Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavuğun ne kadarı tavuk?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Hakan Güngördü tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  ABD'de yapılan bir araştırmada tavuk yemlerinde bulunan arseniğin ardından şimdi de hayvanlara sakinleştirici verildiği ortaya çıktı. Uyanık kalıp daha çok yem yemeleri için de kafein veriliyor..

  slide.jpg

  Tavuk çiftliklerinde üretilen tavuklarla ilgili 2004 yılında yapılan bir araştırmada, üreticilerin zaman zaman yemlere arsenikli bir ilaç koydukları ortaya çıkmıştı. Arsenikli ilaç tavuklardaki parazitlerle mücadelede kullanılıyor. Ancak bu konuda yapılan yeni bir araştırma tavuklara sadece arsenik verilmediğini ortaya çıkardı. The New York Times'da yayınlanan habere göre, tavuklara kafein, antihistamin, yasaklanan bir tür antibiyotik olan fluroquinolones ve hatta antideprasan ilaç veriliyor. Tavukların tüylerinden yapılan analizde ortaya çıkan sonuçlar tepki yarattı. Tavuklara antideprasan verilmesinin nedeni, çiftliklerdeki koşullar nedeniyle strese giren hayvanların etinin sert olması. Tavuklara kafein ve yeşil çay verilmesinin nedeni ise, hayvanların bu sayede daha uzun süre uyanık kalması ve daha çok yem yiyerek daha büyük olmaları..

  kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25338269/
   
Tavuğun ne kadarı tavuk? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tavuk kesimhanesi proje tanıtım dosyası

  merhaba arkadaşlar, elinde tavuk kesimhaneleri ile ilgili proje tanıtım dosyası örneği olan arkadaşlarımız paylaşımda bulunabilir mi acaba yardıma ihtiyacım var
 2. Tavuk çiftlikleri

  bir firmanın aynı alanda birden fazla(kapasitesi 20 000 den fazla)binası(çiftliği) var ise bunun danışmanlığını bir tesisi olarakmı değerlendireceğiz ,yoksa her binayı ayrı tesis olarakmı değerlendireceğiz.bilgisi olan veya böyle bir tesise bakan varmı
 3. Tavuk çiftlikleri gübre berterafı

  arkadaşlar merhaba, tavuk çiftliklerinden oluşan gübrenin bertafı konusunda bilgisi olan arkadaşlarımız var mı? (biyogaz ve gübre susuzlaştırma tesisleri dışında)
 4. Tavuk Çiftlikleri Çevre Denetim Yönetmeliği Kapsamında Çevre Görevlisi Bulundurmak zorundamıdır

  Tavuk çiftlikleri çevre görevlisi çalıştırmka zorundamıdır acaba ?, (son revize edilen skhkky kapsamında) Kolay gelsin