• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat tesislerinde endüstriyel atık yönetim planı

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
merhaba arkadaşlar
ben ambalaj atıkları toplama ayırma tesisinde çalışıyorum.endüstriyel atık yönetim planı hazırlıyorum. sağolsun benden önce çalışan arkadaşın böyle bir girişimi hiç olmamış:))
tesiste kamyonlarla sevk edilecek kadar tehlikeli atık hiç çıkmıyor. sadece su an bir kaç floresan lamba ve piller çıkıyor o kadar.
çoğu bölüm boş kalıyor. nasıl bir yol izlemem gerek ? bu şekilde il çevreye sunmam sorun yaratır mı?
birde endustrıyel atık yonetım planını sunduğumuz zaman il çevre denetime gelıyor mu tesisi?
bu konuda bılgısı olan paylaşabılır mı?
elınde ornek olan varsa paylaşırsada sevınırım:)
şimdiden tesekkur ederım

@Erol Dlklnc
@Erol Dlklnc
teşekkür ederim dikkat edin salgın var. Peki atık yağ hiç oluşmuyorsa illa ki belirtmeye gerek var mı bunu?

evt illaki çıkar diyorlar=) makine varsa mantıklı aslında 1 bardak dahi olsa belirtilmesi gerekiyormuş ve atık alanı yapılması gerekiyormuş=)

özellikle iç tetkik raporları ve aylık tutanaklarda yoktur yazmayın oluşması durumunda lisanslı firmalara verilecektir yazın.

atık alanı dediniz bu atık yaglar için örnek ver
@Erol Dlklnc
iyorum 10 m2 alana bidon yerleştirildi ağzı kapalı olacak şekilde bu şekilde olsa olur mu?

@Erol Dlklnc
peki erol bey tehlikeli atığımız yok diyelim ve hiç çıkmıyor Herhangi bir tehlikeli atık çıkmamaktadır yazsak neden olmaz ki?

@Olgaç Sürmelihindi
makinen varsa illaki atık yağ çıkar, atık yağ varsa kontamine atığında var . Şuanda yok diyebilirsin ancak oluşması durumunda atık alanında biriktirilip lisanslı firmalara verilecek yazabilirsiniz.

merhabalar
bi toplama ayırma tesisinde çalışmaya başladım endüstriyel atık yönetim planı hazırlamam gerekiyor yeni lisans almış bir firma
end. atık yönt. planının belli bir formatı varmıdır acaba varsa nerden ulaşabilirim güncel olana yardımcı olursanız

@usta44 öncelikle büyük harf yasaktır site içinde kullanımı.
Ayrıca sizin faaliyetinizi sizden iyi kimse bilmez.

Boşluk doldurma yapacaksınız. o kadar

Tehlikesiz atık olarak kağıt-karton, metal, plastik hatta Evsel atıkları yazabilirsin. tehlikeli atık olarak ise piller ve floresan lambalar yazabilirsin, yanındaki miktar kısmına örneğin 2 kg ( şuanda oluşmamıştır, oluşması muhtemel miktardır) diye not düşebilirsin. Atık yönetim planı sadece tesisten oluşan atıkları değil, oluşması muhtemel olan atıkları da kapsar

herkese selamlar;
Çalışmakta (yeni mezunum) olduğum toplama ayırma ve geri kazanım tesisinde lisans alındıktan bu yana hiç atık yönetim planı hazırlanmamış.
forumda okuduklarımdan yola çıkarak hazırlamaya çalışıyorum anladığım kadarıyla sormak istedim prosesten kaynaklı herhangi bir atık çıkmadığı için bunu sadece hazırlayıp klasörde bulundurmam yeterli mi yoksa yine de il müdürlüğüne sunmam gerekiyor mu ?
herkese iyi çalışmalar...

Faruk selam ,
AYP hazırladıktan sonra benim tavsiyem hiçbir atık çıkışı olmasa bile il müdürlüğüne sunman yönündedir.
Aynı durumdaki bir firmam için il müdürlüğüne sunduktan sonra Eayp hazırlamasına gerek bulunmamaktadır şeklinde yazı aldım.