Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

1. realastala

realastala CMNet Üyesi

İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları görünmemektedir.http://cbs.cevre.gov.tr/Motat/TumLisanslar.zul adresinden ise sadece tehlikeli atık taşıyan lisanslı firmalara bakılabilmektedir.Bu konuda bir bilgisi olan varsa paylaşabilirse memnun kalırım.

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

hanvey1105 bunu beğendi.
  3. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

LASDER ile konuştum. Otomobil lastiklerini almadıklarını, tır lastikleri için de tonuna 40-45 TL ücret ödeyebileceklerini söylediler. Sonra da lastiği yakmayın diye pankart açıyoruz çevre mühendisleri olarak. Etrafta tonla lastik var arazilerde gelişi güzel atılmış. Çevre Mühendisi olarak bunun önüne geçemez miyiz diye düşündüm ama telefon konuşmasından sonra o görüntünün sebebini anladım.

4. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

sadece buda değil, lastik alımı yapılmasını istediğinizde 1 ton 5 ton için gelmediklerini asgari bir tır yada büyük bir kamyon doldurmak için gelebileceklerini belirtiyorlar. yada uygun program olduğunda gelebileceklerini belirtiyorlar.. sonra dağlar ortada...

5. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Bu bağlantı adresi çalışmıyor.Güncel adres bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

7. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Link çalışmaktadır.

8. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

çalışmadığı anda bakmışım :) şimdi açılıyor

Melih Coşar bunu beğendi.
Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  2. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  3. Tehlikeli atık lisans belgesi alma şartları

atık yağların geri kazanılması için kurulacak tesis de aranacak şartlar nelerdir ?
  4. Tehlikeli atık lisans bitirme tezi

İyi akşamlar Ben bitirme tezim için evlerde oluşan tehlikeli atıklar konusunu seçtim. Acaba bu konuda nasıl bir çalışma yöntemi izlemeliyim? Önerebileceğiniz kaynaklar var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  5. Tehlikeli atık taşıma aracı lisans yenileme

Arkadaşlar; Tehlikeli atık taşıma aracı lisans yenileme aşamasında yeni başvuru gibi mi başvuru yapıyoruz?