Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Atık Olduğunu Tespit Etmek

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer Taşdemir

  Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

  Yönetmelikte (M) olarak gösterilen atık kodlarının analizle tespit edilmesi gerektiğini söyleniyor peki bu analizi nerde yaptırabiliyoruz. Yetkili yer neresi?
   
 2. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

 3. Oğuz Dedehayır

  Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

  Merhaba Ömer Bey,

  Atığınızın yönetmelik kapsamında tehlikeli olup olmadığını belirleyebilmeniz için Tübitak'ta Ek-3 Analizi yaptırmanız gerekmektedir.

  Ancak atığınızın düzenli depolama kriterlerine uyup uymadığının belirlenebilmesi için Tübitak ya da bakanlıkça akredite olmuş laboratuarlarda Atıkların Düzenli Depolanmasına İlişkin Yönetmelikte geçen Ek-2 analizini yaptırmanız gerekmektedir.

  Saygılarımla
   
 4. Elmas Maden

  Elmas Maden CMNet Üyesi

  Yıllar sonra yine hortlayan bir konu :) Yani hem Ek3 hemde ek 2 analizlerini yaptıracağız anlamadım
   
Tehlikeli Atık Olduğunu Tespit Etmek konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

  Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
 2. Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

  İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları...
 3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

  Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
 4. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

  Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
 5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

  merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim