Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık geri kazanım lisansı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında edakandemir tarafından paylaşıldı.

1. edakandemir

edakandemir CMNet Üyesi

Merhaba,

Çalışmakta bulunduğu TAT tesisine tehlikeli atık geri kazanımı eklemek istiyoruz.
    Bunun için yönetmelikte hangi teknik şartların sağlanması gerektiğine ilişkin bilgi bulamadım.

Örneğin tesis alanının kaç metrekare olması gerektiği,tesis alanının üstü açık veya kapalı olması gibi...

Tehlikeli atık geri kazanım lisansı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık geri kazanım tesisi

tehlikeli atık geri kazanım tesisi teknik uygunluk raporu içerisinde - Tesisin bu Yönetmelik (tehlikeli atık yönetmeliği )ve diğer hukuki ve teknik düzenlemelerde istenen şartları yerine getirebileceğini gösterir, mali fizibiliteyi de içeren ve Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen atık yönetim planıyla uyumlu olduğunu gösterir rapor, bu rapor...
  2. tehlikeli atık geri kazanım-bertaraf firmaları

Merhaba arkadaşlar, Danışmanı olarak çalıştığım firmanın atık bertarafı için lisanslı geri dönüşüm firması ile sözleşme imzaladık. Ancak haziran ayından beri hiçbir net bilgi alamadık. Sürekli ertelendi ve başka tarihler söylendi. Bu durumda izlememiz gereken yol ne olmalı. Sonuçta lisansına ve yaptığımız sözleşmeye güvenerek uzun süredir atıkları bekletiyoruz. İlginiz için şimdiden...
  3. Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Lisansı İçin Ne Yapıcam??

Arkadaşlar uygunluk yazısını aldığımız tehlikesi atık geri kazanım lisansı için acil durum müdahale planı ve Ek-3 C'de yer alan Teknik Uygunluk Raporunu nasıl hazırlaycağım bana yardımcı olucak arkadaşlar var mı? Elinde hazırladığı bir örnek taslak bulunan varsa iletirse çok sevinirim. Herkese iyi çalışmalar..
  4. Tehlikeli atık geri kazanım tesisi

Merhabalar, Danışmanı olduğum bir firma tehlikeli atık geri kazanım tesisi lisansı almak istiyor. Bu konuyla ilgili gerekli bilgiler için Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine baktım fakat ara depolama ve bertaraf tesisleri için yapılması gerekenler var ben geri kazanım tesisi için yapmam gereken işlemleri, gerekli kriterleri nerden bulabilirim??
  5. Tanker yıkama-tehlikeli atık geri kazanım lisans

Sevgili arkadaşlar Ceyhan, Bolu, İstanbul gibi yerlerde tanker yıkamaları EK-1 mi, ek 2 kapsamında mı? Tehlikesiz atiklar için geri kazanim lisanslarının ne zaman aktifleştirileceğine ilişkin fikri olan var mı?