• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat belediye ve atık yönetim planı

Can Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
herkese merhaba tat firmasıl olarak birkaç sorum olacak
1-) Tat firmaları belediye ile anlaşmak zorundamı
2-) Tat firmaları yetkilendirilmiş kuruluş (çevko, tükçev) ile anlaşma yapmak zorundamı
3-) Ambalaj atıkları yönetim planı bu şartların olumsuzluğu durumunda hazırlanmalı mı ayrıca bu plan sözleşme yapıldıktan öncemi sonramı hazırlanır hazırlandıktan sonra nerelere gönderilir

firma durum raporunda bildirim gönderilmedi yazar eğer tat firmasıysanız o da aylık 7b 7c giriş çıkışlarınızın olduğu bildirimlerdir.

ben belediyenin sisteminden girdiğimde görebiliyorum sadece gelişme raporu gönderilip gönderilmediğini

yok siz bildirim dediniz ya ondan dedim şu anda gelişme raporu yazıyor hatta resmini göstereyim size[DOUBLEPOST=1368107432,1368107007][/DOUBLEPOST]hımm anladım sağolun...

Resim 034.jpg

Bilmiyorum tat bildirimlere baktığımda buna benzer sayfa açılmıyor sadece bildirimler var atık ambalaj sisteminde gelişme raporunu göremiyorum.

@Gülay Kudret Birdal
bizde mi bir sorun var acaba :D giriş yapınca raporlar kısmından firma durum raporuna tıkladığımızda geliyor eskiden öyle bişi yoktu bende bugün farkettim

evet belediyeyle yapılan bizimki 2014 de sonlanıyo belediyeden ayrı bizimde yüklememiz gerek demekki

hımm ağlamak istiyorum altı üstü tat ız ama ne kadar çok şey yapmak gerekiyo yaaaa[DOUBLEPOST=1368108768,1368108701][/DOUBLEPOST]@Dilan Seycan
belki sende eksik olmadığı için göremiyorsundur raporlar firma durum raporu na tıkladığımızda çıkıyor bizde

@Can Doğan
1. anlaşma yapmanız gerekiyor belediye ile.Ayrıca sisteme girdiğiniz verileri her ay belediye ile belgelendirme paylaştırma yapmanız gerekiyor.
2.hayır gerekli değil.

@CMNet Okuru Engin
yetkilendirilmiş kuruluş olmadan belgelendirme yapılabiliyor mu belediye ile anlaşma yapmamızın sebebi ne lisans yenilemede belediyenin bir etkisi varmı (belge alımında falan)

@Can Doğan
Yetkilendirilmiş kuruluş olmadan belgelendirme yapabilirsiniz. Daha doğrusu artık belgelendirmeyi belediye yapıyor. Siz sistemden girdiğiniz verileri belediye ile paylaşıyorsunuz. Sonrasını sistemden belediye yapıyor. Tabi ki siz belgelendirme dosyanızı hazırlıyorsunuz.
Belediye ile anlaşma yapmanızın sebebi, atık toplama işlemi belediyeye ait ama kendisi toplamıyor da tat firmalarıyla sözleşme yapıp onları görevlendiriyor.
Lisans yenilemede ise belediyenin ilgili birimlerinden, kanalizasyon durumu, iş yeri açma ruhsatı, yapı kullanma izni alıyorsunuz.