Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatil Siteleri Çevre İzni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Tatil siteleri için Çevre İzni alan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
    Bir çok tatil sitesi kooperatif ile başlayıp site yönetimine devrediliyor. Dolayısıyla bu sitelerin Ticaret Sicil Gazeteleri ve Oda kayıtları olayabiliyor. Böylece Ticaret Sicil Gazetesi, Kapasite Raporu gibi belgelerde sorun çıkıyor.
    Kapasite Raporu için önceki başvurumda durumu açıklayan ve siteyi kısaca tanıtan bir metin eklememi söylemişti İl Çevre, bu şekilde yaptım. Başka bir sebeple ret edildi ( ret gerekçesinde Kapasite Raporu yoktu yani ) O yüzden sanıyorum Kapasite Raporu bu şekilde kabul edilebiliyor. Ancak Ticaret Sicil Gazetesi konusundan emin değilim. Bilgisi olan varsa sevinirim.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Can Avşar bu konuda sana yardımcı olabilir sanırım.

3. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Tatil sitelerinde kapasite raporu olarak;
    Site içerisinde bulunan binaların inşaata başlama ve bitiş tarihleri ile birlikte inşaata başladığı tarihteki konut sayısını gösterir kapasite bilgileri, mevcuttaki konut sayısını gösterir kapasite bilgileri ve kapasite artışı yapılmışsa tarihi ile birlikte belirten bir rapor gerekiyor.
    Ticaret Sicil Gazetesi için ticari bir yer olmadığına dair bir yazı yazmanız yeterli olacaktır.
    Bahsettiğiniz site hangi İl Çevre' ye bağlı?

Tatil Siteleri Çevre İzni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni

meraba arkdşlar Evsel atıksu arıtma tesisi için cevre iznine basvuran arkadas var mıı acabaa??? hammadde girdisi kısmı var orayaa ne yazıcamm biligisi olan varmı??
  2. Tatil siteleri için iş akım şeması

arkadaşlar tatil siteleri için iş akım şeması ve proses özeti hazırlamış olan var mı? yardımcı olur musunuz?
  3. çevre izni

mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....
  4. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  5. Çevre izni

mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....