Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAT ve Geri Kazanım

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında konig tarafından paylaşıldı.

 1. konig

  konig CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar;
  Çalışmış olduğum firmada toplama ayırma ve geri kazanım yapmayı düşünüyoruz,Bunun için lisans çalışması olarak hem TAT hemde Geri Kazanım'a başvuru yapabilirmiyiz?İki lisans çalışmasına aynı anda başvurulabilir mi?
   
 2. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  evet başvurulabilir.
   
 3. konig

  konig CMNet Üyesi

  TAT için il müdürlüğü Geri kazanım için Bakanlık diye biliyorum.Sistemin değişeceğinden bahsediyorlar Yıl başından sonra sadece Geri Kazanım olacakmış o yüzden sormak istedim...
   
 4. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  Geri kazanım Ek-1 kısmına giriyor ama ambalaj atığı geri dönüşüm Ek-2 kısmına giriyor.Ama lisans alıyorken hepsini bir başvuru yapıyorsun ikisini ayurı ayrı değil.
   
TAT ve Geri Kazanım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

  Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
 2. R ? geri kazanım

  Kağıt-karton ambalajların geri kazanılması konusunda, hangi yöntem seçiliyor, biraz aklım karıştı, lisans alan firmaların bazılarında r3 bazılarında r5 ?? R3 Solvent olarak kullanılmayan organik maddelerin ıslahı/geri dönüşümü (kompost ve diğer biyolojik dönüşüm prosesleri dahil) R5 Diğer anorganik malzemelerin ıslahı/geri dönüşümü
 3. Plastik geri kazanım

  Plastik geri kazanım firmaları için de radyasyon cihazı gerekiyor mu?
 4. Geri kazanım

  Bir metal end. için kaplama sularında ne tür yöntemler uygulanarak geri kazanım yapılabilir? az kirli sudan çok kirli suya geçiş bunlar yapılan işlemler zaten, bunların dışında yapılabilecek uygulamalar hakkında bilgisi olan, dosya belge bulunan arkadaşlar var mı ?