Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat tesisine yeni başlayan çevre mühendsi (çevre görevlisi) sırası ile ne yapmalıdır..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında şükran tarafından paylaşıldı.

1. şükran

şükran CMNet Üyesi

merhabalar. ben tat firmasında yeni göreve başladım fakat yeni mezun olduğum için ve başka çevre mühendisi çalışmadığı için neler yaoıcagımı bilmiyorum. örneğin:

AYLIK FALİYET RAPORU NASIL OLMALI VEBUNU HANGİ SİTEME YÜKLEMELİYİM
    İÇ TETİK RAPORU NASIL OLMALI BUNUDA NASIL SİSTEME YÜKLEMELİYİM
    KÜTLE DENGE DİYE TERİMDEN BAHSEDİLİYOR FORUMDA BU NEDİR NASIL YAPABİLİRİM SENEDE KAÇ KERE YAPILMASI GEREKLİ NE ZAMANA KADAR SON
    AMBALAJ ATIĞI KODU VE ŞİFRESİYLE NE YAPMAM GEREKİYOR
    BUNLARIN DIŞINDA NELER YAPMALIYIM

YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM......

2. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

aylık faaliyet raporu, iç tetkik formatı bakanlığın sitesinde yayımlanacak, ve sistem girişleri ile ilgili bir tebliğ ya da genelge ile açıklanacak yani yeni bir uygulama . ÇED izin lisan web sitesinden formatlar kısmını takip etmelisiniz.
    kütle denge formu da aynı şekilde web sitesinde yayınlanıyor, oradan indirip her ay sonu bir önceki ayın raporunu izin lisans dairesine göndermeniz gerekecek.
    aldığınız atıkları bakanlığın size vermiş olduğu kodlar çerçevesinde alacaksınız(kütle denge ile ilgili yeni gelişmeler olmuş olabilir ) atık yönetimi güncel belgelerden bir inceleme yapmanızı öneririm.
    hayırlı olsun...

3. şükran

şükran CMNet Üyesi

teşekkür edaerim.

4. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

5. Abdurrahman Kıvrak

Abdurrahman Kıvrak CMNet Üyesi

Kütle denge formatı buradan okuyup anlayabilirsin.Ambalaj atığı için ufak bi sunum umarım faydalı olur

Ekli Dosyalar:

gülay, Göksel Kurtuluş ve şükran bunu beğendi.
  6. Abdurrahman Kıvrak

aylık faaliyet eğitim ve tetkik

Ekli Dosyalar:

7. Abdurrahman Kıvrak

esra hanım tat konserve sanırım diil mi

8. şükran

şükran CMNet Üyesi

toplama ayırma tesisi

9. Abdurrahman Kıvrak

tekrar hayırlı olsun umarım faydalı olur.

10. şükran

şükran CMNet Üyesi

teşekkür ederim çok sağolun

11. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

ben de tatdayım hiç rapor hazırlamadım. kütle denge de hazırlamadım. ne olduğunu da bilmiyorum.

12. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

eski yönetmelikte aylık değerlendirme raporu aynen aylık faaliyet raporu olarak mı kullanılacak yeni yayımlanmayacak mı?

13. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

madde 10

(11) Birinci fıkranın (d) bendinde belirtilen iç tetkik raporları, aylık faaliyet raporları ve eğitimler ile ilgili esaslar tebliğ ile belirlenir.
    diyor esaslar belirlendi ben mi kaçırdım..

14. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

KÜTLE DENGE formunu TAT lar doldurmaz , gdt veya bertaraf tesisleri doldurur.

Büşra Seçkin ve şükran bunu beğendi.
  15. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

peki tatlar ne doldurur. ben çay dolduruyorum mesela :D

16. şükran

şükran CMNet Üyesi

çevre bilgi sisteminde firmanın kaydını yapmak zorundamıyız . yaptık diyelim buradan hangi işlemleri yapmamız gerekiyor..

17. Abdurrahman Kıvrak

shalic kaçırmadın eski format bu daha yayımlanmadı dökümanlar bakanlık takip edersin ayrıca kütle denge formatı yapılmaya başlandı

sdagtekin bunu beğendi.
  18. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

aradığım şeyleri buldum çok sağol üstadım.

Tat tesisine yeni başlayan çevre mühendsi (çevre görevlisi) sırası ile ne yapmalıdır.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
  4. Yeni bitirme operasyonu (çevre danişmanlik ve çevre görevlisi)

Arkadaşlar yeni yayımlanan ve çok mantıksız olan çevre görevlisi ve danışmanlık firmaları hakkındaki yönetmelik hakkında çevre mühendisleri odasına görüş bildirelim