• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat eğitim

Dilaraa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
isg
toplama ayırma tesislerinde nasıl eğitimler vermeliyiz ayda bir mi nasıl bir yol izlemeliyim

@Dilara Meriç
Eğitimi isg uzmanları verir ama yeni işe başlayanlara işin nasıl yapıldığını dikkat etmesi gerekenleri yapmaması gerekenleri anlatırsın.

yönetmelikte personelin eğitilmesi diye bir ibare olduğunu hatırlıyorum.
Çevre ile ilgili atıkları ile ilgili eğitim verirsin yeter. Tat tesisi çalışanların eğitim seviyelinin düşük olduğunu gördüm. Basit ve kuralcı bir eğitim ver anlarlar.

benim danışmanlık yaptığım geri kazamın tesissinde eğitim verdğim personel arasında 5 tane okuma yazma bilmeyen vardır. o yüzden öyle dedim.

Açıkçası mal alım işlerini zaten müdür yapıyor ve onlarında elinde alabilecekleri kodlar var :) Onun dışında çalışan kişiler ya pres yapıyor, yada kırma veya balyalama :) Onlar da yeni işe giren elemanlar değilse zaten ne yapacaklarını bilirler :) Eğitim işi biraz daha kurumsal firmalarda ciddiye alınıyor sanırım :)

e zaten danışmanlık firmasından gelen adam eğitimi verir. ama tutup da TAT larda örneğin oradaki çevre görevlisinin eğitim vermesi çok saçma olur. dediğim gibi orada herkes işini bildiği için senin birşeye karışmana gerek yok. ha nasıl olur atıkları kontrol edersin karıştırmasınlar diye veya mesela yanlış bir şey gördüğünde anında söylersin düzeltilmesi için. Yoksa yönetmelikte yazıyor: eğitici faaliyetler v.s. ama işi bilen adama çıkıp da sen şöyle böyle dersen onla kötü olursun bu heryerde böyledir. işimi bana mı öğretiyor bu der :D