Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık beyan sistemi hakkında

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Serap Diktaş tarafından paylaşıldı.

1. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Merhaba,
    Çalışmakta olduğum firma 2010 yılında 13 07 03 kodulya bertarafa göndermiş olduğu atıkları 2011 Mart ayında TABS'a giriş yapmamış.Böyle bir durumda nasıl bir yol takip etmeliyim?Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar..

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

İl çevreye gidip rica edeceksiniz sayfanızı açmaları için başka yolu yok.

3. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.Peki firmaya ait birçok bölgede akaryakıt istasyonu var.Her bölgedeki tesisin kullanıcı kodu ve şifresi ayrı ayrı mı yoksa bir kullanıcı koduyla tüm tesislerinkini giriş yapabilir miyiz?

4. Not at all

Not at all CMNet Üyesi

her istasyona ait adres farklı olduğu için ayrı ayrı kullunıcı kodu alıp beyan yapmak gereklidir.

5. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

O konu hakkında çok bilgim yok. ambalaj atıklarında aynı vergi numarasına sahip olunduğunda tek bir kullanıcı ve tek elden bildirim yetiyor ama tehlikeli atıkta da olurmu bilemem. ama benim yorumum olmaması lazım. çünkü piyasaya sürülen ambalaj atıklarının toplatılması biraz farazi bir durum. tehlikeli atıklarda öyle değil. her işletmede oluşan somut atıklar var ve bunlar farklı adreslerde belkide farklı illerde. birde bunların taşıma formları bertaraf formları var. her işletmedeki farklı taşıyıcılarla taşınacak ve belkide farklı bertaraf tesislerine götürülecek. bu sebepten olmaz gibi geliyor.

7. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Bnede olmaz diye düşünmüştüm ama yine de sorma gereği hissettim.Ayrıca İl Müdürlüğüne nasıl bir gerekçe sunmam gerekiyor TABS'ı açabilmeleri için?Açmama ihtimalleri var mı?

8. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Açmama ihtimalleri var tabi ki. İyi niyetinizi belli edin, mevzuat gereği ne gerekiyorsa yapmaya çalıştığınızı ama yapılan bir hata olduğunu bunu düzeltmek istediğinizi anlatın. Sonrasında da inşallah açarlar ve benim de aynı sorunum var şuan :)

9. Serap Diktaş

Serap Diktaş CMNet Üyesi

Teşekkürler Aykut Bey.Umarım açarlar..

10. Not at all

Not at all CMNet Üyesi

tehlikli atık beyan sistemi acılış ve duzeltme tarihi en son 30 haziran olarak bakanlık belirledi.Beyan sisteminin açılması için 2012 yılını beklemek lazım

11. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

sehven hata yapılmış olduğunu belirten bir dilekçe ile başvuru yaptığınızda büyük ihtimalle açılır sistem

12. Not at all

Not at all CMNet Üyesi

şehven hata yapılmış olduğuna dair yazı yazılsa dahi 30 haziran 2011 tarihinden itibaren sistemin açılması mümkün degildir.Sisteme sadece il çevre ve bakanlık müdahale etme yetkisi vardır.En iyi ihtimalle düzeltme yapma şansı vardır.Sistemin kullanıcıya açılma şanşı maalesef yoktur.

13. axacevre

axacevre CMNet Üyesi

SÜre dolduĞu İÇİn Şİfreve kullanici kodu almayan fİrmalar nasil bİr yol İzlemelİler.

14. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

şifre ve kullanıcı kodu almak için süre dolumu gibi birşey söz konusu değildir, istediğiniz zaman alabilirsiniz...
    Bildirimler belli bir süre zarfında gerçekleştirilir...

15. axacevre

axacevre CMNet Üyesi

Kod şifreden kastım zamanında kod şifre almadığından dolayı atık bildirimi yapmamıştır. bu gibi firmalar nasıl bir yol izlemeliler.

16. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

İstenilen zamanda başvuru formu doldurulup il müdürlüklerine müracat edildiği takdirde kullanıcı adı parola alınarak sistem belli tarihler arasında açılır ve bu süre zarfında atık beyanları yapılır.

17. sibel.

sibel. CMNet Üyesi

Tehlikeli atık beyan sistemi için kod ve şifre almamız gerekiyor. başvuruyu nasıl yapacağız yardımcı olabilir misiniz?

18. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

öncelikle firma kayıt sisteminden http://online.cevre.gov.tr/Firma/KayitBaslangic.aspx adresinden firmanızı kayıt edeceksiniz. daha sonra ordan kayıt bittikten sonra bir form oluşacak fakat kayıt ederken çevre bilgi sisteminde görüntülensin ve atık beyan formu kutucuklarından ikisinide işaretlemeyi unutmayınız. ayrıca kendi e-mail adresinizi verirseniz şifre size gelir kolaylık olur buda. çıkan formu imza mühür çevre şehircilik il müdürlüğüne gönderin ayrıca kendinizde gidip söyleyin hemen kod şifre göndersinler. daha sonra bu kod şifre ile giriş yapıp beyanı gerçekleştirebilirsiniz.

19. Olcay Çetin

Olcay Çetin CMNet Üyesi

Atık beyan sistemi en son 29 Mart mı yoksa 31 Mart olarak mı yapılıyor?

Acil cvp lütfen...

20. Arzu Doğan

Arzu Doğan CMNet Üyesi

Tehlikeli atık beyan sistemi hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli Atık Beyan Sistemi

[FONT=Verdana]Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığından [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]2011 yılı tehlikeli atıkların beyanı için kullanılacak olan web sayfası adresi [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]olarak değiştirilmiştir. [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]Yeni kullanıcı adı ve şifreler için faaliyet sahipleri yine [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr...
  2. Tehlikeli atık beyan sistemi

merhaba arkadaşlar.ben birkaç gündür tehlikeli atık ve atık yağları sisteme giremiyorum.İl çevrenin verdiği kullanıcı adı ve parola ile giriyorum.Tesis bilgilerimi güncelledikten sonra devam et dediğimde tesis vergi numarası hatası veriyor...Bakanlığa ilgili konu için mail de attım ancak sizler de böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaş var mı? en kısa sürede bu konuda yardımcı olursanız çok...
  3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  4. Tehlikeli atık beyan sistemi açılacak!

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi kullanıma kapatıldı 02.04.2013 Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği her yıl yapılması zorunlu olan tehlikeli atıkların beyan işlemi için verilen süre 31.03.2013 itibariyle sona ermiş olup, beyanlar için kullanılan web tabanlı tehlikeli atık beyan sistemi (TABS) kullanıma kapatılmıştır. TABS'ne http://online.cevre.gov.tr adresinden ulaşılmaktadır....
  5. Atık beyan sistemi

Arkadaşlar Merhaba, Atık beyan sistemi hakkında bilgisi olan var mı 2013 atık beyan bildirimlerinizi yapmaya başladınız mı? Bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.