayı içerisinde kaynakta ayrı toplama faaliyetleri kapsamında ambalaj atıkları ............. adresinden tarafımızca alınıp tesisimizde ayrıştırılması yapılmıştır.

Kaşe imza

13. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

bu gelişme raporunu her tat firması hazırlamak zorunda mı bu da mı belediye ile ortak hazırlanıyo??

14. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

eğer atık yönetim planına dahilse evet her altı ayda bir gelişme raporu hazırlanır.
    Formatı da plan usul ve esaslar da yayınlanmıştı tat belediyeye gönderir belediye il çevreye o formata uygun sunar.

15. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

atık ambalaj sistemi üzerinden mi göndericez belediyeye

16. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

hayır belediyede atık yönetiminde çalışan kişi sizden istediğinde rapor halinde sunuyorsunuz o da il çevreye sunuyor.

17. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

anladım ben şu yüzden sordum atık ambalaj sisteminde firma durum raporu diye bir kısım var buraya girdiğimde gelişme raporu gönderilmedi diye yazıyor o ne peki biliyormusunz

18. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

gelişme raporu gönderilmedi yazısı nerde çıkıyor anlamadım ?

19. gülay

gülay CMNet Üyesi

belediyenin şifre ve kullanıcı adından atık ambalaj sistemine giriyorsanız çıkar o yazı bu da belediyenin gelişme raporunu göndermediğini gösterir.

Dilan Seycan bunu beğendi.
  20. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

atık ambalaj bilgi sisteminde firma durum raporunda
    belediyenin değil kendi şifremizle girdiğimizde çıkıyor

Tat belediye ve atık yönetim planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. belediye entegre katı atık yönetim planı

arkadaşlar yakın zamanda entegre katı atık yönetim planı hazırlayan varsa paylaşabilirmi nerden başlıcağımı bilemiyorum
  2. Atık yönetim planı

Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?
  3. tat atık yönetim planı

gfb sini yeni almış bir tat firmasıyız. Ambalaj atıkları yönetim planı örneği olan varmı? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Belediye yönetim planı

arkadaslar bağlı olduğumuz belediyede 2 adet lisanlı tesis belediye ile yapmış olduğu protokol ve yönetim planı çerçevesinde çalışma yapmaktadır. şehir içinde ki marketlerden herkes kendi mahallesinden almak zorundamıdır yani biz marketler ve alışveriş merkezleri ile ikili sözleşme yaparak oralardan mal alabilirmiyiz? bu bizi zor durumda bırakır mı?
  5. Atık yönetim planı

Günaydın arkadaşlar. Endüstriyel atık yönetim planını hazırlayıp bakanlığa sunmanın son tarihi ne zaman? bir de endüstriyel atık yönetim planı her yıl hazırlanmalı mıdır yoksa 3 yılda bir hazırlanmalı mı