Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat firmasında tarihi geçmiş ürünler

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında deryaünlü tarafından paylaşıldı.

1. deryaünlü

deryaünlü CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba; tat firmasında içi sıvı dolu olan tarihi geçmiş ürünler elimde bulunmaktadır(soda,kola şişeleri gibi) , bunların bertarafı ile ilgili arıtma cihazlarının olduğunu duydum konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

açıkçası tam bir fikrim yok ancak bu ürünlerin normalde üreticiye verilmesi gerekiyor diye biliyorum.

3. deryaünlü

deryaünlü CMNet Üyesi

direk üreticiye değilde kendi tesisinde şişelerin kırıldıktan sonra kalan sıvının arıtılması gerçekleştirildiği takdirde üreticiye gitmesine gerek kalmıyor diye biliyorum

Neşat Ören bunu beğendi.
  4. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

@deryaünlü merhaba derya hanım, bir içecek firmasından tat tesisi olarak bizden ambalajın içindeki sıvıların bertarafını yapmamızı istediler, siz bu konuda ne yapabildiniz , sözünü ettiğiniz arıtma cihazıyla ilgili bilgi vermeniz mümkün mü?

5. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

Bu bahsedilen konu bertaraf olarak değerlendirilir gibi geldi bana tatların böyle bir yetkisi yokki

6. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Serhat bey evet böyle bir yetkimiz yok, firmaya belirttim bunu zaten ama neler yapılabilir diye sormuştum

7. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

Bildiğim bir tat firmasınada bu şekilde bir talep olmuştu onlar plastik ve cam ambalajları kırıp ambalajı alıyor içeriğini de kompost tesisine gönderiyordu yanlış bilmiyorsam tabi bunun içinde ayrı bir ücret alıyorlar firmadan ama işlemleri nasıl gerçekleştirip nereye verdikleri hakkında bir bilgim yok.

L.Nergiz bunu beğendi.
  8. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Teşekkür ediyorum

Tat firmasında tarihi geçmiş ürünler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TAT firmasında çalışanlar

herkese selam ben bir TAT(toplama ayırma tesisi) firmasında çalışmaya basladım. TAT larda çalışan arkadaslar tecrubelerinden ve yaptıkları işlerden burda bahsedebilirlermi? şimdiden herkese teşekkurler.
  2. GDO'lu ürünler nerede?

GDO'lu ürünler nerede? GDO'lu ürünler neden etiketlenmiyor? Yasa gereği GDO'lu ürünlerin etiketlenmesi gerekirken neden piyasada "GDO'ludur" yazan bir ürün bile yok? Ali Ekber Yıldırım Dünya Gazetesi'nde yayınlanan yazısı:Biyogüvenlik Yasası ve GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) Yönetmeliği 26 Eylül 2010'da yürürlüğe girdi. Yasa ve yönetmeliğe göre, içeriğinde...
  3. Tarihi geçmiş büskivilerden hayvan yemi üretimi

tarihi geçmiş büskivilerden hayvan yemi üretimi yapılmak teknik uygunluk raporu hazırlıyorm bu konuyla ilgilli bilgisi olan varmı varsa paylaşırmısınız..
  4. Geçmiş Dönem Belgelendirme

Merhaba, Firmamız bu yıl içersinde bir isim değişikliği yaptı. Fakat aynı TAT numarasıyla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Önceki firma ismimizle yaptığımız bildirimleri belgelendirirken bir sorun yaratırmı? Çünkü geri dönüşüm firmalarına kestiğimiz faturalar eski firma ismiyle kesildi.
  5. Tat firmasında çalışan arkadaşlar...

Arkadaşlar Merhaba, Ben bir TAT firmasında çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. Bulunduğum şehirde büyük bir belediye çalışmaktayız. Sıkıntım şu, kaçak depolar kaçak toplayıcılara karşı acaba diğer TAT firmaları çalıştıkları belediyelerde bu konu için nasıl bir çalışma yapıyosunuz. Yönetmelikte belirli sorumluluk sahipleri var burda kendilerini tekrar anımsatmak gerekmez ama nası bir çalışma...