Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık lisans bitirme tezi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında NKevser Doğan tarafından paylaşıldı.

 1. NKevser Doğan

  NKevser Doğan CMNet Üyesi

  İyi akşamlar

  Ben bitirme tezim için evlerde oluşan tehlikeli atıklar konusunu seçtim.

  Acaba bu konuda nasıl bir çalışma yöntemi izlemeliyim?

  Önerebileceğiniz kaynaklar var mı?

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
   
 2. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  konu çok güzel çok zevkli. izleyeceğin yolda buradaki arkadaşlar çok güzel ve faydalı fikirler verecektir. ama ben, izleyecğin yol sonunda oluşturacağın özeti hakkında nacizane tavsiye vermek isterim. (tehlikeli atıklara örnek amaçlı yazmamakla beraber) mesela marketlerden cam kavanozlu gıda vb ürünler alırız, tüketiriz ve sonunda kavanozu atmayız, kullanırız, çünkü değerli ve sağlıklıdır. bu kendi kendine oluşmuş bir zihniyettir ev halkı için. aynı şekilde, ev halkında; atık yağlar kesinlikle lavabolara vb yerlere dökülmemeli, biriktirilmeli, belediyeyle iletişime geçilmeli, çünkü bu atıkyağ, enerjiye dönüşcek, suyumuz kirlenmicek ve mevcut kirlenen suyumuz için yapılmış tesislere zarar vermicek, düşüncesini doğal bir düşünce haline getirebilmek önemli. günümüzde bu ve bunun gibi konularda çalışmalar ve bilgilendirmeler var ama, bu bilgilendirme noktasında, ev halkının dikkatini en az %90 çekebilecek, bu düşünceyi sevdirecek ve destek verdirecek bir özete imza atmanı tavsiye ederim. yine örnek vericem, ben evimde tek yaşıyorum, çok nadirde olsa atıkyağ oluştuğunda saklıyorum. çok kalıyor evimde. ben bişeler yapabilirim biliyorum ama bunun daha pratik bir yöntemi üretilmeli diyorum. sabah çıkıp akşam geliyorum evime, eriniyorum. sözde, yazıda,çalışmalarda, böyle böyle, şöyle şöyle yapılmalı yazıyor ama, ev halkını teşvik edecek bir sistem yok. ben bile eriniyorum yani. şehirlere, köşe köşe mahallelere, sitelere, apartmanlara öyle bir sistem geliştirilmeli ki, insan evinde oluşan atığı gördüğünde, direk o sistemi bilmeli, marketten ekmek alır gibi, atığını bu sistem doğrultusunda doğal bir durum gibi değerlendirmesi sağlanmalı. işin teknik, uygulama, teori kısmı daha önemli tezinde, ama dediğim gibi, izleyeceğin yol çok çok önemli tabiki ve bu konuda diğer arkadaşlar çok kaliteli fikirler verecekler, ama ben tezin sonunda oluşacak özetini başlamadan oluşturmanı tavsiye ediyorum. belki mevcut teşvik uygulamaları solda bırakacak bir mühendislik harikası üretirsin. ben de meslektaşın olarak, senin adına, çalışmanın ülke genelinde duyulması konusunda şahsen yardımcı olacağım desteğini verebilirim. bu konular çok önemli. çok güzel konun var. başarılar diliyorum dostum. güzel çalışmalar.
   
 3. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  bunlar belki işinize yarar.
   

  Ekli Dosyalar:

  E.KAYA bunu beğendi.
 4. NKevser Doğan

  NKevser Doğan CMNet Üyesi


  Yardımınız için teşekkür ederim.
  Teşekkür ederim

  Haklısınız. Cam malzemelerin evlerde tekrar kullanımı çok yaygın insanlar bunu ailelerinde eskiden beri görüyor.
  Ve bu konuda farkında olmasak da bir bilinç gelişmiş durumda. Bu bilincin diğer evsel kullanım materyalleri için gelişmesini sağlamak gerekiyor.Çünkü bilerek yada bilmeyerek kendi elimizle çevremize zarar veriyoruz.İnsanların gerçekten farkına vararak ve benimseyerek bu ve benzeri konularda da çaba sarf etmesi şu anda olmasa bile ilerleyen zamanlarda bu ve benzeri konularda da daha duyarlı davranılmasını sağlayacaktır.
   
  E.KAYA bunu beğendi.
Tehlikeli atık lisans bitirme tezi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bitirme Projem "Tehlikeli Atık Bertaraf Yöntemleri" destek lütfen!

  Sayın arkadaşlar, Bitirme projem; "Tehlikeli Atık Bertaraf Yöntemleri" konu hakkında bilgi ve kaynak yardımında bulunabileceklere şimdiden teşekkür ederim. Benim kullandığım kaynaklar: Daha çok Davis'ten (1991) alıntı yapılmış notlar ve TAKY... Farklı kaynak ve sunumları olan, ya da daha önce projelerinde kullanmış olanlar varsa paylaşımlarınızı rica ederim... Saygılarımla,...
 2. Lisans bitirme tezi

  katı atık ile ilgili bitirme tezi hazırlamam gerekiyor hangi konularda çalışabilirim. şimdiden teşekkürler.
 3. Bitirme Tezi Yardım (e-atık ya da ambalaj geri kazanımı)

  Bitirme tezim Türkiye ve AB de atık geri kazanımı uygulamaları ve yasal düzenlemeler. E-atık ya da ambalaj üzerinde çalışacağım, kaynak nereden bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
 4. Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

  İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları...
 5. Proje veya lisans bitirme tezi

  Merhabalar arkadaşlar ve meslektaşlar, elinizde çevre mühendisliği projesi veya bitirme tezi varsa rica etsem örnek olması açısında paylaşmanızı istiyorum. şimdiden teşekkürler..