Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAT firmasında çalışanlar

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Duygu Erit tarafından paylaşıldı.

1. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

herkese selam ben bir TAT(toplama ayırma tesisi) firmasında çalışmaya basladım. TAT larda çalışan arkadaslar tecrubelerinden ve yaptıkları işlerden burda bahsedebilirlermi? şimdiden herkese teşekkurler.

2. Rıdvan Gödel

Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

Duygu arkadaşım ilk olarak işin hayırlı olsun. TAT tesislerinin en gözde faaliyetlerinin arasında okullarda düzenlenen "Geri Dönüşüm Yarışması" vardır. Toplama-Ayırma yapılan yerleşim yerinde senden önce böyle bir uygulaması varsa üzerinde ufak tefek oynamalarla devam edebilirsin, eğer böyle bir çalışma yapılmadıysa TAT ilgili Belediye ve bulunduğun yerleşim yerinin Milli Eğitim Müdürlüğü'yle kordineli bir şekilde hazırlanyarak işe başlayabilirsin. Bu çalışmadan önce veya paralelinde okullarda bir dizi seminerler ile geri dönüşüm zihniyeti oluşturmak yada tazelemek önemlidir.

3. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

işin hayırlı olsun,okullar açıldı okullarda eğitim-bilgilendirme çalışması yapman istenebilir.Toplama yaptığın bölgeyle ilgili herşeyi bilmen gerekir,en ufak bir aksi durumda hemen seni sorumlu tutarlar,firmalar ne üretir,ambalaj yada ambalaj dışı atıkları nelerdir,aylık atık miktarları nelerdir...hepsini bilmen gerekir...

4. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

ambalaj naylon plastik tül gibi atıkların n ekadar üzretlerle satıldığı hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

5. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

okul için yapıcağımız bilgilendirme çalşmalarında kullanıcağımız broşür ve afişleri anlaşma yaptığımız belediyemi yoksa bizim firmamızmı yaptırıcak.. bu konuda ilgilenirmisiniz lütfen

6. Rıdvan Gödel

Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

Çalıştığınız Belediyeye bağlı ama genelde vede doğal olarak belediyeler bu konuda size maddi yönden bir destek sağlamaz. Yani maddiyat tamamen sizden olacaktır. Ambalaj atıklarının birim fiyatları konusunda Çevko'yla konuşman daha sağlıklı olur.

7. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

broşürleri tat firması bastırır çevko artık broşür bastırmıyor.naylon plastik lerde cinslerine göre ayrı ayrı sınıflandırılırlar ve doğal olarakta fiyatları farklı...

TAT firmasında çalışanlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. deniz suyu arıtımı yapan firmalarda çalışanlar

Arkadaşlar bir yurt dışı projesi için deniz suyundan içme suyu elde edilmesi amacı ile fiyat talep edilmektedir. 5000 m3/gün kapasiteli bir tesis olacak ve hazar denizinin suyu arıtılacak. Fiyat verebilecek olan var mı.
  2. Organize Sanayilerde çalışanlar.

Organize sanayi bölgelerinde çalışan arkadaşlar, Çevre yönetimi ile ilgili neler yapıyorsunuz. Bu başlıkta osb lerde çevre adına neler yapabiliriz konuşalım.
  3. Tat firmasında tarihi geçmiş ürünler

arkadaşlar merhaba; tat firmasında içi sıvı dolu olan tarihi geçmiş ürünler elimde bulunmaktadır(soda,kola şişeleri gibi) , bunların bertarafı ile ilgili arıtma cihazlarının olduğunu duydum konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
  4. Tat firmasında çalışan arkadaşlar...

Arkadaşlar Merhaba, Ben bir TAT firmasında çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. Bulunduğum şehirde büyük bir belediye çalışmaktayız. Sıkıntım şu, kaçak depolar kaçak toplayıcılara karşı acaba diğer TAT firmaları çalıştıkları belediyelerde bu konu için nasıl bir çalışma yapıyosunuz. Yönetmelikte belirli sorumluluk sahipleri var burda kendilerini tekrar anımsatmak gerekmez ama nası bir çalışma...
  5. Çevre mühendisi maaşları (özel firmalarda çalışanlar için)

Arkadaşlar ÇMO yu arayıp aşagıdaki yazıyı kendim istedim yoksa bunların bişey yapacagı yok. Sgk ile protokol var diyorlar ama ne denetim ne de sgk yatanlarından kimsenin haberi yok. Adamlar asgari ücret yatırıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor.Bence herkes bu yazıyı istesin iş yerine fax lıyorlar.