• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık geçici depolama

ikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çiğdemler hurda metal san. tic. ltd. şti.
tehlikeli atıklar için geçici depolama alanı oluşturyorum, 3 çeşit atığım var.
1. 20.01.21 Flüoresan lamba
2. 15.01.10 Tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalajlar
3. 15.02.02 Tehlikeli maddelerle kirlenmiş filtre malzemeleri, temizleme bezleri, koruyucu giysiler

bunları depolama alanı içinde flüoresanları kutuda, kontamine ambalajları sacdan yapılmış 30 - 40 cm yüksekliğinde 1mx1m tavada, kontamine bezleride 120 lik plastik konteynırda depolamayı düşünüyorum uygun mudur acaba? denetim de sıkıntı yaşar mıyım?

@Erol Dlklnc
Tesisinizde tehlikeli atık oluşuyor ise "tehlikeli atık depolama alanı" oluşturmak zorundasınız.
Hatta Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında 02.04.2016 itibari ile tehlikeli atık depolama alanınız için izin alma zorunluluğunuz da gelecek.
@Erol Dlklnc
"Hiç tehlikeli atık oluşmuyor" ifadesi bana hiç gerçekçi gelmiyor.
En basitinden floresan oluşur, kartuş-toner oluşur, oluşur yani:)
Bu gibi atık türleri dahi oluşmuyor diyorsa tesis, tehlikeli atık alanına ihtiyaç yoktur;)

Merhaba arkadaşlar,

10.08.2015 tarihine kadar geçerli olan akümülatör geçici depolama alanı izin belgemiz var.Aküler depolandıktan sonra anlaşmalı olduğumuz bir geri dönüşüm firmasına gönderiliyordu. Anlaşmalı olduğumuz firmanın bir kaç ay önce GFB/İzin lisansı iptal edildi.Yeni bir firma ile sözleşme imzaladık.Bu durumda akümülatör geçici depolama alanı izin belgemizi yenilememiz gerekir mi?

Yetkilendirilmiş kuruluş olarak tümaküder ile çalışıyoruz. Akü beyanlarını biz mi tümaküder mi yapmalı.Çevre izin lisansımızda akümülatör kodu bulunmamakta.Aküleri sadece geçici olarak depoluyoruz.

Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği yerine Atık Yönetimi Yönetmeliği hükümleri geçerlidir. İstanbul İl Çevre Yönetmelikteki sıkıntıdan dolayı bişey yapamıyor. Sadece beklemedeler.