Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık geçici depolama izni

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Rıdvan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

elinde tehlikeli atık geçici depolama izni başvuru dilekçesi örneği varmı yada özel bir başvuru şartı varmıdır. ilk defa başvuracağım için detayını bilmiyorum

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Özel bir başvuru şartı yok; yalnız tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası, atık bertarafına ilişkin evraklar, yangın söndürme tüpü, absorban madde vb. Evrak ve gereksinimleri temin etmeniz sürecinizi hızlandırır.
    İyi günler

Rıdvan Kılınç bunu beğendi.
  3. Rıdvan Kılınç

teşekkür ederim melis hanım ama absorban madde derken neyi kasdediyorsunuz. ve dilekçenin ekine ne eklemem gerekli

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Absorban madde daha çok atık depolama alanında sıvı atık depolama söz konusu ise gerekiyor. Herhangi bir sızıntı, dökülme ihtimaline karşı. Bu madde talaş vb. Olabilir. Eğer sıvı atık depolamanız söz konusu ise; atık alanımda bulundurmanız yeterlidir.

5. Rıdvan Kılınç

teşekkür ederim.. son olarak dilekçenin ekinde hangi ekler bulunmalıdır.

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Ekine teh.li atık mali sorum. Sigortasını ( bu evrağın orjinal nüshası da talep edilebiliyor), bir de atık bertarafına ilişkin UATF var ise koyabilirsiniz.

7. Rıdvan Kılınç

çok teşekkür ederim ...

8. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Rica ederim iyi günler

9. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Rıdvan bey tehlikeli atığınız çok mu çıkıyor? Miktara göre izin şartını hatırlatmak istedim..

10. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

o konu hala muamma İ.Ercan
    bu konu hala muamma , bir kısım 1000 kg altında gerek yok diyor(sanırım sizin de diyeceğiniz gibi, bir kısım İÇŞM bu tonaj tutulmasa da istiyor diyor?)
    mali sorumluluk sigortasını her atık üreten yaptırmak zorunda ama, geçişi depolama iznini almak mı 1000 kg sınırına tabi?

arkadaşlar tehlikeli atıkların tesiste bekleme süreleri var mesela 180 gün , ÖTL 60 gün , bitkisel yağ 90 gün vb. bunların takibi için nasıl bir yöntem izliyorsunuz?
    bir çizelge, form?

çalışması olan arkadaş var ise paylaşabilir mi lütfen,,
    teşekkür ederim

11. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Bize daha geçen geldiler..Şuanki halinede onay verdiler..Az çıkıyorsa mali sorumluluk sigortasına gerek yok sınır değerleri felan var dediğiniz gibi 1000 kg vs. Aslında azçıkan yerlerin oluşturduğu alan geçici tehlikeli atık depolama alanı sınıfınada girmiyor kısmen..Atık depolama alanının bir parçası sadece. tehlikeli atık alanı gibi bişey..

12. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

kesinlikle bence de öyle tehlikeli atık alanı, müdürlük bunu bu şekilde değerlendiriyorsa ne mutlu. o zaman sanırım yerinde tespite göre bir yorum yapıyorlar, illa herkes mali sorumluluk sigortası yaptırsın demiyorlar demek ki, bu iyi haber;

size depolama süreci ile ilgili bir sorun çıkarmadılar mı, bu 180 gün 60 gün gibi sınırlamaları nasıl uyguluyorsunuz diye? az atık çıkan yerlerde ya da merkeze uzak yerlerde sürekli atık çıkışı sağlamak mümkün değil, bu süreleri aşıp bekletmek biriktirmek zorunda her yer

13. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

dediğiniz gibi tehlikeli atıklar bir senelik biriktiriliyor genelde. Sürelere gelince kayda değer birşey çıkmadığını gördükleri için birşey söylemediler. Zaten TABS'a her harukarda beyan yapılmak zorunda yıllık.

14. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

haklısınız, bizim bir ocağımızda atık biriktirme sahamız var fakat sürekli bir atık oluşumu yok bu yüzden oraya sigorta yaptırmadım, fiziksel gereklilikleri sağladım, umarım hemfikir olurlar benimle :)
    Teşekkür ederim.

15. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Sizinki zaten yönetmelikteki Geçici tehlikeli atık deponi sahası sınıfına girmediği için fiziksel şartlar yeterli olacaktır. Hiç bir sıkıntı olmaz inşallah.

sdagtekin bunu beğendi.
  16. Rıdvan Kılınç

özel hastanelerden 1000 kg dan fazla tıbbı atık çıkıyor. bunun için tehlikeli atık geçici depolama izn,i alınması gerekiyor mu ?

17. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Tıbbi atıklar tamamen ayrı değerlendirmeniz lazım yani "tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliği"ne göre..farklı bir sınıf.

18. Rıdvan Kılınç

yani tıbbı atıklar için tehlikeli atık geçici depolama izni alınması gerekmiyor mu.( sadece tesiste tehlikeli atıklar ayda 1000 kg yi geçerse mi bu izin alınması gerekiyor)

19. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Kurumunuzda reviriniz varmı? Ne kadar tıbbi atık çıkıyor aylık?

20. Rıdvan Kılınç

yaklaşık 2000 kg çıkıyor.

Tehlikeli atık geçici depolama izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık geçici depolama alanı belgesi

Bu belgeyi almak için çevre orman'a bir dilekçe yazmak istiyorum. Kendim bir dilekçe hazırladım fakat bunu bir prosedürü varmıdır yada örnek dilekçesi diyeyim varsa paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.
  2. tehlikeli atık geçici depolama alanı

Merhabalar, Tehlikeli atıklar ile ilgili olarak hazırlayacağım sunuma yönetmeliğe uygun Tehlikeli atık geçici depolama alan resimleri de koymak istiyorum, netten araştırdım ama uygun alanlar ile ilgili görsel pek bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  3. Tehlikeli Atık Geçici Depolama

Merhabalar, Tehlikeli atık geri kazanım veya Tehlikeli atık geçici depolama lisansı almak istiyoruz.Bu ikisinden hangisini tercih etmek akılcı olur ? Gereken fiziki ve bakanlığın istediği şartlar nelerdir? Bu lisansı alan arkadaşlarımız varsa yardımlarını bekliyorum.. Teşekkür ederim şimdiden..
  4. Arıtma Çamurları Tehlikeli atık geçici depolama izni

[COLOR=#141414][FONT=Georgia]Merhabalar, tesisime ( tehlikeli atık katagorisindeki arıtma çamurlarını depolayacağımız) tehlikeli atılarını geçici depolayabilecekleri yönetmelik standartlarına uygun bir geçici depolama alanı yaptım. Bunun için geçici depolama alanı izni İl Çevreden almak istiyorum ama acaba başvuru yaparken özellikle hazırlamam gereken bir form veya özel bi dilekçe varmı? Nasıl...
  5. Atık akümülatör geçici depolama izni

Atık Akümülatör Geçici Depolama İzni İçin Depolama sahasında kullanılacak atık kodları nelerdir?arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim..Ayrıca Atık Akümülatör Geçici Depolama ile ilgili proje özeti ve iş akış şeması elimde yok...acilen lazım ...yardımlarınızı bekliyorum..