• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat'da çalışmaya başladım.

Berna G.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dalaman Belediyesi
merhaba arkadaşlar,

TAT'da geçen hafta işe başladım. izinlisansın sitesinde meslek bilgileri kısmına çalışmaya başladığım firmayı eklemem gerekiyor mu?

Danışmanlık yapan arkadaşlarımda bu sistemde çalışma tarihleri işe giriş - çıkış tarihleri gözüküyor.
Sisteme birşey yapmamama gerek var mı? Sigortam yeni başladı.

şimdiden teşekkürler :)

ÖYLE BİŞEYE GEREK YOK DİYE BİLİYORUM BEN DE TAT DA ÇALIŞIYORUM ÖLE BİŞEY YAPMADIM HAYIRLI OLSUN BU ARADA

Arkadaşlar konuyla alakasız ama, Tat firmasında sistemden atama yapılmamış fakat sigortası çevre mühendisi olarak yatmış bir çevre görevlisinin çalıştığı süre boyunca ki zaman dilimi,
Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi Ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğindeki
Madde 5 b bendinde ''en az üç yıllık mesleki tecrübeye sahip'' olma vasfına sayılır mı?

Arkadaslar ortalama 9 aylik kutle dengesi ile ambalaj atuklarini girmek ne kadar zamanimi alir yani normalde bir aylik girisler ne kadar zamninizi aliyor tesekkurler

1 saat iyi biliyorsan tabi sorarak yapıcaksan bi gün bu sadece bir aylık için:)

@EmrahCevre

merhabalar :) bu hafta geri dönüşümde çalışmaya başladım. geri dönüşüm adı altında kağıt karton plastik alma, tesislere satma diyelim. çevre görevlisi sertifikası aldım ama henüz sertifikaya çevirmedim. yine de izin lisans sitesine kayıt yapmam gerekir mi ya da yapabiliyor muyum?

sertifika zaten int üzerindedir.yani sistemde çevre görevlisi belgesi almış olarak görülüyorsanız sistemden iş yerinize kendinizi atamalısınız.

çevre görevlisi belgesi sertifika olarak gelmiyor diye biliyorum. sistemden çıktı almak yetiyor.
evet, yine de sistemden kendini ataman gerekiyor. atlama o önemli bence.

@müge polat lisansi olmayan firmalara satislar olmus aylik cikis sadece 600.000 kg larda bide isi biraktim zaten maaslari yatirmiyolardi deymez yani tesekkurler hersey icin iyi gunler

@EmrahCevre benim çalıştığım firmaya çevre danışmanlık firması da bakıyor ve benden önce ordaki mühensisi atamışlar sisteme benmim de ayrıca atanmam gerekir mi

Şu atamalarla ilgili durum konuşulurken bende bir şey sormak istiyorum, işletme protokolü işlemlerinden yapılıyor bu durum bildiğim kadarıyla ve karşılıklı olarak mobil imza istiyor. Fakat bazı arkadaşlarım firma sahibinin mobil imzasına gerek yok öyle bir şey yok dediler kafam karıştı bu atama işleminin başka bir yolu daha mı var ona göre firma sahibine mobil imza aldırmam gerekecek çünkü

yok hayır gerek yok.ben de ilk kendimi atarken firma sahibinin kaydını da yaptım sonra baktım iki üç imza çıktı karşıma. bakanlığı aradım ve bakanlıktaki görevli bana onları eklemenize gerek yoktu ama madem yazdınız hepsini siz imzalayıp onaylayın sıkıntı olmaz demişti.

@EmrahCevre

Yanlış yazmışım sertifika var belgeye çevirmedim henüz o yüzden bir hükmü yok şuan. bakanlığın hesabına belli bi ücret yatırdıktan ve e imza aldıktan sonra oluyor. ayrıca tesisin henüz lisansı yok. geçiçi faaliyet belgesi de yok. o yüzden hemen olmasına gerek yok değil mi?
bir de şunu sormak istiyorum bu toplama ayırma tesisleri için çevre mühendisi mi yoksa görevlisi mi şart ?
çok teşekkür ederim..

çevre görevlisi olması lazım zaten çevre mühendisi onlar da ama belgen olması gerek. belge işlemlerini yap çünkü o da belli bi sürede oluyor. ilk önce tesisin sisteme kaydı yoksa sisteme kaydını yaparsın ardından da kendini firmaya atamış olursun. hemen ardından da uygunluk ve gfb işlemleri geliyor. tabi bunlar belirli bir süreyi kapsıyor ama en azından kendin ve firman ile ilgili işlemleri yapmış olursun.