Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat ve atık kodları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

 1. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Toplama ayırma tesisine lisans almak istiyoruz gfb için başvuru yapacağız. Tabi bunun için de tesise kabul edilebilecek atık kodlarını girmemiz gerekiyor. Ben sistemde atık kodlarının hepsini işaretledim. yani 15.01 den 15.09 a kadar (tüm ambalaj atıkları). Bunların haricinde bir kod daha ekleyebilir miyiz? Tehlikesiz atık da almak istiyoruz ama şu an için tebliğ iptal olduğundan tehlikesiz atığa başvuru yapamıyoruz. Tehlikesizin kodlarını da tat lisansına sistem üzerinden ekleyebilir miyiz?
   
 2. Tijen Canişcioğlu

  Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

  Hayır ilave edemiyorsunuz. Çünkü ambalaj atığı için GFB başvurusu yapacağınız için yanlız 15 ile başlayan kodlar geliyor ve yanlız onları seçebiliyorsnuz.
   
  bll_2081 bunu beğendi.
 3. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Anladım sistemde tehlikesiz atık toplama ayırma diye bir faaliyet gözükmüyor, sadece tehlikesiz atık geri kazanım diyor biz bu maddeyi seçerek atık kodlarını eklesek ardından bu maddeyi tekrardan iptal etsek kodlar kalır mı deneyemedim çünkü sisteme giremiyorum böyle birşey mümkün mü acaba?
   
 4. Tijen Canişcioğlu

  Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

  Hayır. Bu şekilde yapamazsınız. Tehlikesiz atıklarınız için TAT belgesi başvurunuzu yapın, yönetmelik kesinleşince belgenizi alırsınız.
   
  Can Doğan bunu beğendi.
Tat ve atık kodları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

  Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
 2. Atık Kodları

  Tesisimizde varak yaldız adı altında oluşan bir atık var. Bu atık ambalaj (kutu) üretiminde kutunun üzerindeki bazı resim yazı vb çalışmaların simli veya parlak olmasına yarıyor. Atığın içeriği Taşıyıcı folyo: Yaldızın taşınması içindir. Isı etkisiyle taşıdığı tabakalardan ayrılır. Polyester ve benzeri şeffaf malzemelerden üretilir. Yaldız tabaka: Esas görüntüyü oluşturan kısımdır. Kimyasal...
 3. Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

  İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları...
 4. Atık kodları

  Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. Ayrıca kaynaktan çıkan flux atıklarımız mevcut. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
 5. Atık kodları

  Merhabalar, mobilya üretim tesislerinde kumaş kesimden kaynaklanan kumaş artıkları 20 01 11 (tekstil ürünleri) kodlu atık olarak mı yoksa 04 02 99 ( Başka bir şekilde tanımlanmamış atık) kodlu atık olarak mı değerlendirmek gerekiyor. birde tesislerden çıkan piller hangi atık kodunda değerlendirmek gereklidir ... teşekkürler