• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık geçici depolama izni

Rıdvan Kılınç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışmalık firması
elinde tehlikeli atık geçici depolama izni başvuru dilekçesi örneği varmı yada özel bir başvuru şartı varmıdır. ilk defa başvuracağım için detayını bilmiyorum

çok teşekkür ederim... İ. Ercan Bey..

Madde 18- EK-1’de yer alan ve en az 20 yatak kapasitesine sahip üniteler geçici atık deposu inşa etmekle, daha az yatağa sahip üniteler ise aynı işlevi görecek konteyner bulundurmakla yükümlüdürler.
Bu maddeye göre geçici atık depolama izni almak zorundamıyız...

@Rıdvan Kılınç

benim bildiğim bu maddeye göre inşa etmekle yükümlüsünüz, izin almakla değil.
Ancak ayda 1000 kg'ı geçen atık oluşumu varsa
"Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği" Madde 9 (n) bendinde "n) (Değişik:RG-30/3/2010-27537)(1) Ayda bin kilograma kadar atık üreten üretici biriktirilen atık miktarı altı bin kilogramı geçmemek kaydı ile valilikten izin almaksızın atıklarını arazisinde en fazla yüz seksen gün geçici depolayabilir. Bu durumda herhangi bir tehlike halinde arazide önlem alabilmek için en az bir kişiyi görevlendirmekle ve bu kişinin iletişim bilgilerini valiliğe bildirmekle,"
kapsamında göre izin almak gerekir.

ama şöyle bir çelişki de var;
aynı maddenin (madde 9) (c) bendinde de "c) Bu Yönetmelik hükümlerine uygun olarak, atıklarını tesislerinde geçici olarak depolaması durumunda valilikten izin almakla, " denmektedir. buna göre de atık miktarı ne olursa olsun izin almak zorundasınız.

yorumların devamı sizden :)

Merhaba, farklı bir konunun altında da sormuştum ama cevap alamadım. Mali Sorumluluk Sigortasının yenilenmesinde sigorta şirketi Ruhsat Numarası istiyor. Tehlikeli atık geçici depolama izni yanında herhangi bir ruhsat alınması gerekliliği var mı? Ya da benzer durumu yaşayan??

@shalic

Haklısınız ruhsat deyince insanın aklına bunlar geliyor.. Sigorta şirketine göre tehlikeli atık sahası için ruhsatım olması gerekiyormuş.. Aynı zamanda sigorta şirketinin kullandığı sisteme göre bu ruhsatı belediye veriyormuş. Tabii belediyenin bu durumdan haberi yok.

@Gülin Çağlıyan
Maalesef bu belgeler de işe yaramadı. Hatta geçici depolama izninin belge numarasını bile denedik :)

Ama sorunu çözdük sanırım. Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortasının tek ve özel bir poliçe olması şart değilmiş. sigorta şirketleri de yanlış yönlendiriyorlar. ekte konu ile ilgili yazıyı paylaşıyorum. Umarım işinizi yarar :)
TEHLİKELİ ATIK MALİ ZORUNLU SORUMLULUK SİGORTASI2.jpg

@Nergiz Öztürk sanırım yanlış biliyor olmalısınız, her sene yenilenmiyor. Alınan izin için bir geçerlilik süresi verilmiyor, sadece alınma tarihi mevcuttur. Herhangi bir yer değişikliği vs olmadığı sürece sürece mevcut yer için aldığınız izin devam eder.

@Nergiz Öztürk

Nergiz Hanım, İl müdürlüğü bize geçici depolama iznini atık yönetim planı onay yazısıyla beraber vermişti.Yazıda herhangi bir süre yoktu.Atık yönetim planı yenilenirken İl müdürlüğüne geçici depolamayla ilgili görüş sorulabilir.

Bendeki mevcut izinde de süresiz diyor, mali sorumluluk sigortasının her yıl yenilenmesi şartıyla diyor.. Yine de sorup emin olmak istedim, teşekkürler herkese:)

bu dilekçeyi geçici depolama izni için kullanmıştım. Muafiyet için değiştirdim işine yarayabilir.

Ekli dosyalar

• geçici depolama izni.docx
    32.9 KB · Görüntüleme: 452
Merhaba, ilk defa tehlikeli atık geçici depolama izni alıcam :) Elinde örnek geçici depolama izin dilekçesi olan varsa ulaştırabilir mi? Ayrıca geçici depolama iznine ek olarak bir tablo yapılması gerekiyor mu? UATF na bağlı bir tablodan bahsettiler. Yardımcı olursanız sevinirim herkese kolay gelsin.

Varsa bir önceki yıla ait atık beyanı ve birkaç tane gönderdiğiniz atıklara ait UATF. Depolama alanının dıştan ve içten fotoğrafları. Tabanda sızdırmaz tava ve ızgara görünsün. Depolama alanın yerleşim planıda olmalı.
Ayrıca dilekçe ekine mali zorunluluk sigortasınıda eklemen gerekiyor. Bu arada depolama alanında atık kodları,isimleri ve sorumlu kişi
nin ad soyad ve iletişim bilgileri olmalı. depoların kapıları kilitlenebilir olmalı....

Ekli dosyalar

• TEHLİKELİ ATIK GEÇİCİ DEPOLAMA İZNİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ.docx
    22.2 KB · Görüntüleme: 295