Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tat tesisleri lisans işlemi ile ilgili yardım

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında f.ztrk tarafından paylaşıldı.

1. f.ztrk

f.ztrk CMNet Üyesi

arkadaşalar merhaba yeni bi şubemiz için lisans almayı düşünüyoruz, ama şöyle bi sorun var alcağımız bölge turizm bölgesi olarak geçiyo ve çalışma ruhsatı vermiyo bu durumda lisans almamız mümkünmüdür?

2. f.ztrk

f.ztrk CMNet Üyesi

Cevap: tat tesisleri lisans işlemi ile ilgili yardım

soru çalışmadığımız yerdenmi geldi :)

3. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

çalışma iznini belediyeler,il özel idareleri verir.lisansı ise il çevre vermekte.lisans ve çalışma ruhsatı ayrı olaylar..lisans başvurusu için gereken sartları araştırırsanız eğer çalşıma ruhsatı istemeiklrini görürsünüz.çalışma ruhsatının olmaması lisans alamazsınız anlamına gelmez ama çalışabilrmisiniz çalışamazsınız orası ayrı bi olay.sonuçta çalışma ruhsatı olmayan bir yerde faaliyette bulunamaz..
    lians için gereken evraklar e-izin yönetmeliği ek-3b,tesisin tasıması gereken sartlar ise ambalaj atığı yön. planında mevcut..şartları ve evrakları sunabilirseniz gfb ve lisans alabilirsiniz...

4. cenkerten

cenkerten CMNet Üyesi

Turizm bölgesinde çalışma ruhsatı alsanız bile tat lisansı alamazsınız. Bulunduğunuz bölgenin sanayi bölgesi olması gerekmekte. Ancak depo olarak kullanma imkanınız olabilir başka bir faaliyet gösteremezsiniz.

5. rüya

rüya CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar bir tat tesisinde çalışmaktayım.Tesis GFB sinin bitmesine çok az bir süre kaldı, Lisans için Ambalaj Atık yönetim planını İl müdürlüğüne göndermeden zaman kaybı olmaması için direk Bakanlığa sunsak uygun olurmu? birde bakanlıkta inceleme ne kadar sürer,gfb süresi bittiğinde eksik olursa bize ek süre tanınır mı?

tat tesisleri lisans işlemi ile ilgili yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tat tesisleri ile ilgili yardım

merhaba arkadaşalr! benim yardımınızı istediğim konular *yeni yönetmelikle başlayan ambalaj atığı aktarma merkezlerinde aranan özellikler? *lisans almak için artık belediyelerle sözleşme yapmaya gerek olmadığını biliyorum ön lisans alınmış firmalar içinde gecerlimidir? *lisanslı bir firma kendi illeri dışından da ambalaj atığı toplayabilirmi şimdiden ilgi ve alakanıza teşşekkür ederim
  2. Tehlikeli Atıklar Geçici Depolama İşlemi Yardım Lütfen

Merhaba arkadaşlar. Bir tesisimizde çıkan atıkların geçici olarak tesis içinde depolanmasını istiyoruz. Atığımız arıtma çamuru olmakla beraber tehlikeli atık sınıfına göre (m) sınıfına girmektedir. Bu atığımızın analizi sonucunda sınır değerleri altında ve ya üstünde çıkması durumunda nasıl bir yol izleyebilirim ve başvuruları nasıl yapabilirim . Yardımcı olursanız çok sevinirim yönetmelik...
  3. İzin lisans ile ilgili yardım.

Bir tesiste çevre görevlisi olarak işe başladım. Çevre bilgi sisteminden kendimi tesis yetkilisi olarak kaydettim daha sonra izinlisans.cevre.gov.tr den tesis protokol işlemlerinden işe giriş bildirgemi yükledim. Herhangi bir işlem yapmak istediğimde hiçbir tesisle anlaşmam olmadığını yazıyor. İşe giriş bildirgesini yükledikten sonra bir onay süreci varmı. Ve ya benim yanlış yaptığım birşey...
  4. Çevre izin lisans sayfasında protokol işlemi gerçekleştirmek

Arkadaşlar an itibari ile çalıştığım firmayı sistemde kayıtlı tesisim yapmaya çalışıyorum. Sorunum şu ki firmada 2 ortak var birinin üzerinde başladık işlemleri yapmaya ama mobil imzayı diğeri aldı. Şu an ben yazılım portalına giriş yaptığımda tesis işlemleri adımından işletmemi seçiyorum. ancak benim vekaletnamemi yükledikten sonra işletme yetkilisi sıfatı ile ve mobil imzasını kullanarak...
  5. Tat lisans işlemi

Arkadaşlar merhabalar, Gfb olan tat firmasında çalışmaktayım. Lisans alabilmemiz için bun dan sonraki süreç hakkında bilgi verebilirmisiniz. Lisans alabilmemiz için belediye ile sözleşme yapmamız yada yönetim planı hazırlamamız gerekiyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkur ederim.