Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık beyan sistemi açılacak!

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

1. Tehlikeli Atık Beyan Sistemi kullanıma kapatıldı

02.04.2013
    Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği her yıl yapılması zorunlu olan tehlikeli atıkların beyan işlemi için verilen süre 31.03.2013 itibariyle sona ermiş olup, beyanlar için kullanılan web tabanlı tehlikeli atık beyan sistemi (TABS) kullanıma kapatılmıştır.
    TABS'ne http://online.cevre.gov.tr adresinden ulaşılmaktadır. Tesisler, bu web tabanlı sistem üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmek için firma kayıt başvurularını online olarak yapmalarını müteakip kullanıcı adı ve şifrelerini bulundukları ildeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerimizin onaylamasının ardından alarak, uygulamayı kullanmaya başlayabilmektedirler. Eğer başvuru elektronik imza ile yapıldıysa kullanıcı adı ve şifre tesis tarafından beyan edilen elektronik posta adresine otomatik olarak gönderilir.
    Ancak, firma kayıtlarındaki kullanıcı hataları veya sistem kaynaklı bazı sıkıntılar yaşanması nedeniyle tesis yetkililerinden 2012 yılı atık beyanlarının yapılamadığına ilişkin bilgi aktarılmıştır. Bu nedenle firma kayıt sisteminde Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan iyileştirme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Bahse konu çalışmanın tamamlanmasını takiben 2012 yılı için gerçekleştirilemeyen tehlikeli atık beyanlarının sonuçlandırılabilmesi amacıyla 2013 yılı içerisinde TABS yeniden kullanıma açılacaktır.
    31.03.2013 tarihine kadar sistemdeki sıkıntılar dolayısıyla tehlikeli atık beyanlarını gerçekleştiremeyen tesislere herhangi bir cezai işlem uygulanmayacaktır. Sistemin açılmasına ilişkin bilgilendirme ileriki bir tarihte yapılacaktır.

Kezban Özer bunu beğendi.
  2. bkurtay

bkurtay CMNet Üyesi

Kasım 2013, hala atık beyanı giremiyorum"sistem hazırlık aşamasındadır" diyor. Muğla il müdürlüğü "bekleyin açılacak" diyor. Hiçbir girişimde bulunmadan beklemek sonradan sorun yaratmaz mı?

3. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Bence il müdürlüğünden ziyade bakanlık yetkilisi ile görüşün. Çünkü gelecek seneye girildiğinde bu yılın verilerini giremeyebilirsiniz artık.
    Demedi demeyin :krktm:

4. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

kullanıcı adı ve şifre almak için eğer elektronik imza kullanacak isek öncelikle http://online.cevre.gov.tr adresinden tesis ekleme daha sonrada çıktı alıp İl çevre müd götürmek zorunda değil miyiz bu durumda? ben mobil imza kullanıyorum fakat şirket sahibi elektronik imza kullanıyor, kendi çevre görevlisi kullanıcı adımdan değilde şirketin kullanıcı girişinden e imza ile müdürlüğe gitmeden kullanıcı adı şifresi alınabiliyor mu ?

çok teşekkür ederimm

5. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Arkadaşlar , elektronik imza sadece Çevre izin ve Lisans alım aşamasında gerekli değil mi ?

Yani tehlikeli atık beyanı için e-imza yı güncellemeye gerek yok ??

6. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Doğru ! Tehlikeli atık beyanında tesis için belirlenen kullanıcı adı ve şifre yeterli.

Gülin Ç. bunu beğendi.
  7. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

bu durumda firmanın ya da tesisin kullanıcı adı şifresi ile atık beyanı yapabiliyoruz.

8. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Onay istiyorsan ; evet yapabiliyoruz. :harika:

sdagtekin bunu beğendi.
  9. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

:) insanın bazen onaylanmaya ihtiyacı oluyor hele de yönetmelik maddeleri ile ilgili

Fatih Çoban bunu beğendi.
  10. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

onay almadan hiçbir şey yapamaz olduk kişiye göre uygulamalar çok değiştiğinden:komik:

11. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

arkadaşlar sistem ne zaman açılacak bilgisi olan var mı?

12. Abdurrahman Kıvrak

Abdurrahman Kıvrak CMNet Üyesi

13. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Ocak başını çağırın bana, Ocakbaşıııı :ssrtcbya:

14. Abdurrahman Kıvrak

Abdurrahman Kıvrak CMNet Üyesi

15. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar tehlikeli atık beyanı yapan oldu mu sisteme giremiyorum

16. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

Girilebiliyor. Sabah yaptım

17. asmin

asmin CMNet Üyesi

sistem açık..ben de yaptım :)

Kadriye Yıldız bunu beğendi.
  18. Kadriye Yıldız

Teşekkürler arkadaşlar, sistemin adresini gönderebilir misiniz.

19. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

http://online.cevre.gov.tr/

Kadriye Yıldız bunu beğendi.
  20. Kadriye Yıldız

Tehlikeli atık beyan sistemi açılacak! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atık beyan sistemi hakkında

Merhaba, Çalışmakta olduğum firma 2010 yılında 13 07 03 kodulya bertarafa göndermiş olduğu atıkları 2011 Mart ayında TABS'a giriş yapmamış.Böyle bir durumda nasıl bir yol takip etmeliyim?Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar..
  2. Tehlikeli Atık Beyan Sistemi

[FONT=Verdana]Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığından [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]2011 yılı tehlikeli atıkların beyanı için kullanılacak olan web sayfası adresi [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]olarak değiştirilmiştir. [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]Yeni kullanıcı adı ve şifreler için faaliyet sahipleri yine [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr...
  3. Tehlikeli atık beyan sistemi

merhaba arkadaşlar.ben birkaç gündür tehlikeli atık ve atık yağları sisteme giremiyorum.İl çevrenin verdiği kullanıcı adı ve parola ile giriyorum.Tesis bilgilerimi güncelledikten sonra devam et dediğimde tesis vergi numarası hatası veriyor...Bakanlığa ilgili konu için mail de attım ancak sizler de böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaş var mı? en kısa sürede bu konuda yardımcı olursanız çok...
  4. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  5. Atık beyan sistemi

Arkadaşlar Merhaba, Atık beyan sistemi hakkında bilgisi olan var mı 2013 atık beyan bildirimlerinizi yapmaya başladınız mı? Bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.