• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanı

Özkan B.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlığı
Tesiste oluşan Tehlikeli Atığı 180 gün sonunda atık miktarım az da olsa dahi Lisanslı Tesise gönderip ardından atık beyanında bulunmam gerekli mi? Yoksa atık miktarı az olduğundan dolayı Tehlikeli Atık Sahasında belli bir süre daha bekletebilir miyim? Bu atıkları Tehlikeli Atık Sahasında olduğundan dolayı çalışma yılını boş beyanda bulunup stokta gösterebilir miyim ?Örneğin; 50 kg. Flüoresan Lamba ve 60 kg. Kartuş

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Arkadaşlar, tehlikeli atık beyanı yapacağım fakat Atık Beyan İşlemleri (TABS) başlığı altında "Beyan Girişi Kapalıdır" şeklinde görünmektedir. Sistem üzerinden sorun bildirdim, fakat malum mart ayı bitti bitecek ve son beyanım bu.. Sizce sebebi nedir? İl Müdürlüğü ile görüşmeden sizlere de danışmak isterim..

tamam onun karşılığı r kodları d kodları var zaten lisanslı firmalarda bu kodlar üzerinden lisans alıyorlar. onu gönderdiğiniz firmaya arayıp sorun .. şuan hangi koda giriyor bilmiyorum .

@asmin

D9

D1 ile D12 arasında verilen işlemlerden herhangi biri ile bertaraf edilen nihai bileşiklere veya karışımlara uygulanan ve bu ekin başka bir yerinde ifade edilmeyen fiziksel-kimyasal işlemler
[TBODY] [/TBODY]

Arkadaşlar, Tehlikeli Atık Geri Kazanım Firmaları UATF'lerin ilgili kısımlarını Bakanlığa göndermeye devam ediyor mu? Elektronik ortam üzerinden Kütle-Denge sisteminde UATF'lerin girişini yaptık.

İyi çalışmalar.

merhaba arkadaşlar,

Firmamız 2014 Haziran ayında faaliyete girdi ve geçtiğimiz beyan sürecine kadar atık oluşturmadı ve 0 beyanı da yapılmamış. Bunun yaptırımı ne olur?

@Ece Aktaş sistemde Atık Beyan İşlemleri (TABS) başlığı altında "Beyan Girişi Kapalıdır" uyarısı varsa il müdürlüğü ile iletişime geçerek sistemi aktif hale getirmeli ve orada atık oluşmadığına dair bir sekme var onu işaretleyip beyanı tamamlamalısın.

hangi şehir o öyle? Ben daha bugün hallettim beyan işini. Yönetmelikte yeri var mıdır bilmiyorum. Bakmak lazım.

Şimdi Kayseri İl Müdürlüğünden aldığım bilgide, 5340 Sayılı ve 26.03.2015 tarihli Bakanlığın Tüm İl Müdürlüklerine göndermiş olduğu bir yazıda '' Sistemin 1 Nisan-31 Temmuz arasında 1 defaya mahsus olarak açılabileceği'' belirtilmektedir. Bu şekilde söylerseniz öğrenmiş olurlar kendilerine iletilen yazıyı

Rica ederim Kayseri İl Müdürlüğünde Bu birimdekiler sağolsun. Çok yardımcı oluyorlar.

@Ece Aktaş durumdan haberdar olmak isterim. Ne yaptıkları konusunda

Ben şirket içi iletişimi tamamladıktan sonra Tekirdağ il şehircilikle tekrar irtibata geçeceğim. Sizi haberdar ederim. Tekrar teşekkürler ilginize.

@Rıfat Yıldırım Tekrar açılma sadece sistem arızası nedeniyle beyanlarını yapamayanlar için oluyormuş. Yani biz beyan yapamadık. Pek yardımcı olmaya hevesli değiller zaten.

@Ece Aktaş hiç beyan yapılmamış olması durumunda il müdürlüğü işletmeye gelip beyan yapılmama gerekçesini öğrenip durumu bakanlığa bildiriyor diye biliyorum.

Tekirdağ il çevre dilekçe ile başvuru yaptığınızda portalı açıyor ve beyanınızı yapabiliyorsunuz, bence tekrar denetin, ben yıllardır tekirdağ bölgesinde danışmanlık yapıyorum, bir kez bile dilekçe ile başvurusu yapılmış ve TABS beyanının açılmadığı başvurum olmadı , dilekçenizde sehven bir hatadan dolayı yapılamamıştır şeklinde yazın, açarlar...