Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık bildirimi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Emre Türk tarafından paylaşıldı.

1. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Çevre görevlisi olarak çalıştığım bir firmanın 18 tane şantiyesi var ve birbirlerine fazla uzaklıkta sayılmazlar. Ben bu şantiyelerden çıkan atıklar için tek bir kod ve şifre almam yeterli olur mu? Ya da lokasyonları farklı olduğu için ayrı ayrı mı yapmak gerekir?
    Ayrıca şantiyelerden birinde izin alınması gerekiyor. Buradan çıkan atıkların beyanını da diğerleri ile birlikte tek kullanıcı adı ve şifre üzerinden yapabilir miyiz?

2. Ekrem.

Ekrem. CMNet Üyesi

Çevre Bilgi Sistemi şifresi her tesis için ayrı olarak alınır ve kullanılır.
    Bahsettiğiniz durumda şantiyeler her ne kadar olsa da her şantiye yani her tesis adresi birbirinden farklı neticede.
    Yine de bakanlıkla bu konu hakkında görüşmenizde fayda var.

Emre Türk bunu beğendi.
  3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Lokasyon olarak yakınlığı nedir bilemiyorum ama ayrı almalısınız diye düşünüyorum. Ekrem beyin dedigi gibi yine de görüş alın ..

4. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

teşekkür ederim arkadaşlar

Tehlikeli atık bildirimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  3. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  4. Naylon hurda atık bildirimi

ambalaj atığı bildirim sisteminde girişleri bildireceğim de bu naylon hurda atıkları hangi grupta belirteceğiz
  5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim