Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık çamuru (siyanür-krom-çinko içerikli) bertarafı

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında mcelik tarafından paylaşıldı.

1. mcelik

mcelik CMNet Üyesi

ArkadaŞlar bu tehlİkelİ atiklarin yok edİlmesİ konusunda fİkİr sahİbİ olan var mi alternatİf ve farkli projeler olursa sevİnİrİm..

Tehlikeli atık çamuru (siyanür-krom-çinko içerikli) bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Farklı indirgeyici ajanların atık alkali ve çinko karbon pillerden çinko ve mangan .

[COLOR="Red"]FARKLI NDRGEYC AJANLARIN ATIK ALKAL VE ÇNKO-KARBON PLLERDEN ÇNKO VE MANGAN GER KAZANIMINA ETKLER Emine SAYILGAN1, Tugçe KÜKRER1, Albena OGNYANOVA2, Francesco VEGLIO2, Ata AKÇL3, Mehmet KTS1 [COLOR="Blue"]1Süleyman Demirel Üniversitesi, Müh. Mim. Fakültesi, Çevre Müh. Bölümü, Isparta 32260, Türkiye, karakaya@mmf.sdu.edu.tr,...
  2. Krom ve siyanür içeren atıksu

krom ve siyanür içeren atıksu için nasıl bir arıtma yöntemi izlenebilir. Bu konu ile ilgili daha önce çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler...
  3. Arıtma çamuru nihai bertarafı hk.

Merhaba Arkadaşlar, Çalıştığım tekstil firmasının arıtma tesisinden çıkan arıtma çamurlarını (Tehlikesiz) bir çimento fabrikasına verelim de enerji olarak geri kazanılsın dedik. Nerden dedim. Çimento fabrikası bizden istediği fiyat 235 TL/ton olarak bir fiyat verdi. Bu fiyatlar bu kadar yüksek mi? veya sizlerden verenler varsa fiyatları nelerdir bir fikir verebilirmisiniz?...
  4. Tehlikeli Atık Çamuru Tesis İçinde Depolanması

evet meslekdaşlarım, başlıkta belirttiğim gibi şuanda depolama yaptığımız yer atık yönetim planıyla birlikte bakanlığıa sunduğumuz yer ile sıkıntılarımız var (Başka birşeylerin gelerek depolama alanının kullanılması gibi) bizde başka bir yere düşünüyoruz. fakat yönetmeliğe göz gezdirdiğimde bununla alakalı herhangi bir kavram bulamadım veya gözümden kaçtı, acaba bana yardımcı...
  5. Tehlikeli atık bertarafı

Arkadaşlar merhaba; Tehlikeli atık bertarafı konusunda lisanlı firmaları bir türlü bulamıyorum. Ya açılmıyo ya hata veriyor. Nerden bulabilirim bu firmaları acaba?