Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAT tesislerinde ayırma bandı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında doğuçam tarafından paylaşıldı.

1. doğuçam

doğuçam CMNet Üyesi

arkadaşlar TAT tesislerinde şart koşulan ayırma batlarının herhangi bir standardı varmıdır?
    benim bildiğim platformlu olmak zorunda ama ölçüleri hakkında herhangi bir madde veya şart var mı?
    Teşekkürler

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Benim bildiğim kadarı ile bir standart yok ama iş güvenliği ve ergonomi koşullarına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle ergonomiyi iyi ayarlayın bence çünkü işçinin sağlığını,çalışma performansını ve ayrıştırma kalitesini çok etkiliyor.

3. Yasemin Karadiş

Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

standardı var mı bilmiyorum ama bizim tesisteki 8m

4. Veysel Kılıç

Veysel Kılıç Genel Yönetici

Arkadaşlar;

tat tesislerinde yapılacak olan bnat sistemlerinin ebatlandırılmasının belli bir standardı yok. Projelendirme esnasında atık miktarınıza, çalışma sürenize ve çalışacak personel sayısına göre, bant sayınızı, ebatını, hızını, motor gücünü, belirlersiniz. yükleme bandı, ayırma bandı, presler vs. projelendirirsiniz. bu projelendirmede ergonomi ve İSG kuralları uygunluk olmazsa olmazdır.

bunların hesapları yapılıyor ve dizayn projeleri oluşturuluyor.

Saygılarımla.

TAT tesislerinde ayırma bandı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Toplama ayırma tesislerinde inert atık

toplama ayırma tesislerinde inert atık toplayabilmek için gerekli şartlar nelerdir ?biri yardımcı olabirmi bu konuda. şimdiden çok teşekkürler...
  2. Geçici Faaliyet belgeli Toplama ayırma(TAT)tesislerinde lisans sürecinin tamamlanması

GFB olan TAT tesislerinde lisans sürecinin tamamlanmasında yönetim planı zorunluluğu kaldırıldı.Bu konuda iki sorum var; Birincisi, belediyelerle yönetim planı yapmış işletmeler devam etmek zorundamı? İkincisi biz bi belediyeyle sözleşme yaptık ama yönetim planını bakanlığa göndermedik.Yani kaynağında ayrı toplama hiç yapmadık.Bu zorunluluk kalkınca da belediyeyle çalışmaktan vazgeçtik.Bu bizi...
  3. Ambalaj atığı toplama ayırma tesislerinde uygulanması gereken isig prosedürleri

Merhaba, tat tesisinde çalışmaktayım. işyerimizde 50 kişinin altında işçi çalışıyor.işçi sağlığı ve güvenliği açısından uygulamam gereken prosedürler nelerdir? örn. malzeme istif yüksekliği maksimum kaç olmalıdır? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. herkese iyi çalışmalar.
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  5. Ambalaj toplama ayırma tesislerinde kütle denge uygulaması

Tuba Hanım, TEHLİKELİ ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Kapsam Madde 2 – (Değişik:RG-4/9/2009-27339) Bu Yönetmelik, 5/7/2008 tarihli ve 26927 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-IV’te tehlikeli atık olarak sınıflandırılan, EK-III A’da listelenmiş olan ve tehlikeli kabul edilen özelliklerinden birini veya birden fazlasını...