• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tecrübeli tat tesisi çalışanları...

cankaygili

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yokkine
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Tat ve geri dönüşüm tesisinde işe başlayacağım. Ve bu konuda hiç bir bilgim yok. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Maddeler halinde veya bir cevap ta herşeyi anlatırsanız parça parça toplamaktan daha kolay olur sanırım. Şimdiden Teşekkürler...

Bende tat ve geri donusumde yaklaşık 3 aydır çalışıyorum pek yapilan bir is yok çabuk öğrenirsin antepte mi çalışacaksınız?

Çalışacağız tesisteki konumunuz önemli bazı saçma sapan tatlar ve gdt lerde giriş çıkışlara bakan muhasebeci olarak tutuluyorsunuz. İnşallah mühendis olarak çalışmak için alıyorlardır.

Toplama ayırmada pek birşey yok ama gdt nizin konumuna göre değişir.

Plastik geri kazanımı varsa plastik özellikle kendi içinde bir dünya birbirinden ayrımı yakmaya verdikleri tepkiler, su üstünde kalmaları su altında kalmaları kokuları gibi. Bir atığın hangi plastik atıktan olduğunu anlamak için yıllarca plastik sektöründe olmak gerekbiliyor. Sana tavsiyem plastikler üzerine bir araştırma yap

Merhaba ,öncelikle hayırlı olsun. İlk başta tesisin belediye ile anlaşması var mı? varsa; atık yönetim planı onaylı mı ne zaman onaylanmış ,sözleşme sürelerin geçerli mi bitmesi yakın mı bunların çalışmasını yap. Daha sonra belediyede kaynağında ayrı toplama yapıyorsanız eğer saha ekibine eğitim ver nerelerden ne atıkalr alıyorlar, bunların çalışmasını yap ve nerelerden atık alınıyor atık alınmıyor bunun çalışması ile atık alınmayan yerleri tespit edebilir gerekli müdahaleyi yapabilirsin.Daha sonra aylık değerlendirme raporu hazırlaman gerek her ay bunun formatını bakanlığın sayfasından bulabilirsin. Her yılda iç tetkik raporu hazırlaman gerekiyor. Her ay sonunda belediyeye ambalaj atığı alındı makbuzu imzalatıp bunalrı ambalaj bilgi sistemine işlemen gerekiyor. Çıkışlarını da aynı şekilde ambalaj bilgi sistemine işlemen gerek. lisanslı gdtye çıkış yapman gerekiyor bunların kontrolünü yapman ve her firmadan lisansını istemen sağlıklı bir yoldur. Daha sonra bantta çalışna personeller vardır. İsg konusunda giren fakat senin sorumluluğunda olabilecek bir iş onların kkd kullanmaları gerektiğini belirten ufak bir eğitim verebilirsin. Şimdilik bu kadar aklına takılan olursa sorabilirsin

bu arada eğer bir anlaşmanız yoksa giriş belgelerini çevre bakanlığının isteği doğrultusunda hazırlatıp sisteme işlemeniz gerekmektedir.

Merhabalar 2 ay önce TAT çalışmaya başladım bileşik denetim geçiricem. Endüstriyel atık yönetim planı örneği olan var mı ? Denetim konusunda yardımcı olabilirmisiniz?